Nanga Dream Justice For All

7 453 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 79 osób
Nanga Dream - awatar

Nanga Dream

Organizator zbiórki

Czym jest NANGA DREAM?

Być może najbardziej śmiałe i szalone przedsięwzięcie podróżnicze ostatnich lat – zimowa próba wejścia na jeden z dwóch niezdobytych jeszcze o tej porze roku ośmiotysięczników: NANGA PARBAT.

Nie korzystając ze wsparcia instytucji, za pieniądze własne lub zgromadzone w trakcie społecznościowych zbiórek, jeździmy zimą w Himalaje, by mierzyć się z legendą i przekraczać własne ograniczenia. 

Oprócz celów sportowych projekt Nanga Dream Justice For All od początku miał także podłoże ideowe... wiara w wyzwolenie ludzkości ze złego systemu. Małymi kroczkami, uparcie. Po stronie życia, przeciwko śmierci, wbrew ciemnościom, przez szczyt.

Zdjęcie opisu zbiórki Nanga Dream Justice For All

Cel wyprawy

Pierwsze zimowe wejście na Nanga Parbat. Podejście od strony Rupal - droga Shella.

Lista uczestników:

 • Marek Klonowski,
 • Karim Hayat,
 • Safdar Karim,
 • Pawel Dunaj, 
 • Paweł Witkowski,
 • Tomasz Dziobkowski, 
 • Tomasz Kuczyński,
 • Piotr Tomza,
 • Michał Dzikowski.

Termin i skrócony opis przebiegu:

Planowany wylot 10-15 Listopad 2015. Przelot do Islamabadu, transport do Chilas – Astore – Tarahing. Trek do Lattabo. Aklimatyzacja na szczycie Rapakoshi, Spantik lub Leila. Planowane rozpoczecie akcji na Nanga Parbat pierwszego dnia zimy. Planowane osiągniecie szczytu do końca stycznia 2015. wiecej

Zdjęcie opisu zbiórki Nanga Dream Justice For All

Kosztorys

 • pozwolenie na wspinaczkę (zimowe to tylko 5% opłaty letniej ) – 800 $
 • porter z Tarashing do Bazy (20 – 25 kg ) – 100 $ (potrzeba 20stu = 2000 $)
 • transport KKH i lokalny, wyżywienie w Bazie i na klimie - 3000$
 • wyposarzenie medyczne - 300 $
 • butle z gazem (x 40 ) – 300 $
 • cargo sprzętu z Polski – 1000 $
 • liny poręczowe, karabinki, śruby lodowe – 2000 $
 • żele energetyczne – 300 $
 • żywność liofizowana – 1000 $
 • łączność satelitarna - 500 $
 • przelot Europa - Islamabad  – 1000 $

 

Generalnie można by sobie pisać długo, ale prawda jest taka, że każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu uwiązany jest na miejscu. To będąc głową rodziny, to rozwodnikiem, to zawodnikiem czy zwykłym młodym chłopczykiem... każdy orze jak może, by było co jeść i gdzie spać... Po roku przerwy decydujemy się na 2-gą zbiórkę pod szyldem Nanga Dream. Dołożymy wszelkich starań, żebyscie mogli uczestniczyć w tej wyprawie. Będziemy pisać relacje, wysyłać fotki i filmy, jak zawsze... Inshallah (jesli Bóg pozwoli... jeśli Moc Wszechświata tak płynie ), to wejdziemy na szczyt. Nie po szczyt, ale po to, żeby głosić prawdę ...

Zdjęcie opisu zbiórki Nanga Dream Justice For All

Wesprzyj nasze marzenia!

Każdego, komu bliskie są nasze idee i chciałby wesprzeć finansowo realizację wyprawy Nanga Dream 2015/16, prosimy o zakup koszulki-cegiełki lub pocztówki.

Pamiętajcie, że Pomagam.pl umożliwia dokonanie płatności także przy użyciu kart kredytowych, PayPal’a, tradycyjnych przelewów bankowych oraz w okienku na poczcie. Możecie też wesprzeć nas dowolną kwotą bez wybierania nagrody i bez rejestracji na portalu. 

