Hej!!! ❤ Od wielu lat, co roku i regularnie zespół specjalistów z Polski organizuje akcje pomocy w Katmandu i okolicach. Wyjazd ten tworzą wolontariusze- terapeuci manualni, fizjoterapeuci, logopedzi, lekarze pediatrzy.
Na miejscu czekają dzieci i niepełnosprawni dorośli, które potrzebują naszego wsparcia.
O życiu w Nepalu
Jest to surowe życie w górach lub w zatłoczonym mieście, gdzie zarabia się na życie głównie z turystyki i usług z tym związanych. W ostatnim czasie Nepal ucierpiał w skutek trzęsienia ziemi , z którego jeszcze się nie odbudował. Wiele osób uległo wypadkom, a w związku z potrzebą wsparcia powstały domy i ośrodki udzielające tymczasowej pomocy. Celem ich jest zapewnienie bezpiecznego i wspierającego środowiska dzieciom i osobom z różnymi zaburzeniami po urazach, neurorozwojowymi, w tym autyzm, zespół Downa, porażenie mózgowe, ADHD.
Głównym celem ośrodków jest zapewnienie dzieciom całkowicie bezpiecznego domu, zgodnie z Polityką ONZ dotyczącą ochrony dzieci. W ośrodkach dla dorosłych organizowana jest codzienna opieka i warsztaty pracy artystycznej, z wytwarzania których podopieczni tam mieszkający otrzymują swoją pensję.
Ośrodki wspierają swoich podopiecznych, ułatwiając im realizację prawidłowego rozwoju i poprawiając jakość ich życia.
❤ Jako wolontariusze organizujemy wsparcie terapeutyczne dla tego typu miejsc. Nasza misja opiera się na bezpłatnej pracy terapeutycznej świadczonej w ośrodkach pomocowych. Sami organizujemy finansowanie udziału w wyjeździe. Sami dbamy o zbiórki związane z organizacją wyjazdu przy wsparciu osób prywatnych, sponsorów, darowizn.
Główne wydatki, na które będą przeznaczone środki z tej zbiórki to:
✅przelot w obie strony Polska - Nepal,
✅ hotel oraz wyżywienie podczas pobytu
✅ organizacja przyborów i materiałów do pracy w wybranym ośrodku, które weźmiemy ze sobą z Polski aby doposarzyć ośrodki.
Co jeszcze robimy oprócz specjalistycznej pomocy na miejscu? Stałym elementem naszego działania jest przekazywanie pomocy rzeczowej. Pomoc, którą przekazujemy wynika z wcześniej skonsultowanej z prowadzącymi ośrodki według uzgodnionej listy potrzeb.
❤ Nepal to jedno z najbiedniejszych miejsc na świecie. W ostatnim czasie dotkliwie poszkodowane w potężnym trzęsieniu ziemi. Ucierpieli mieszkańcy- stracili sprawność i niezależność, najbliższych i domy. Takie wydarzenia pokazują nam wszystkim jak wiele znaczy mieć dach nad głową, zdrowie, rodziny i bliskich. Inicjatywa angażująca ludzi w projekt dla Nepalu przełamuje bariery łącząc nas w tym, że możemy pomóc.
Bardzo serdecznie i z całego serca dziękuję za poświęcony czas oraz udzielenie wsparcia, które budujemy wszyscy wspólnie. Dołącz !!!
Prawa autorskie do załączonych zdjęć i video stanowią własność New Life Nepal.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!