Zbiórka Obudzić Julkę - zdjęcie główne

Obudzić Julkę

99 300 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciły 502 osoby
Wpłać teraz
 
Agnieszka Pasternak - awatar

Agnieszka Pasternak

Organizator zbiórki

Julka ma 17 lat. Byla pełną życia, radości nastolatką, miała marzenia i plany na przyszłość. Niestety wszystko się zmieniło w wyniku wypadku, którego doznała  niespełna rok temu.  1 listopada Julka spadła ze schodów w domu. Upadek początkowo nie wydawał się groźny, spowodował guza i rozcięcie łuku brwiowego. Julka straciła przytomność, wymiotowała, przez świadków zdarzenia została ulożona w pozycji bezpiecznej. Po przyjeździe pogotowia, ratownicy nie stwierdzili zagrożenia życia, ale podjęta została decyzja o zabraniu Julki do szpitala w celu obserwacji w kierunku wstrząśnienia mózgu. Niestety w karetce na czas transportu została położona na wznak, ponownie zaczęła wymiotować, doszło do zakrzsztuszenia, a w konsekwencji tego do zatrzymania pracy serca. Po reanimacji trwającej 40 minut, serce podjęło pracę, doszło jednak do niedotlenienia mózgu. Na oddziale intensywnej terapii została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej, z której nie udało się jej wybudzić. Julka jest w stanie wegetatywnym, ma porażenie czterokończynowe. Podczas pobytu w OIT założono tracheostomię w celu ułatwienia jej oddychania oraz gastrostomię do dostarczania pożywienia i płynów dojelitowo. Po 3 tygodniach zostałyśmy przeniesione do Kliniki Budzik. Będziemy tu przebywać 12 miesięcy, z ewentualnym przedłużeniem o kolejne 3. Mamy tutaj wspaniałą opiekę terapeutów i lekarzy, którzy codziennie walczą o przywrócenie jej do jak najlepszej formy. Koszty opieki nad Julką finansuje NFZ, a wiec pobyt i wszystkie zajęcia rehabilitacyjne, są bezpłatne. Czas powrotu do domu zbliża się wielkimi krokami. Zdaję sobie sprawę, że po opuszczeniu Kliniki czeka nas długa droga i ciężka praca o powrót Julki do zdrowia. Julka dzięki swojej sile pozbyła się rurki tracheostomijnej. Jednak wiele walki jeszcze przed nią. Nadal jest na wózku, karmiona jest dojelitowo, ma padaczkę lekooporną oraz wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Dlatego zwracam się z prośbą do Państwa, do wszystkich chcących wesprzeć nas w trudnym czasie, który jest przed nami. Koszt miesięcznej rehabilitacji to 23 tys. Prosimy o pomoc i wsparcie , za które z głębi serca dziękujemy.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Kamila Morzy-Harris - awatar

  Kamila Morzy-Harris

  11.01.21
  11.01.21

  ❤️

 • Nicolas i Colin - awatar

  Nicolas i Colin

  14.11.20
  14.11.20

  Zdrowiej Julcia

 • Ania - awatar

  Ania

  08.11.20
  08.11.20

  Zdrowiej Jula! Ściskam urodzinowo.

 • Magda - awatar

  Magda

  08.11.20
  08.11.20

  Uściski urodzinowe Jula!

 • Anne McKeon - awatar

  Anne McKeon

  27.10.20
  27.10.20

  From 2 friends of mine.

99 300 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciły 502 osoby
Wpłać teraz
 
Agnieszka Pasternak - awatar

Agnieszka Pasternak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 502

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
227
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Bogusław Zwoliński - awatar
Bogusław Zwoliński
20
Ania Sz - awatar
Ania Sz
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Doro - awatar
Doro
50
Magdalena Kołodziejska - awatar
Magdalena Kołodziejska
30
Katarzyna U. - awatar
Katarzyna U.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij