Anka Kwiatkowska - awatar

Anka Kwiatkowska

Organizator zbiórki

Witam.

Mam na imię Ania. Razem z mężem Jackiem wychowujemy syna Wojciecha i córkę Gabrielę.

Nasz syn urodził się 7 marca 2014 roku jako wcześniak. Przez zapalenie płuc, kilka swoich pierwszych dni spędził na Oddziale Intensywnej Terapii w Toruniu. Z powodu utrzymującej się małopłytkowości został przebadny pod kątem wielu chorób. W czwartym miesiącu życia zdiagnozowano u naszego syna chorobę genetyczną Zespół Wiskotta- Aldricha, objawiający się osłabioną odpornością i małopłytkowością. Mimo leczenia Wojtuś może w przyszłości zachorować na nowotwór. Mamy nadzieję, że nas to nie spotka. 

Płytki krwi Wojtka utrzymywaly się na poziomie 7-25 tys PLT, co moglo powodować samoistne wylewy krwi do mózgu i narządów. Przy lekkim uderzeniu na ciele Wojtusia pojawialy się krwiaki i siniaki.       Mamy za sobą wiele pobytów w szpitalu. Wojtek przebył liczne zachorowania na zapalenie płuc i oskrzeli, miał trzy punkcje szpiku, dwukrotnie był leczony na cytomegalię. Swoje pierwsze urodziny spędził w szpitalu z ospą wietrzną. Oprócz tego ma niedoczynność tarczycy i alergie. Ze względu na słabe i cienkie żyłki miał założone wkłucie centralne Broviak. Od 2016 roku przynajmniej raz w miesiącu z powodu spadku wartosci płytek jeździlismy na toczenie preparatu płytek do Bydgoszczy. Wojtuś jest pod opieką kilku poradni specjalistycznych. Jedyną szansą na uratowanie i wyleczenie naszego synka byl przeszczep szpiku. Po urodzeniu się siostry Wojtka, Gabrysi w 2017 roku zrobiliśmy badania zgodności tkankowej HLA, po których stwierdzono, że Wojtuś nie ma dawcy rodzinnego. Na szczęście znalazł się dawca niespokrewniony. 

Musimy prosić o pomoc...

Wojtuś jest już po przeszczepie. Za nami dwumiesięczny pobyt  w szpitalu, lecz przed nami wiele miesięcy wyjazdów, kontroli, badan, częste wizyty w poradniach, długie leczenie i rehabilitacja. Mogą także pojawić się powikłania poprzeszczepowe, co będzie wydłużać okres rekonwalescencji Wojtka. To wszystko dużo kosztuje.                                           

Do tej pory radziliśmy sobie, lecz obecna sytuacja nas trochę przerasta. Nie jesteśmy w stanie zapewnić naszemu dziecku wszystkiego co najlepsze z powodów finansowych.                                Przed nami długa i trudna droga do zwyczajnego i szczęśliwego życia.

Proszę, pomóż nam zapewnić Wojtusiowi to lepsze życie, które  rozpoczelo się w dniu przeszczepu. Za każdą wpłatę będziemy bardzo wdzięczni.

Dziękujemy                                                           

Ania, Jacek, Gabrysia i Wojtuś


Aktualności

 • Anka Kwiatkowska - awatar

  Anka Kwiatkowska

  11.09.18
  11.09.18

  Witajcie😊 Wojtuś czuje się bardzo dobrze. Wyniki też są rewelacyjne. Jesteśmy w domku z czego bardzo się cieszymy. Co kilka tygodni jeździmy do Bydgoszczy do Poradni Transplantologii Szpiku Kostnego i na wlewy immunoglobulin, ponieważ Wojtek ma tego mało w swoim organizmie. Włoski zaczęły rosnąć, przez leki są ciemne dlatego Wojtuś śmiesznie wygląda, bo do tej pory był blondynem☺ Ale nie to najważniejsze. Płytki krwi nie spadają poniżej 100 tys. i z tego się cieszymy. Czekamy teraz jeszcze na wyższe leukocyty bo przez leki na CMV nie mogły wzrastać. W najbliższy czwartek wybieramy się do Poradni TSK i zobaczymy jakie wyniki będą😊 Trzymajcie kciuki, bez Was nie dalibyśmy rady. Dziękujemy za miłe słowa i pomoc😘

  Zdjęcie aktualności 19 523

Komentarze

 • EWELINA MALINOWSKA - awatar

  EWELINA MALINOWSKA

  08.06.18
  08.06.18

  😘

Anka Kwiatkowska - awatar

Anka Kwiatkowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 56

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
104
Anonimowy Darczyńca
Ewa Malecka - awatar
100
Ewa Malecka
Monika Kozinska - awatar
30
Monika Kozinska
EWELINA MALINOWSKA - awatar
20
EWELINA MALINOWSKA
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Wiskottowa Mama - awatar
20
Wiskottowa Mama

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij