Zbiórka Obudzić Julkę - zdjęcie główne

Obudzić Julkę

100 471 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 511 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Agnieszka Pasternak - awatar

Agnieszka Pasternak

Organizator zbiórki

Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za okazane wsparcie, niestety po długich miesiącach walki o powrót do zdrowia, Julia zmarła 04.06.2021.

Za wpłacone środki kupiłam Julii sprzęt do domu (wózek, łóżko, podnośnik itp), rzeczy te przekażę koleżance Julki z Budzika.

Jeszcze raz dziekuję

Mama Julki


Julka ma 17 lat. Byla pełną życia, radości nastolatką, miała marzenia i plany na przyszłość. Niestety wszystko się zmieniło w wyniku wypadku, którego doznała  niespełna rok temu.  1 listopada Julka spadła ze schodów w domu. Upadek początkowo nie wydawał się groźny, spowodował guza i rozcięcie łuku brwiowego. Julka straciła przytomność, wymiotowała, przez świadków zdarzenia została ulożona w pozycji bezpiecznej. Po przyjeździe pogotowia, ratownicy nie stwierdzili zagrożenia życia, ale podjęta została decyzja o zabraniu Julki do szpitala w celu obserwacji w kierunku wstrząśnienia mózgu. Niestety w karetce na czas transportu została położona na wznak, ponownie zaczęła wymiotować, doszło do zakrzsztuszenia, a w konsekwencji tego do zatrzymania pracy serca. Po reanimacji trwającej 40 minut, serce podjęło pracę, doszło jednak do niedotlenienia mózgu. Na oddziale intensywnej terapii została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej, z której nie udało się jej wybudzić. Julka jest w stanie wegetatywnym, ma porażenie czterokończynowe. Podczas pobytu w OIT założono tracheostomię w celu ułatwienia jej oddychania oraz gastrostomię do dostarczania pożywienia i płynów dojelitowo. Po 3 tygodniach zostałyśmy przeniesione do Kliniki Budzik. Będziemy tu przebywać 12 miesięcy, z ewentualnym przedłużeniem o kolejne 3. Mamy tutaj wspaniałą opiekę terapeutów i lekarzy, którzy codziennie walczą o przywrócenie jej do jak najlepszej formy. Koszty opieki nad Julką finansuje NFZ, a wiec pobyt i wszystkie zajęcia rehabilitacyjne, są bezpłatne. Czas powrotu do domu zbliża się wielkimi krokami. Zdaję sobie sprawę, że po opuszczeniu Kliniki czeka nas długa droga i ciężka praca o powrót Julki do zdrowia. Julka dzięki swojej sile pozbyła się rurki tracheostomijnej. Jednak wiele walki jeszcze przed nią. Nadal jest na wózku, karmiona jest dojelitowo, ma padaczkę lekooporną oraz wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Dlatego zwracam się z prośbą do Państwa, do wszystkich chcących wesprzeć nas w trudnym czasie, który jest przed nami. Koszt miesięcznej rehabilitacji to 23 tys. Prosimy o pomoc i wsparcie , za które z głębi serca dziękujemy.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Kamila Morzy-Harris - awatar

  Kamila Morzy-Harris

  11.01.2021
  11.01.2021

  ❤️

 • Nicolas i Colin - awatar

  Nicolas i Colin

  14.11.2020
  14.11.2020

  Zdrowiej Julcia

 • Ania - awatar

  Ania

  08.11.2020
  08.11.2020

  Zdrowiej Jula! Ściskam urodzinowo.

 • Magda - awatar

  Magda

  08.11.2020
  08.11.2020

  Uściski urodzinowe Jula!

 • Anne McKeon - awatar

  Anne McKeon

  27.10.2020
  27.10.2020

  From 2 friends of mine.

100 471 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 511 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Agnieszka Pasternak - awatar

Agnieszka Pasternak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 511

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Grzegorz Kozieł - awatar
Grzegorz Kozieł
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
601
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
227

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij