Michalinka urodziła się 20 czerwca 2022 roku w 36 tygodniu ciąży. Poród odbył się przez cesarskie cięcie, ponieważ istniało wysokie ryzyko zamartwicy. W pierwszej dobie po urodzeniu u córki stwierdzono cechy somatyczne zespołu Downa, krwiak podtwardówkowy, wylew 2 stopnia, wiotkość krtani, obniżone napięcie mięśniowe, wiotkość mięśni oraz zaćmę wrodzoną. Następnie skierowano ją z podejrzeniem wady serca do szpitala w Prokocimiu, gdzie kardiolog tę wadę wykluczył, jednak pozostajemy pod stałą opieką tamtejszych lekarzy.
W późniejszym czasie, poprzez badanie kariotypu u Michalinki został potwierdzony zespół Downa. W wieku 6 miesięcy została zakwalifikowana do operacji usunięcia obuocznej zaćmy w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach. Córka ma także zeza jawnego zbieżnego obuocznego, oczopląs i nieregularne ruchy gałki ocznej. Jest bezsoczewkowa. Widzi tylko dzięki okularkom. Na chwilę obecną jesteśmy pod stałą opieką okulisty w Katowicach, kardiologa w Krakowie, neonatologa w Wadowicach i neurologa w Krakowie.
Michalinka uczęszcza na rehabilitację, jednak jest ona niewystarczająca. Córka ma bardzo wiotkie mięśnie, nie potrafi samodzielnie udźwignąć ciała, nie potrafi raczkować, unieść główki w pozycji leżącej na brzuszku, nie potrafi podnieść tułowia do pozycji czworaczej. Ponadto nie jest w stanie samodzielnie podnieść się do pozycji siedzącej — robi to tylko z pomocą podanej ręki lub dzięki podparciu za plecami.
Michalinka ma również problemy ze zgryzem, co powoduje u niej częste zadławienia. Musi być karmiona papkami lub bardzo drobnymi kawałkami jedzenia. Często przechodzi infekcje płuc i oskrzeli. Aktualnie czekamy na miejsce w sanatorium w Rabce — pobyt tam będzie możliwy najwcześniej za rok.
Mimo wszystko Michalinka jest bardzo pogodną i ciepłą dziewczynką. W cudowny sposób całusami i uśmiechem potrafi się odwdzięczyć za opiekę nad nią. Czuć od niej ciepło i miłość.
Dziś zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe, dzięki któremu będziemy mogli pokryć koszty rocznej rehabilitacji, która w przypadku Misi jest nieodzowna. Tylko dzięki intensywnym, systematycznym ćwiczeniom ta mała dziewczynka ma szansę rozwijać się i zyskać sprawność, która pozwoli jej być bardziej samodzielną w przyszłości.
Serdecznie prosimy o nawet najmniejsze wpłaty. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Małgorzata Bernas
Michalinko trzymamy kciuki za Ciebie. Aukcja ekspres do kawy
Małgorzata Akarsh
Aukcja książki (mandale) nauka rysowania. Trzymaj się Misiu!
Mieczysław Cichon
Książeczka Bob Budowniczy. Wpłata Mariia Gałosz