Zbiórka Psy w DT - cel statutowy - zdjęcie główne

Psy w DT - cel statutowy

1 885 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Fundacja Alternatywa dla Zwierząt powstała jako inicjatywa, która ma na celu edukację w celu zmniejszenia skali bezdomności i poprawy dobrobytu zwierząt. Dodatkowo zajmujemy się też działaniami bieżącymi. Jednym z nich jest współpraca z domami tymczasowymi, do których trafiają szczególnie potrzebujące zwierzęta – zazwyczaj takie, które nie są w stanie odnaleźć się w schronisku.

W maju 2024 roku pod opieką Fundacji w domach tymczasowych przebywają trzy psy. Każdy z nich jest wykastrowany, zaszczepiony i zaczipowany. Każdy wymaga też pracy, a część z nich – dodatkowych kontroli weterynaryjnych.

Szaruś to ok. 10 kg, mniej więcej dwuletni piesek. Mieszka w DT, które zajmuje się pracą z psami lękowymi. Szaruś podczas pobytu w schronisku był zupełnie wycofany. Nie nawiązywał kontaktu z psami i ludźmi. Nawet regularny kontakt z wolontariuszami mu nie pomagał. W DT dość szybko otworzył się na ludzi, choć nadal obawia się obcych, zwłaszcza mężczyzn. Wymaga żywienia półwilgotną karmą z uwagi na stresowe biegunki i niechęć do suchego pożywienia – prawdopodobnie był żywiony resztkami.

Perun to ok. dwuletni pies w typie czarnego owczarka niemieckiego (ok. 30 kg, ale powinien przytyć). Bardzo źle znosił schronisko – na tle stresowym niszczył przedmioty i je zjadał, nawet jeśli były niejadalne. W domu tymczasowym szybko pokazał prawdziwą naturę. Jest przyjazny dla ludzi i psów. Niestety, wymaga dodatkowej opieki weterynaryjnej. Był leczony na giardię, obecnie jest regularnie kontrolowany pod kątem tego pasożyta. Psi gastrolog stwierdził u niego ostry nieżyt żołądka, co wymaga stosowania leków, probiotyków i specjalistycznej karmy. Po zakończeniu leczenia czeka go wizyta u psiego stomatologa z uwagi na uszkodzenia, które spowodował on sam, gryząc budę czy metalowe miski w schronisku.

Kora to ok. dwuletnia suczka w typie owczarka holenderskiego (ok. 25 kg). Kiedyś musiała być zadbana, zna podstawowe komendy. W schronisku bardzo schudła, a przyczyną tego były biegunki na tle stresowym. Podczas pobytu w placówce Kora była psem bardzo głośnym, przejawiała upodobanie do brudzenia w boksie i tarzania się w odchodach. Dodatkowo niszczyła swoje otoczenia do tego stopnia, że uszkodziła sobie zęby i pysk. W domu tymczasowym uczy się ufać mężczyznom, bo wyraźnie preferuje kontakt z kobietami. Jest w trakcie leczenia giardii. Będzie wymagała leczenia stomatologicznego z uwagi na bardzo kiepski stan uzębienia. Jest psem niezwykle wymagającym pod względem aktywności psychicznej – w DT ma szansę pracować ze specjalistą i świetnie odnajduje się w regularnych treningach.

Szacunkowy koszt utrzymania tej trójki w domach tymczasowych do końca czerwca (zbiórka założona 26 maja) wynosi:

- ok. 1000 zł na dopasowane pożywienie, w tym karmę specjalistyczną dla Peruna,

- ok. 300 zł na probiotyki dla całej trójki,

- ok. 300 zł za dwie dawki leków przeciwko giardii dla jednego dużego psa,

- ok. 250 zł za wizytę specjalistyczną u gastrologa w przypadku Peruna,

- ok. 200 zł na profilaktykę przeciwkleszczową,

- ok. 2000-3000 zł za jednorazowy zabieg stomatologiczny – szacujemy ten koszt według kosztów poprzednich zabiegów, które lekarz wykonywał po kosztach u psów z podobnym stanem uzębienia – a na zabiegi czekają dwa psy!,

- 1000 zł - dodatkowe koszty operacyjne, np. dezynfekcji otoczenia w przypadku giardii, niespodziewanych wizyt weterynaryjnych, preparatów wyciszających, które umożliwiają pracę z lękusami (np. KalmVet).

Optymistycznie zakładamy, że 6000 zł wystarczy na sfinansowanie pobytu trzech psów w DT w czerwcu i wykonanie u nich wszystkich niezbędnych procedur weterynaryjnych. Jeśli któryś z psów trafi do nowego domu i on zdecyduje się pokryć koszty zabiegów, do naszego DT trafi kolejny potrzebujący pupil. Opieka nad tymi psami jest zgodna z naszymi celami statutowymi. Z tego powodu zdecydowaliśmy się regularnie – raz w tygodniu – aktualizować zbiórkę i uzupełniać o skany faktur, dokumentów i aktualne informacje o stanie naszych podopiecznych.

Bez Waszej pomocy trudno będzie nam zapewnić wszystkim psom pomoc od razu, gdy tego potrzebują. Każde wsparcie ma dla nas znaczenie!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 885 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 41

Hubert - awatar
Hubert
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
MaLJ - awatar
MaLJ
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Hanna - awatar
Hanna
20
Aleksandra Nogowska - awatar
Aleksandra Nogowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ola. - awatar
Ola.
20
chupacabra - awatar
chupacabra
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij