Jolka Buczkowska
Koteczki pilnie trafiły dzisiaj do lecznicy, ponieważ jeden z nich zwymiotował nicieniem. Maluszki musiały zostać jeszcze raz odrobaczone oraz dostały leki do domu :(
Kiedy pojechałam w miejsce dokarmiania bezdomniaków o nietypowej dla mnie porze to co tam zastałam wyrwało mi serce. Dosłownie kilkanaście metrów od mojego stada jest inne - znacznie liczniejsze, dzikie i masakrycznie głodne, które prawdopodobnie wychodzi jedynie po zmroku. Wśród nich trzy niedożywione maleństwa. Możliwe że oswojone przez człowieka i wraz z końcem sezonu działkowego zostawione same sobie, a możliwe że jeszcze nie zdążyły zdziczeć jak ich współtowarzysze. Wszystkie kotki od pół roku wzwyż trzeba wykastrować, co nie podlega dyskusji, ale co zrobić z maluszkami? Żadne z dzikusków, które przyszły wraz z nimi nie zachowywało się jak matka, więc nie wiadomo czy mogą liczyć na jakąkolwiek pomoc w zdobyciu pożywienia. Noce bywają już naprawdę zimne… a do budek mojego stada nie trafią lub mogą zostać przegonione przez dorosłe koty :( Kilka uruchomionych kontaktów i po chwili informacja - jest dom tymczasowy, trzeba je łapać! Tego samego wieczora, a prawie już nocy wstępna wyprawka została zorganizowana oraz zapakowana do auta, bo następnego dnia o tej samej porze - łapanka. Kolejnego dnia rano jednak wydarzyła się tragedia - dom tymczasowy się wycofał. Całe szczęście po ogłoszeniu na Facebooku udało się znaleźć nowy, mieszkający bliżej i z doświadczeniem z kotami, co uznałam jako dobry znak po momencie załamania. Wieczorem pojechaliśmy po kotki, a one zniknęły i nie chciały się pojawić… :( Dla nich to kolejna noc na mrozie, a dla nas w strachu, bezsilności i niepewności. Jak to mówią „do trzech razy sztuka” i dzisiaj, trzeciego dnia, kotki udało się złapać. Maluszki pojechały na przegląd do weterynarza - oczywiście na kreskę. Poza niedożywieniem wydają się być w całkiem dobrej kondycji. Zostały odrobaczone, za dwa tygodnie powtórka i następnie dwa szczepienia. Będą też potrzebowały większej ilości jedzenia :(
Nie wiem, czy kwota ze zbiórki wystarczy na wszystko… zapewne nie (same szczepienia trójki to łącznie 480zł!), ale mam nadzieję, że uznacie, że jest to kwota, którą warto wydać na ratunek trzech malutkich istnień.
Nie mówiąc już o kosztach kastracji całego stada :(
Koteczki pilnie trafiły dzisiaj do lecznicy, ponieważ jeden z nich zwymiotował nicieniem. Maluszki musiały zostać jeszcze raz odrobaczone oraz dostały leki do domu :(
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Małgosia Łoniewska
Zdrówka koteczki