Mirusia, bezdomnego, zabiedzonego biało-rudego kocurka, który zamieszkał na ogródkach działkowych, znali chyba wszyscy. Bo to taki działkowy kot, czyli wszystkich i jednocześnie niczyj. Miał swoje ścieżki i ulubione miejsca. Nikomu nie przeszkadzał, nikt go nie przeganiał. Każdego dnia czekał na działkowiczów, a potem odprowadzał ich do furtek :D Tu dostał coś pysznego, a i tam nałożono mu coś do miseczki. Jednak z każdym rokiem Miruś wyglądał coraz gorzej: liczne zadrapania, pogryzienia i ślady po kocich walkach, a do tego chore oczka i coraz bardziej zapadnięte boczki zaniepokoiły Panią Wandę i jej sąsiadkę Panią Alę. Zabrały kocurka do weterynarza. Na szczęście wyniki krwi były dobre. Kotek został wykastrowany, wszystkie rany opatrzono. Oczka również wyleczono :) Miruś po zabiegu kastracji czuł się wspaniale, rany się wygoiły i nabrał ciałka :) Kot niemal nie do poznania! 💚
W tym roku na jego karku pojawiła się rana, na początku niewielka, lecz z czasem robiła się coraz większa. Obie Panie znów zabrały Mirusia do gabinetu weterynaryjnego. Dostał leki i preparat na ranę. Na początku rana się goiła, ale Miruś ciągle ją rozdrapywał i do rany dostała się infekcja. I znów wizyta u weterynarza. Pani doktor stwierdziła rozległą martwicę skóry na karku, rozległe ropne zapalenie skóry i zaawansowany proces gnilny tkanek skóry i tkanki podskórnej. Rana została oczyszczona z martwych tkanek, profesjonalnie opatrzona i by nie doszło do ponownej infekcji, kocurka "wystrojono" w gustowny kubraczek :) Kot musi mieć regularnie zmieniane opatrunki i stosowane miejscowo leki zapobiegające gniciu tkanek i przyspieszające ziarniniowanie. Aby leczenie było skuteczne, kocurek musi być zamknięty w altance, co nie za bardzo mu się spodobało ;) Mirusia czeka długotrwała antybiotykoterapia. Leczenie będzie niestety długie, ale już widać efekty: skóra naprawdę pięknie się goi, a Miruś bez miałknięcia poddaje się wszelkim zabiegom pielęgnacyjnym. Na pewno te wszystkie starania przyniosły mu ogromną ulgę, a on nie ucieka, bo wie, że to dla jego dobra :) Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Wandzie za troskliwą opiekę, jaką otoczyła Mirusia, jak o niego zadbała, zmienia mu opatrunki, regularnie podaje leki... Wiemy, że koszty leczenia nie są małe, dlatego prosimy Was, Kochani, o pomoc w opłaceniu kosztów leczenia i w zakupie karmy dla kociego pacjenta 💚
Pani Wando, dobro wraca! <3
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!