Anka Kwiatkowska - awatar

Anka Kwiatkowska

Organizator zbiórki

Witam.

Mam na imię Ania. Razem z mężem Jackiem wychowujemy syna Wojciecha i córkę Gabrielę.

Nasz syn urodził się 7 marca 2014 roku jako wcześniak. Przez zapalenie płuc, kilka swoich pierwszych dni spędził na Oddziale Intensywnej Terapii w Toruniu. Z powodu utrzymującej się małopłytkowości został przebadny pod kątem wielu chorób. W czwartym miesiącu życia zdiagnozowano u naszego syna chorobę genetyczną Zespół Wiskotta- Aldricha, objawiający się osłabioną odpornością i małopłytkowością. Mimo leczenia Wojtuś może w przyszłości zachorować na nowotwór. Mamy nadzieję, że nas to nie spotka. 

Płytki krwi Wojtka utrzymują się na poziomie 7-25 tys PLT, co może powodować samoistne wylewy krwi do mózgu i narządów. Przy lekkim uderzeniu na ciele Wojtusia pojawiają się krwiaki i siniaki.       Mamy za sobą wiele pobytów w szpitalu. Wojtek przebył liczne zachorowania na zapalenie płuc i oskrzeli, miał trzy punkcje szpiku, dwukrotnie był leczony na cytomegalię. Swoje pierwsze urodziny spędził w szpitalu z ospą wietrzną. Oprócz tego ma niedoczynność tarczycy i alergie. Ze względu na słabe i cienkie żyłki miał założone wkłucie centralne Broviak. Od 2016 roku przynajmniej raz w miesiącu z powodu spadku wartosci płytek jeździmy na toczenie preparatu płytek do Bydgoszczy. Wojtuś jest pod opieką kilku poradni specjalistycznych. Jedyną szansą na uratowanie i wyleczenie naszego synka jest przeszczep szpiku. Po urodzeniu się siostry Wojtka, Gabrysi w 2017 roku zrobiliśmy badania zgodności tkankowej HLA, po których stwierdzono, że Wojtuś nie ma dawcy rodzinnego. Na szczęście znalazł się dawca niespokrewniony. W chwili obecnej czekamy na przeszczep szpiku.

I tutaj jesteśmy zmuszeni błagać o pomoc...

Przed nami długi pobyt w szpitalu. Wiele miesięcy wyjazdów, kontrole, badania, częste wizyty w poradniach, długie leczenie i rehabilitacja. Mogą także pojawić się powikłania poprzeszczepowe, co będzie wydłużać okres rekonwalescencji Wojtka. To wszystko dużo kosztuje. Musimy przygotować pokój Wojtusia, by po przeszczepie mógł wrócić do domu, który nie będzie dla niego zagrożeniem.                                                 

Do tej pory radziliśmy sobie, lecz obecna sytuacja nas trochę przerasta. Nie jesteśmy w stanie zapewnić naszemu dziecku wszystkiego co najlepsze z powodów finansowych.                                Przed nami długa i trudna droga do zwyczajnego i szczęśliwego życia.

Proszę, pomóż nam zacząć Nowe Życie rozpoczynające się w dniu przeszczepu. Za każdą wpłatę będziemy bardzo wdzięczni.

Dziękujemy                                                           

Ania, Jacek, Gabrysia i Wojtuś


Aktualności

 • Anka Kwiatkowska - awatar

  Anka Kwiatkowska

  20.05.18
  20.05.18

  Witajcie😀 Mamy termin przyjecia sie na Oddzial Przeszczepowy. 31 maja rano wyruszamy do Bydgoszczy po Nowe Zycie😀 Dziekujemy, ze jestescie z nami😀 dziekujemy za wsparcie😀

  Zdjęcie aktualności 15 362

Anka Kwiatkowska - awatar

Anka Kwiatkowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 46

Kamil Jakubowski - awatar
10
Kamil Jakubowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Ewelina, Lukasz - awatar
200
Ewelina, Lukasz
mkkk - awatar
10
mkkk
MARIUSZ CZYŻNIKIEWICZ - awatar
100
MARIUSZ CZYŻNIKIEWICZ
Konrad Wójtowicz - awatar
5
Konrad Wójtowicz
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
K.M. - awatar
50
K.M.
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
WojtuśK - awatar
200
WojtuśK

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij