ZORZA - wycieńczona, chora, pracująca ponad siły klacz, którą właścicielka doprowadziła do kondycji głodowej. Ponoć jaki jest koń, każdy widzi. Ale czy na pewno? Spójrzcie na tę klacz... Na jej cierpienie...Czy widzicie jej wychudzony grzbiet? Wystający kręgosłup i sterczące kości? Widzicie te zapadłe boki? Wystające żebra?
Tak wygląda koń, który według właścicielki jednej ze stadnin w województwie śląskim jest w dobrej kondycji, dlatego koń wykorzystywany był przez nią do pracy. Bez jakiejkolwiek litości nakładano na niego twarde siodło i jeźdźca, a następnie zmuszano ją do wielogodzinnej jazdy.
Nasi inspektorzy zastali podczas interwencji Zorzę w czasie jazdy rekreacyjnej. Z jeźdźcem na grzbiecie! Na tym kościstym, obolałym grzbiecie...
Klacz została przez nas odebrana natychmiast!
Złożyliśmy zawiadomienie do organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa. Niestety leczenie Zorzy będzie długotrwałe i kosztowne. Ale nie mogliśmy jej tak zostawić... Po prostu nie mogliśmy. Pomóżcie nam, prosimy... Opinia niezależnego weterynarza nie pozostawia złudzeń - kondycja fizyczna konia została oceniona zaledwie na 2 w 10-stopniowej skali BCD (koń bardzo chudy, zabiedzony, atrofia mięśni). Klacz jest w stanie znacznego wychudzenia. Wizualnie nawet zwierzę wygląda na zagłodzone: wyraźnie zarysowane żebra, brak tkanki tłuszczowej, wystające guzy kulszowe, barkowe i biodrowe, wyrostki kolczyste kręgosłupa. Zorza ma również trudności z chodzeniem, co było skutkiem zaniedbanych kopyt.
Wskazano również na konieczność przeprowadzenia gastroskopii, badań stomatologicznych oraz problemy z układem ruchowym, polegające na zaniedbaniu kopyt. Niestety to wszystko kosztuje... Ale nie poddajemy się.
Początkowo Zorza bała się każdego dotyku.. Teraz po kilku tygodniach od interwencji już wie, że ręka która ją głaszcze nie założy jej siodła na wychudzony grzbiet i nikt nie każe jej ciężko pracować. Z dnia na dzień staje się pogodniejsza, a boczki powoli zaczynają przybierać normalnego kształtu.
Dotychczasowe badania, utrzymanie i leczenie Zorzy kosztowało nas już blisko 4 tysiące złotych, a jak wiecie mamy też na utrzymaniu Schronisko dla zwierząt, więc jest nam finansowo niezwykle ciężko.
Zorza oprócz stanu zagłodzenia, cierpi także na wrzody żołądka i potrzebuje w związku z tym specjalnych past leczniczych, których koszt szacuje się w granicy ponad 2 tysięcy złotych. Leczenie trwa, a kosztów przybywa...
Sami nie damy rady. Prosimy Was Kochani o wsparcie <3
Za każdą wpłatę serdecznie Wam dziękujemy<3
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Dorota
Powodzenia!