Zbiórka MORUS zbiera na operację uszu - zdjęcie główne

MORUS zbiera na operację uszu

5 437 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciły 94 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

11 letni MORUS trafił pod skrzydła Wolontariatu Pies Na Zakręcie w 2014r. Kiedy go znalazłyśmy w jednej w podwarszawskiej przechowalni jego stan był fatalny. Miał przewlekły stan zapalny uszu co sprawiało mu ogromny ból, był wychudzony i zrezygnowany. Wyglądał na staruszka, który nie ma już siły żyć. 

Przez zaniedbania z przeszłości Morus ma nawracające zapalenie uszu. Przeszedł korektę małżowin usznych kilka lat temu i na jakiś czas było lepiej. Niestety zapalenie uszu powróciło, które jest dla niego bardzo bolesne. Po konsultacji z weterynarzem podjęłyśmy decyzję o wykonaniu operacji usunięcia uszu. To jedyna szansa na poprawę komfortu życia Moruska.

W kwietniu 2020r przeszedł pierwszą operację usunięcia (pionowego) lewego ucha. Niestety mimo przeprowadzonej operacji, nadal wycieka mu ropa z tego miejsca (została zostawiona mała dziurka po usunięciu ucha).


6 listopada przeszedł kompleksowe badania: krew profil rozszerzony, mocz, wymaz z uszu, czyszczenie uszu. 

Wynik wymazu uszu wykazał, że Morusek ma bakterie oporne na leczenie  😢. A dokładnie Staphylococcus pseudintermedius  i  Streptococcus canis. Dostał od Pani weterynarz antybiotyki, leki osłonowe, płyny do czyszczenia uszu, ponieważ musimy przed jego kolejna operacją, która jest planowana jeszcze w tym roku podleczyć jego stan zapalny i powalczyć z bakteriami.

Po wizycie u Pani doktor prowadzącej pojechaliśmy z Moruskiem na konsultację do chirurga, który podejmie się jego operacji.

Na cito wysłał psiaka na badanie tomografii komputerowej głowy. W wyniku jego nawracających stanów zapalnych, włącznie z uchem, które w kwietniu było operowane, chirurg powiedział, że TK głowy jest konieczna przed wykonaniem tak poważnego zabiegu. 

Tomografia wykazała faktyczny stan uszu. Jego lewa puszka bębenkowa, jest cała zalana ropą. Jego prawe ucho, które nie było jeszcze operowane jest w całkiem dobrym stanie prócz stanu zapalnego i zrostów w uchu.

Morus miał operację lewego ucha w dniu 2 grudnia 2020. Chirurg niestety usunął mu puszkę bębenkową włącznie z uchem pionowym i poziomym. Niestety nie było innej możliwości by to ucho uratować 😔

31 grudnia odbyła się operacja prawego ucha. Został mu usunięty guz i zrosty, które mu się utworzyły. Teraz Morusek dochodzi do siebie po zabiegu.

Prosimy trzymajcie kciuki by Nowy Rok przyniósł Morusowi już tyko same miłe doświadczenia i dużo miłości ❤️.

Mamy nadzieję, że stan Morusa pozwoli by wszystko wykonać podczas jednej operacji. Szacunkowy koszt został wyceniony na 2,000zł. Morusek z racji wieku będzie miał opiekę również anestezjologa i będzie poddany znieczuleniu wziewnemu, które jest bezpieczniejsze dla starszych psów.  Z racji jego wagi - 41kg koszty będą niestety większe.

BŁAGAMY O WSPARCIE DLA MORUSKA - może wspólnymi siłami uda nam się uzbierać pieniążki na jego operację i pokrycie obecnego długu. Rachunek za leki oraz wszystkie badania u internisty wyniósł 1,087zł. Tomografia komputerowa kosztowała nas 1,272zł. Szacowany koszt operacji w grudniu to ok 2,000zł. Leczenie Moruska obciąży Wolontariat Pies Na Zakręcie na ok 4,500

MORUS w swojej skarbonce ma fundusze ledwie pokrywające jego pobyt w hoteliku, który kosztuje 600zł miesięcznie.

Nie mamy wyjścia. Musimy operować Moruska! Przy każdym nawrocie zapalenia uszu nasze psie serduszko cierpi 😭. Musimy mu pomóc!

Cały czas brakuje nam stałych deklaracji żeby Morusek mógł bezpiecznie czekać na swój dom.

🙏Bardzo prosimy Państwa o wsparcie🙏

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • "PIES NA ZAKRĘCIE" Wolontariat na Rzecz Zwierząt Dotkniętych Bezdomnością - awatar

  "PIES NA ZAKRĘCIE" Wolontariat na Rzecz Zwierząt Dotkniętych Bezdomnością

  31.12.2020
  31.12.2020

  Niedawno odebrałyśmy Moruska z przychodni, bo dzisiaj miał operację na drugie jego ucho. Na razie jest jeszcze trochę zdezorientowany po lekach i znieczuleniu, ale wreszcie się położył i odpoczywa sobie. Udało mu się wyciąć guza którego miał i próbka została wysłana do histopatologii. Prosimy trzymajcie kciuki by Nowy Rok przyniósł Morusowi już tyko same miłe doświadczenia i dużo miłości ❤️. Kończymy ten rok z Moruskiem w nadziei, że to już jego ostatnia operacja w życiu i nic złego go już nigdy nie spotka. Życzymy Państwu w nadchodzącym Nowym Roku dużo zdrowia i spokoju. Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe Państwa wsparcie ❤️💙❤️

  Zdjęcie aktualizacji 60 746

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.12.2020
  30.12.2020

  Powodzenia🥰

  • "PIES NA ZAKRĘCIE" Wolontariat na Rzecz Zwierząt Dotkniętych Bezdomnością - awatar

   "PIES NA ZAKRĘCIE" Wolontariat na Rzecz Zwierząt Dotkniętych Bezdomnością - Organizator zbiórki

   30.12.2020
   30.12.2020

   dziękujemy ❤️, jutro o 10 Morusek ma operację 2iego uszka! Prosimy o trzymanie kciuków 👍

 • Monika K. - awatar

  Monika K.

  02.12.2020
  02.12.2020

  Trzymaj się maluchu...

5 437 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciły 94 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 94

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Grzegorz Grabek - awatar
Grzegorz Grabek
100
Ania - awatar
Ania
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Magda i Paulina - awatar
Magda i Paulina
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anna Janowska - awatar
Anna Janowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Przemysław - awatar
Przemysław
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij