Z grupą znajomych zajmujący się tematami wojskowymi organizuje zakup sprzętu ratującego życie zarówno żołnierzy jak i cywili walczących na Ukrainie. Niestety, jest to sprzęt specjalistyczny bardzo rzadko na stanie przeciętnej osoby w „cywilu”, więc konieczny jest zakup nowych rzeczy. Chodzi głównie o stazy uciskowe, apteczki IFAK, nożyce ratunkowe, wyposażenie taktyczne i tym podobne. Jest to sprzęt w większości przeznaczony do ratowania życia ofiar konfliktu i jest niezwykle potrzebny. Na bierząco będziemy zamawiać sprzęt i kompletować go w przyborniki gotowe do przekazania ludziom którzy ich niezwykle potrzebują, następnie zostaną one przetransportowane na granice.
Co dokładnie zawiera taki zestaw?
- Staza taktyczna CAT/SOFTT
- IFAK (apteczka, na która składa się wiele rzeczy które musimy zamawiać osobno i kompletować)
- w miarę możliwości pałatka
- śpiwór I skarpety
Jak przygotowywane są zestawy?
- W pierwszej kolejności zamawiamy stazy taktyczne, następnie poszczególne elementy składające się na IFAK. Następnie kompletujemy apteczkę, dołączamy do niej stazę oraz kartę TCCC
- jeżeli pozwolą na to środki to do zestawu dołączymy inne rzeczy
Co dzieje się z gotowym zestawem?
- Nasi znajomi którzy regularnie jeżdżą na granicę odwożą gotowe pakiety i przekazują na stronę Ukraińską
English version:
With group of friends who have military related experience, we have decided to organise a buy of some Tactical Combat Casualty Care necessities. We are focused on tourniquets (either original CAT or SOFTT, as well as IFAKS. Sadly, these items are difficult to come across among civilians, therefore in order to collect a significant amount of them, they have to be bought.
What do we spend the money on?
- first priority is a tourniquet
- if we collect more money, for each 2 tourniquets we would like to create an IFAK
- additional items which we consider buying include rain jackets, socks, sleeping bags etc.
What happens once We collect tourniquets and IFAKS?
- we have amazing friends making regular trips to the border, we would like to pass the ready sets on to them so they can deliver them to people in need.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!