Zbiórka Nowe nogi dla Marka... - zdjęcie główne

Nowe nogi dla Marka...

37 277 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 786 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Grabowska - awatar

Magdalena Grabowska

Organizator zbiórki


"DOBRO... IM WIĘCEJ GO DAJESZ,TYM WIĘCEJ DOSTAJESZ "

       Pomóżmy Markowi godnie żyć...

 Marek to 66-letni mężczyzna. Nasz przyjaciel.

Zwracam się do wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc. Najmniejsza cegiełka wsparcia od Państwa to lepsza perspektywa jutra dla Niego.

 Marek do 1984 roku był bardzo aktywnym człowiekiem. Uwielbiał swoją pracę. Był życzliwym i uśmiechniętym  kelnerem. Niestety los postanowił zmienić jego plany na przyszłość. Podstępna choroba powodująca przewlekłe zapalenie zakrzepowo-zrostowe tętnic i żył obwodowych zmieniła wszystko.  Od 1986 roku Buerger stopniowo zabierał mu prawą nogę. Cztery amputacje tej kończyny spowodowały deorganizację w dotychczasowym życiu Marka. Niestety nie był to koniec. Choroba zaatakowała ponownie. W 1994 roku amputowano mu dwukrotnie lewą kończynę - tak bardzo potrzebną do względnego funkcjonowania. Od tego czasu nasz przyjaciel porusza się na kolanach,co powoduje wiele dolegliwości (ropnie,odgniecenia,otarcia,krwawienia,itp.)

Niestety Buerger to nie wszystko co zburzyło normalne życie Marka. Od 1997 roku dołączyły uciążliwe wrzody żołądka i dwunastnicy. Od 2010 roku ogromnego bólu przysporzyła dyskopatia wielopoziomowa. Nieoperacyjna. Szybko dołączyła choroba kardiologiczna,urologiczna,cukrzyca. 

Stan zdrowia z jakim przyszło żyć temu człowiekowi doprowadził do silnej nerwicy lękowej. Okropne schorzenie ,które wykańcza organizm.

Od 2017 roku kolejne cztery operacje (dwie operacje przepukliny,operacja cieśni nadgarstka prawego,później lewego).

 Wydawałoby się, że to już zbyt dużo jak dla jednego człowieka. Niestety... rok 2021 i kolejny wyrok. Nowotwór złośliwy węzłów chłonnych pachwinowych,barkowych i szyjnych. Duży guz w prawej pachwinie. Ta "przygoda" dopiero się rozpoczęła...Na dzień dzisiejszy nie wiemy co zdecydują lekarze. Jedno jest pewne- będziemy walczyć! Jednak do tej długiej i ciężkiej wyprawy Markowi potrzebne są "nogi". Tymi "nogami" jest 22-letni samochód dopasowany do jego niepełnosprawności,który wymaga kapitalnego remontu. Marek mieszka samotnie w wynajmowanym mieszkaniu. Niskie dochody utrudniają wszystko. 

 Zwracam się z ogromną prośbą do przyjaciół,znajomych i wszystkich ludzi dobrej woli. POMÓŻMY MARKOWI. Najmniejsza wpłata to światełko w tunelu...

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Magdalena Grabowska - awatar

  Magdalena Grabowska

  13.04.2022
  13.04.2022

  Wielka prośba... Udało się znaleźć mieszkanie dla Marka. Niestety brakuje w nim mebli kuchennych. Być może komuś zalegają i chętnie, by nam pomógł?

Komentarze


 • Daria Konwerska - awatar

  Daria Konwerska

  05.06.2022
  05.06.2022

  Zdrówka! ❤

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.05.2022
  17.05.2022

  STARSZY PAN CHORUJĄCY NA NIEULECZALNE CHOROBY W STOPNIU ZAAWANSOWANYM MIESZKAJĄCY SAM Z CIĘŻKO CHORYM PIESKIEM I KOTEM POTRZEBUJE PILNEJ POMOCY ‼️‼️PAN CODZIENNIE MYŚLI O SAMOBOJSTWIE, BOI SIĘ OTWIERAC DRZWI GDY KTOŚ PUKA, ŻYJE BEZ PRĄDU, NIE STAĆ GO NA JEDZENIE I LECZENIE. WSZYSTKO CO MA PRZEZNACZA NA LECZENIE PIESKA I NA KARMĘ DLA ZWIERZĄ. https://www.dobrazbiorka.pl/bstwx5vatj

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.05.2022
  06.05.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. Nie mam co zjeść, chodzę do jadłodajni, nie mam w ogóle środków na podstawowe rzeczy. BŁAGAM O LITOŚĆ NADE MNĄ. https://zbieram.pl/9xkf2ve

 • Piotr - awatar

  Piotr

  26.04.2022
  26.04.2022

  Panie Marku, niech Pan się trzyma.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.04.2022
  22.04.2022

  DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE.http://pomagam.pl/c9rrky

37 277 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 786 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Grabowska - awatar

Magdalena Grabowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 786

Aleksandra:) - awatar
Aleksandra:)
10
Jacek Lenik - awatar
Jacek Lenik
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Trzymam kciuki - awatar
Trzymam kciuki
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij