Zbiórka Nie można zapomnieć - zdjęcie główne

Nie można zapomnieć

240 zł  z 10 200 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób

Nie można zapomnieć, choć trudno zapamiętać

"Wady mózgu" to w przypadku Kubusia taki skrót, który oznacza złożone schorzenia o trudnych do zapamiętania nazwach: schizencefalia prawostronna, hypoplazja ciała modzelowatego, brak jąder podkorowych i torebki wewnętrznej.

Próbowaliśmy powtórzyć choćby część powyższego zdania, ale z pamięci, bez ściągawki nikt nie potrafił.

Nikt, z wyjątkiem rodziców. Oni obudzeni w środku nocy potrafią wyrecytować te trudne wyrazy. Żyją z nimi na co dzień i odmieniają każdego dnia przez wszystkie przypadki. Dla nich nazwy tych chorób to nie są trudno brzmiące słowa. Oznaczają cierpienie ich dziecka - ogromne nieszczęście, któremu muszą sprostać. Każdego dnia przeżywają radość z posiadania ukochanego synka i rozpacz, kiedy patrzą na jego rozwój.

Choroby Kubusia skutkują napadami padaczki oraz czterokończynowym niedowładem spastycznym. Kuba nie widzi, nie chodzi, a nawet nie raczkuje. Ma również podwyższone wyniki prób wątrobowych i zaburzenia termoregulacji.

Zdjęcie opisu zbiórki Nie można zapomnieć

Być w dobrych rękach

... to teraz dla Kubusia najważniejsze.

Konieczna jest stała opieka neurologa, gastroenterologa, rehabilitacja, masaże, dieta. 

Kuba ma wspaniałych lekarzy i świetnych terapeutów, ale liczba refundowanych wizyt u specjalistów i godzin rehabilitacji jest bardzo ograniczona - na tyle, że aby terapia była skuteczna, rodzice muszą wydawać majątek na odpłatne leczenie dziecka.

Kuba przyjmuje drogie leki. Jest wzmacniany sterydami, przez co nadmiernie przybiera na wadze, chociaż je jak ptaszek, bo nie ma apetytu. Mama, drobna kobieta, nie ma siły go dźwigać. Dieta Kubusia wymaga specjalnych odżywek i suplementów. Musi być precyzyjnie zbilansowana.

Wydatki związane z terapią Kuby przerażają rodziców i w znacznym stopniu przekraczają ich możliwości finansowe. Dojazdy do szpitala, gdzie Kubuś jest częstym gościem i odpłatny pobyt rodziców przy dziecku, a także przemieszczanie się pomiędzy przychodniami i ośrodkami rehabilitacyjnymi, każda godzina ćwiczeń, każda wykupiona recepta to kaskada pieniędzy wypływających ze skromnego portfela.

Bieżące wydatki związane z leczeniem, to ok. 2000 złotych miesięcznie. Pragniemy zabezpieczyć Kubusiowi terapię przynajmniej na pół roku. Bez wsparcia darczyńców jest to niemożliwe.

Zwracamy się zatem do ludzi wielkiego serca o pomoc.

Zdjęcie opisu zbiórki Nie można zapomnieć
240 zł  z 10 200 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób

Wpłaty: 7

Małgorzata - awatar
Małgorzata
20
grazka - awatar
grazka
20
Adam - awatar
Adam
100
emilia - awatar
emilia
20
B. - awatar
B.
10
Sylwia - awatar
Sylwia
20
Ola - awatar
Ola
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij