Zbiórka Pomoc dla szkoły w Nepalu - zdjęcie główne

Pomoc dla szkoły w Nepalu

20 860 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 140 osób
Katarzyna Witkowska - awatar

Katarzyna Witkowska

Organizator zbiórki

Kasia i Tomek Witkowscy wraz z przyjaciółmi stworzyli grupę, którą nazwali Sky Tatra Team. Razem chodzą po górach, skaczą ze spadochronem i podróżując chcą zmieniać świat.

Czy zastanawialiście się kiedyś, o czym marzą dzieci w najbiedniejszych zakątkach świata? O jedzeniu, ubraniach na pewno, ale marzą też o pomaganiu innym, o byciu dobrym człowiekiem, marzą o zawodzie nauczyciela i lekarza. Wiemy to nie z mediów, tylko od nich. Podróżujemy po Nepalu od wielu lat. Nepalczycy są wspaniałymi ludźmi, ich dzieci bardzo chcą się uczyć, bo wiedzą, że edukacja jest ich jedyną szansą na lepsze życie, a jak sami będą mieli lżej, to będą mogli pomagać innym. Nigdy nie spotkałam na raz tylu ludzi, którzy tak bardzo chcą i potrafią się dzielić, nawet kiedy nie bardzo mają czym... 

Poprosiłam nauczyciela ze szkoły w nepalskiej wiosce Chyamche, żeby wspólnie z dziećmi napisali, o czym marzą uczniowie. Odpowiedział mi, że oczywiście chętnie to zrobią, ale on wcześniej musi jechać do oddalonego o wiele godzin drogi miasteczka po papier, więc zrobią to za tydzień. To mi znów dało do myślenia, jak wiele mamy i jak wieloma rzeczami możemy się z nimi podzielić. 

Podczas naszego trekingu wokół Annapurny w 2016 roku podarowaliśmy tej szkole komputer, ogromnie się cieszyli, pół roku później dzięki pomocy naszych spadochronowych przyjaciół założyliśmy im internet. Jesienią 2017 znów odwiedziliśmy Nepal i dzięki tej zbiórce, naszym przyjaciołom i znajomym udało się stworzyć w szkole w Himalajach małą pracownię komputerową! Wszystko po to, aby otworzyć dzieciom z biednej himalajskiej wioski okno na świat. Teraz pragniemy zapewnić im także podręczniki, zeszyty, przybory szkolne oraz opłacić kolejne miesiące dostępu do Internetu.

Otoczyliśmy opieką najbiedniejsze dziecko w tej szkole. Sfinansowaliśmy leczenie chłopca, przesyłaliśmy pieniądze na jedzenie, ubrania i przybory szkolne dla małego Samira. Teraz Samir ma już 'wirtualnego rodzica', który za naszym pośrednictwem finansuje edukację i opiekę dla chłopca! Za co bardzo, bardzo dziękujemy! 

Może ktoś z Was chciałby otoczyć opieką takie dziecko jak Samir? Potrzebujących jest jeszcze co najmniej kilku...

Wspieramy także rodzinę zastępczą z Kathmandu w walce o edukację i lepszą przyszłość dla ich 17 dzieci. To cudowni ludzie, którzy mimo własnej trudnej sytuacji, pomagają bezdomnym dzieciom na ulicach Kathmandu. Kiedy  poznaliśmy Davida i Mariyę mieli jedno biologiczne dziecko oraz 14 przygarniętych z ulicy sierot. Państwo w żaden sposób nie wspiera finansowo takich rodzin w Nepalu, żyją z tego co zarobią, pomagają im sąsiedzi i ludzie dobrej woli. Kilka miesięcy temu David poprosił mnie o modlitwę, ponieważ wraz z żoną postanowili przygarnąć jeszcze dwoje dzieci... Dwukrotnie byliśmy gośćmi u nich w domu, jesteśmy w stałym kontakcie mailowym, dostajemy od nich zdjęcia i bieżące informacje dotyczące rodziny. Z Waszą pomocą staramy się z całych sił pomagać im, bo wiemy, że oni tę pomoc przekazują także dalej, do tych najbiedniejszych, zapomnianych przez wszystkich dzieci na ulicach Kathmandu. Niedawno David i Mariya byli zmuszeni przeprowadzić się z całą swoją dużą rodziną do innego domu, potrzeba im teraz środków na podstawowe drobne naprawy oraz meble. Dzieci marzą o dywanie... 

Małymi krokami nadchodzą Święta Bożego Narodzenia (tak przy okazji to oni są chrześcijanami - byliśmy tym naprawdę zaskoczeni, bo chrześcijan w Nepalu jest mniej niż 1%). Możemy sprawić, że te Święta będą dla nich szczęśliwe i spokojne i w dniu Bożego Narodzenia będą mogli nakarmić głodne dzieci z ulic Kathmandu.

Nie możemy i nie chcemy zostawić ich samych. W naszych staraniach wspiera nas także fundacja Szkoły na końcu świata i wpłat można dokonywać również za ich pośrednictwem, koniecznie z dopiskiem "Sky Tatra Team". http://www.szkolynakoncuswiata.org

Tak wielu z Was, naszych znajomych i przyjaciół pomagało nam do tej pory w pomocy małym Nepalaczykom. Bardzo Wam dziękujemy i prosimy nie przestawajcie. 