Dziękujemy za Waszą pomoc - realizacja nagród-cegiełek nastąpi jeszcze przed wyprawą. Koszulki wysyłamy od ręki, a pocztówki - jak tylko dotrzemy do Pakistanu. 

Ekipa Nanga Dream

Projekt Nanga Dream powstał w 2010 roku, kiedy to wspólnie z Tomkiem pojechałem do Pakistanu. Doszliśmy do obozu 1wszego i sie wycofaliśmy. Następnego roku pojechaliśmy z Krzaqiem dochodząc niewiele wyżej. Kolejnego roku z Adrianem od strony Rupal i poszło bardzo dobrze. 2 lata temu pojechaliśmy w 6stkę i mimo że było kolorowo, to skończyło się niesmacznie, bo Paweł z Michałem spadli z lawiną. Od tej wyprawy Tomek działa indywidualnie, a my po roku przerwy wracamy z Pawłem i Dzikiem oraz resztą ekipy (Tomek medyk, Dziobek harpagan, Kudłaty marzyciel, Piotr poeta, oraz Safdar i Karim - dwóch Pakistańczyków dołączających po przyjacielsku non profit).

Zdjęcie opisu zbiórki Nanga Dream Justice For All

Więcej o nas

Marek Klonowski - Klonu, Paweł Dunaj - Paszka, Michał Dzikowski - Dziku, Tomasz Dziobkowski - Dziobek, Tomek Kuczyński - Tomek, Paweł Witkowski - Kudłaty, Piotr Tomza - Piotr, Safdar Karim - Safdar, Karim Hayat - Karim.

Paszka, Dziobek i Kudłaty ruszają z Polski, a Dziku z Klonem z Irlandii -  spotykamy się w połowie listopada w Pindi i jedziemy na aklimatyzację. Na miejscu dołącza Safdar i Karim. Piotr i Tomek dolatują dopiero na Nangę...

Każdy jedzie na własną odpowiedzialność, nikt nie był namawiany :) Każdy posiada mniejsze lub większe doświadczenie górskie, a podlinkowani jesteśmy tu.

Dziobek tyra w rajchu. Na 140 metrach dokręca śruby setki do turbin wiatrowych, Klonu robi w Irlandii jako elektryk jak jest co, Dziku w korporacji sie męczy w Galway po 12h, Tomek też w Irlandii w chłodniach tony przewala, Paszka na budowie w Białymstoku tyra, a Kudłaty nie wiadomo co robi dokładnie, ale dobry ziom jest. Karim, jak wiecie, był na Broad Peaku zimowym. Zapytał czy moze dołączyć niedawno, a Safdarowi dobrze z oczu patrzy. :)

 

Zdjęcie opisu zbiórki Nanga Dream Justice For All

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Daniel - awatar

  Daniel

  27.10.2015
  27.10.2015

  Niech MOC będzie z Wami :)

 • Łukasz - awatar

  Łukasz

  21.10.2015
  21.10.2015

  Proszę jeśli to możliwe o koszulkę w kolorze szarym, trzymam kciuki, powodzenia

 • Ken - awatar

  Ken

  21.10.2015
  21.10.2015

  Dajecie!

 • Kasia - awatar

  Kasia

  21.10.2015
  21.10.2015

  Chciałabym też maleńki kamyczek od Kudłatego :)

 • Tomek - awatar

  Tomek

  21.10.2015
  21.10.2015

  Powodzenia!

7 453 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 79 osób
Nanga Dream - awatar

Nanga Dream

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 79

Grzela - awatar
Grzela
50
X - awatar
X
50
Łukasz - awatar
Łukasz
150
krystyna - awatar
krystyna
150
Mikolaj - awatar
Mikolaj
50
Ken - awatar
Ken
170
Olga - awatar
Olga
150
Andrzej - awatar
Andrzej
100
Kasia - awatar
Kasia
50
Tomek - awatar
Tomek
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij