Ile cierpienia może znieść psie serce? Ile bólu wytrzyma jego ciało?  Opowiemy Wam historię Midy ..historię krótką i bolesną.


Nie tak dawno otrzymaliśmy telefon z jednej z przechowalni.. zgłoszono im do odłowu małego, bezdomnego błąkającego się psa. Jak się okazało była to sunia w zaawansowanej ciąży, która po schwytaniu w ogromnym stresie wydała na świat siedem szczeniąt.. jedno niestety martwe.. Decyzja gminy była miażdżąca – szczenięta miały zostać uśpione, a suka przetransportowana do schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Ponieważ w przechowalni znalazła się osoba o wielkim sercu, która nie mogła przyjąć do wiadomości takiego rozwiązania.. poprosiła Nas o przejęcie opieki nad mamusią i jej (5 dniowymi wówczas) maleństwami. Nie namyślaliśmy się długo.. Po zabraniu rodzinki do domu tymczasowego byliśmy zrozpaczeni i szczęśliwi jednocześnie. Zrozpaczeni stanem Mildy (takie imię od Nas otrzymała): Milda to chodzący szkielet. Zdjęcia w żaden sposób nie odzwierciedlają jej stanu z uwagi na dość bujną sierść. Do tego Milda praktycznie nie staje na jedną łapkę (okazało się, że ma zerwane więzadło krzyżowe, jest to najprawdopodobniej jakiś stary uraz). A szczęśliwi dlaczego? Milda okazała się być najwspanialszą psią mamą z jaką mieliśmy do czynienia, a do tego przekochanym, wdzięcznym psim towarzyszem i przyjacielem.

Wszystko układało się fantastycznie przez parę dni.. aż nagle, bez żadnego ostrzeżenia jedno ze szczeniąt zachorowało. W przeciągu godziny było już w rękach weterynarzy, jednak niewiele później odeszło bez możliwości postawienia diagnozy. Minęło parę godzin i sytuacja się powtórzyła z kolejnymi dwoma szczeniętami. Lekarze załamywali ręce, badali, robili testy.. wszystko zawiodło. W stosunku do ocalałych szczeniąt wprowadzono antybiotyki, leki wzmacniające, kroplówki … Szczeniaki odżyły.. rozwijały się, zaczęły pełzać i otrzymaliśmy kolejny cios.. w ciągu niespełna 24 godzin ostatnie trzy maluchy odeszły.. 


Nawet sekcja zwłok nie dała odpowiedzi na pytania jak? Dlaczego? Co się stało… Podejrzenia: Bruceloza, Herpes wirus, Choroba Rubartha … wszystkie genetyczne, przenoszone przez łono.. do ustalenia konieczne dodatkowe badania.. bardzo kosztowne.. odpuszczamy. Dlaczego? Milda Nigdy więcej nie będzie miała dzieci.. Nigdy więcej nie przeniesie żadnej z tych chorób na potomstwo.. Nigdy więcej nie będzie szukać swoich dzieci ..

Koniec historii .. tej smutnej i dramatycznej.. Czas na podsumowanie ..  Ponieśliśmy ogromne wydatki związane z leczeniem i diagnozowaniem maluszków, a teraz musimy zająć się Mildą. Przed Nami połączona operacja – sterylizacja i naprawa zerwanego więzadła w łapie. Czas by trauma Mildy się zakończyła. To taki wspaniały psiak a tyle już wycierpiała. Jest młodziutka, ma ok 2 lat .. przed nią jeszcze długie lata życia. Niech zapomni o bólu i lęku. O głodzie i cierpieniu.. Niech znajdzie najwspanialszy z możliwych dom na resztę swojego życia.  

Pomóżmy Mildzie!!

Operacja planowana jest 20.10.2017r. Niestety nie mamy funduszy ani na zabieg, ani na pokrycie dotychczasowej opieki weterynaryjnej Mildy oraz jej szczeniąt...  Liczymy na Państwa pomoc.

Z góry serdecznie dziękujemy

Komentarze

 • Barbara Zieba - awatar

  Barbara Zieba

  19.10.17
  19.10.17

  Dużo zdrówka psinko ❤️❤️❤️

 • Barbara Bromka - awatar

  Barbara Bromka

  15.10.17
  15.10.17

  Oczywiscie wplaty dokonalam na rzecz Mildy .

Wpłaty - 32

Ina B - awatar
20
Ina B
Lilianna - awatar
15
Lilianna
Alicja - awatar
20
Alicja
Bartosz Siemasz - awatar
25
Bartosz Siemasz
Jolanta Mańko - awatar
20
Jolanta Mańko
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Bożena Malina - awatar
30
Bożena Malina
Anonimowy Darczyńca - awatar
265
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.