Zbiórka Lek dla Madzi - zdjęcie główne

Lek dla Madzi

14 587 zł z 243 000 zł (Cel)
Wpłaciło 196 osób
Wpłać teraz
 
Justyna Gołaszewska - awatar

Justyna Gołaszewska

Organizator zbiórki

Madzia jedna z trzech sióstr zmagającą się z Neurofibromatozom typ 1 ( NF 1 ) niezłośliwą z przeżutami na nerwy wzrokowe powstały glejaki złośliwe robią niestety swoje przeżuty w główce Madzi rokowania

- choroba nie uleczalna 

-glejaki nie operacyjne ze względu na umieszczenie glejaków w nerwach wzrokowych  

-od marca 2019 r zostało wprowadzone  leczenie chemioterapią Viblastyna 70 dawek ze względu na  progresje glejaków jak i pogorszenie widzenia miedzy czasie doszła nam padaczka u Madzi która już jest leczona po 53 tygodniach chemioterapi Viblatyna i braku poprawy tylko widoczną progresja jak i całkowitym zanikem widzienia w lewym oku a w prawym 50% 

-postanowiono zmienic leczenie Madzi na chemie tabletkową Temozolomide Sun 20 mg która nie jest refundowana musimy w 100% za nią zapłacić. Okazało się że przez okoliczności pandemi lek w Polsce nie jest dostępny . 

Wienc profesor jak i pani dr w Bydgoszczy chwilowo postanowili wprowadzić inna chemie.

Marzec 2020 postanowiono podać  Wikrystyne i Karboplatyne lecz pan profesor zaznaczył że Karboplatyna nie musi ale może uczulić Madzie i wtedy natychmiast musimy przejść na chemie tabletkową  przewidywany czas podawania Karboplatyny z Wikrystyną to  11 miesięcy Madzia jest już po drógej dawce tej chemii lecz stan zdrowia trochę się pogorszył .... 

20.08.2020 Madzia zakończyła leczenie Karboplatyna i Wikrystyną niestety nie dała nam żadnej poprawy stan zdrowia Madzi sie pogarsza ..

11,08,2020 stawiliśmy się na rozmowie u profesora Wysockiego w Bydgoszczy oznajmnił nam rodzicą że możliwe środki leczenia Madzia wykorzystała niestety nie dały one poprawy a wręcz jeszcze jest gorzej niż było podał nam trzy eksperymentalne rozwiązania niestety NFZ nie refunduje tego typu leczenia  

- 1.  chemia wlewie Bevacizumab + Irinotecan  1 cykl 13 tys porzeba 18 cykli 

- 2 chemia tabletkowa Trametynib 1 cykl 11 tys potrzeba 18 cykli 

- radioterapa  nie jest wskazana gdyż przy NF1  może uaktywnic inne nowotwory jak i upośledza 

Kochani bez was nie damy rady dlatego już nie proszę ja błagam o pomoc w uzbieraniu kwoty nie wyobrażamy sobie aby powiedzieć Madzi że nie dostanie leku ponieważ się nie udało. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Justyna Gołaszewska - awatar

  Justyna Gołaszewska

  25.04.20
  25.04.20

  20.04.2020 Pojechaliśmy z Madzią na odział onkologi w Bydgoszczy .... mieiśmy kontyuować leczenie w domu na chemi tabletkowej niestety okazało się że lek przez koronowiruca w całej Polsce jak i zagranicą na tą chwile jest nie osiągalny wienc została podjęta decyzja że Madzia zacznie nastempną chemioterapie 11 miesieczną w postaci Wikrystyny i Karboplatyny w dniu 21.04.2020 została podana pierwsza dawka lecz pani dr. jak i pan profesor zaznaczyli że Karboplatyna może uczulić Madzie i wtedy nie bendzie możylwa kontynłacja chemi. i cały czas kazali szukać leku o nazwie Temozolomide Sun 20 mg lecz lek jest drogi

Komentarze


 • Katarzyna Ślimak - awatar

  Katarzyna Ślimak

  10.07.20
  10.07.20

  W imieniu całego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Reszlu życzymy dużo zdrowie i wytrwałości małej Madzi, Rodzicom i Rodzeństwu :)

 • GRUPA ZUMBA RESZEL - awatar

  GRUPA ZUMBA RESZEL

  09.07.20
  09.07.20

  Życzymy zdrowia !!!

 • Bank Spółdzielczy w Reszlu - awatar

  Bank Spółdzielczy w Reszlu

  25.06.20
  25.06.20

  Wszystkiego dobrego

 • Bożena Pflaum - awatar

  Bożena Pflaum

  10.06.20
  10.06.20

  Dużo zdrowia

 • Rafał i Joanna Kowalscy - awatar

  Rafał i Joanna Kowalscy

  10.06.20
  10.06.20

  Dużo zdrowia

14 587 zł z 243 000 zł (Cel)
Wpłaciło 196 osób
Wpłać teraz
 
Justyna Gołaszewska - awatar

Justyna Gołaszewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 196

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Katarzyna Brzozowska - awatar
Katarzyna Brzozowska
50
Wychowawca, rodzice i dzieci klasy I A z Reszla - awatar
Wychowawca, rodzice i dzieci klasy I A z Reszla
262
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
8
Malgorzata - awatar
Malgorzata
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij