Ułamek kosztów aktualnie poniesionych przy kociętach, to tylko dwie wizyty w gabinetach, nawet nie związane z ich profliaktyką przygotowującą do adopcji.
Są odrobaczenia, odpchlenia, leczenie świerzba, kociego kataru, 4 kociąt od weekendu gorsza, wizyta w klinice całodobowej i surowica, nie mamy odwagi myśleć co dalej...
Koszt testu FIV/FeLV oraz pierwszego szczepienia to 157,50zł/głowę.
A karma? A żwirek?
Niebiosa, zlitujcie się...
____________________________________________________________________________
13 kociąt. 13 unikatowych żyć, które zapewne pchały się na świat przez drogi rodne swoich biednych mam, nie spodziewając się że od pierwszego dnia będzie to dla nich miejsce nieprzychylne...
Część z nich straciła rodziny nim choćby nauczyła się chodzić. Drobniutkie ciałka, mieszczące się na dłoni, pragnące bliskości i ciepła, patrzące pełnymi nadziei oczami na nasze zapłakane twarze wiedząc, że to ich jedyna szansa na lepsze, i niemal słyszalna w tym spojrzeniu prośba "Tylko mnie nie zostawiaj, już dłużej sam nie dam rady..."
Trafiły do nas chore...
Trafiły do nas chude i głodne...
Ale odkąd są u nas - są kochane i opiekowane z największym zaangażowaniem:
Cheetos, Nepal, Negra, Fibi, Bibi, Chia, Bazyl, Leon, Loki, Balbina, Gacuś, Jaś, Dzidzia - to kocięta w wieku od 4 tygodni do 4 miesięcy.
Weterynarza odwiedzają nawet po kilka razy w tygodniu, walczymy z kocim katarem, z ciągłymi spadkami odporności, pasożytami skórnymi, świerzbem, część z nich biegunkuje, inne wymiotują i potrzebują karmy gastro intensinal, większość przechodzi antybiotykoterapię i potrzebuje codziennego przyjmowania probiotyku i betaglukanu...
Gdy już uda nam się to unormować WSZYSTKIE 12 KOCIĄT trzeba przetestować na choroby zakaźne, zaszczepić przynajmniej 2 razy, zaczipować i wykastrować.
Muszą jeść, a nigdy nie ogarniczamy naszym dzieciakom jedzonka; potrzebują żwirku, którego zużywamy kolosalne ilości z uwagi na problemy gastryczne, pewnie chętnie przyjęłyby zabaweczki ale to daleko na końcu listy najpotrzebniejszych rzeczy...
Błagamy.
Codziennie otrzymujemy przynajmniej 1 prośbę o pomoc dla porzuconych kociąt.
Mamy już związane ręce brakiem miejsc, brakiem pieniędzy, musimy odmawiać ze świadomością że część z tych bezdomnych zwierząt spotka okrutna śmierć, nim doczekają pomocy, o ile...
Nie bądź obojętny.
Obojętność zabija.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!