Dla nas to przecież niewiele, a gdzieś na końcu świata, niczym efekt motyla pojawiają się jedzenie, przybory szkolne, mundurki, plecaki i nadzieja na lepszą przyszłość. Dajmy szansę tym Maluchom, razem możemy naprawdę zmieniać świat! 

Ktoś kiedyś powiedział, że do Nepalu jedzie się dla gór, ale wraca się dla ludzi. 

Wie to każdy, kto choć raz tam był.

https://www.facebook.com/skytatrateam/

Aktualizacje


 • Katarzyna Witkowska - awatar

  Katarzyna Witkowska

  21.12.2018
  21.12.2018

  Drodzy Pomagacze, nasza zbiórka osiągnęła swój cel, z Waszą nieocenioną pomocą. Bardzo Wam Wszystkim dziękuję za zaufanie, za wrażliwość, za empatię i otwarte serca. Dobrze jest wiedzieć, że gdzieś wokół jest TYLU naprawdę dobrych ludzi. Mimo, że cel tej zbiórki, założonej przez mnie rok temu, został osiągnięty to te dzieciaki, które widzicie na zdjęciach, nadal potrzebują naszej pomocy a my przecież nadal mamy dobre wrażliwe serca, dlatego też założyłam dla nich drugą zbiórkę. Zapraszam Was, poczytajcie o kolejnej niezwykłej szkole i jej małych dzielnych uczniach! Zbiórka nazywa się Szkoły w chmurach w Nepalu
  https://pomagam.pl/szkolywchmurach
  Zapraszam też do obserwowania naszej strony na fb: Sky Tatra Team
  https://www.facebook.com/skytatrateam
  Tam będą się pojawiać wieści z Nepalu od naszych podopiecznych!
  Wszystkiego dobrego!

  Zdjęcie aktualizacji 23 322

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.12.2018
  20.12.2018

  Brawo za inicjatywę. Tak proszę trzymać! Słuchając dziś Pani w TOK FM zrozumiałam czemu warto wstawać wcześnie rano.

  • Katarzyna Witkowska - awatar

   Katarzyna Witkowska - Organizator zbiórki

   21.12.2018
   21.12.2018

   Bardzo Pani dziękuję, zarówno za te ciepłe wzruszające słowa jak i za wsparcie finansowe. Wszystkiego dobrego życzę nie tylko na Święta!

 • Ziem - awatar

  Ziem

  18.11.2018
  18.11.2018

  Dużo Zdrowia i Usmeichu dla Dzieciaków ;)

  • Katarzyna Witkowska - awatar

   Katarzyna Witkowska - Organizator zbiórki

   19.11.2018
   19.11.2018

   Dziękuję - przekażę! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.11.2018
  16.11.2018

  Tydzień temu wróciłem z Nepalu, tym bardziej zachęcam wszystkich do przyłączenia się do akcji. Mogę tylko potwierdzić, że pierwszy raz wyjeżdża się w Himalaje, a potem chce się tam wracać dla ludzi.

  • Katarzyna Witkowska - awatar

   Katarzyna Witkowska - Organizator zbiórki

   16.11.2018
   16.11.2018

   Wspaniale! My już nie możemy się doczekać kolejnej podróży. Ja często mawiam, że zostawiłam w Nepalu cząstkę swojej duszy i muszę ją czasem odwiedzać :). Dzięki za wsparcie!

 • Mirosław Skrzypiec - awatar

  Mirosław Skrzypiec

  06.11.2018
  06.11.2018

  Kolejny raz pomagamy, efekty są widoczne. Brawo Kasia i Tomek oraz ekipa otwartego serca :)

  • Katarzyna Witkowska - awatar

   Katarzyna Witkowska - Organizator zbiórki

   06.11.2018
   06.11.2018

   Bardzo Wam dziękuję! Poza ogromną frajdą z pomagania jest też wielka radość, że mamy wokół siebie TYLU wspaniałych ludzi! Dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.11.2018
  06.11.2018

  +wspaniała inicjatywa, oby tak dalej

  • Katarzyna Witkowska - awatar

   Katarzyna Witkowska - Organizator zbiórki

   06.11.2018
   06.11.2018

   Jak się ma takich Pomagaczy jak Wy, to naprawdę można góry przenosić. I zamierzam to czynić dalej ;) dziękuję!

20 860 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 140 osób
Katarzyna Witkowska - awatar

Katarzyna Witkowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 140

Włodzimierz Bassa - awatar
Włodzimierz Bassa
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
KARMAPA CZIENO -Miło było słuchać dzisiaj w TOK FM Artur Bogucki - awatar
KARMAPA CZIENO -Miło było słuchać dzisiaj w TOK FM Artur Bogucki
20
Katarzyna Gajda - awatar
Katarzyna Gajda
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
lowca - awatar
lowca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Marta Pasyk - awatar
Marta Pasyk
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij