Zbiórka Na przetrwanie stycznia - zdjęcie główne

Na przetrwanie stycznia

16 991 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 333 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Fundacja Koty u Beaty to kontynuacja kilkudziesięcioletniej działalności na rzecz kotów prowadzonej przez Dt Koty u Beaty, którego niektóre działania od 6 lat można śledzić na fb, aktualnie na stronie o nazwie "Fundacja Koty u Beaty".


Pod opieką fundacji znajduje się obecnie 50 kotów uratowanych z różnych, zazwyczaj koszmarnych miejsc, gdzie nie powinien przebywać żaden kot, a którym fundacja zapewnia obecnie życie w warunkach domowych. 

Dodatkowo wspierane są dwa bardzo potrzebujące pomocy miejsca, gdzie przeżycie ok. 50 kotów uzależnione jest od naszej pomocy w zapewnieniu karmy, a w jednym  z tych miejsc również żwirku.

Wszystkie koty, które trafiły pod opiekę fundacji były zaniedbane, chore, a niektórym dosłownie cudem udało się uratować życie.

Wiele z nich było skrzywdzonych przez ludzi, wyrzuconych na ulicę, do śmietnika, wywiezionych na działki, gdzie dziczały i nie sterylizowane rozmnażały się, przez co na świat przychodziły kolejne pokolenia kociąt, które rodziły się tylko po to, żeby wkrótce umrzeć w męczarniach.

Wielu Podopiecznych zostało uratowanych z koszmarnych miejsc, gdzie albo koty były traktowane jak zbędne śmieci, albo żyły w takich warunkach, gdzie były żywione resztkami jedzenia i dosłownie taplały się we własnych odchodach, na dodatek nękane chorobami.


Wielu Podopiecznych uratowanych jest ze wsi, gdzie wciąż sytuacja kotów jest tragiczna.

Niewidoczne żyją w zakamarkach wiejskich gospodarstw, gdzie ich zadaniem jest oczyszczanie terenu z gryzoni.

Nikt nie dba o ich sterylizacje/kastracje, nikt ich nie karmi i nikt nie widzi ich nieszczęścia.

Nękane głodem, wyniszczone pasożytami, sponiewierane do granic możliwości żyją krótko nie doczekawszy się pomocy weterynaryjnej, a ich miejsce zajmują kolejne pokolenia, które spotyka ten sam okrutny los.

Uratowanie życia tych tak strasznie skrzywdzonych przez los , a także ludzi kotów wymaga ogromnego nakładu środków finansowych, ale też wielkiego zaangażowania w opiekę, w leczenie, podawanie leków, często czuwanie po nocach, co wiąże się z notorycznym niedosypianiem i przemęczeniem, tym bardziej, że fundacja nie zatrudnia pracowników.

Osoba, która fundację powołała do życia od kilkudziesięciu lat nie dopuszcza do rozmnażania kotów. Wszyscy Podopieczni są sterylizowani/kastrowani oraz prowadzi działalność edukacyjną w tym zakresie.

Fundacja ma swoją siedzibę w małym miasteczku, ale od wielu lat wcześniejsze działania dt były prowadzone w małym miasteczku, ale też w wielu wsiach oddalonych w promieniu ok. 25 km.

Cały czas prowadzona jest działalność adopcyjna i pierwsze adopcje sięgają lat osiemdziesiątych, a łącznie nowe domy znalazły setki kotów.

Pomimo tak licznych adopcji fundacja ma pod opieką kilkanaście kotów, które nowych domów nie znajdą. Są to koty starsze, niektóre przewlekle chore, niektóre z powodów behawioralnych nie są adopcyjne.

Wśród nich znajduje się też niepełnosprawna kotka Gryzia, która wymaga ogromnego zaangażowania opiekuńczego.

Cały czas są czynione starania w kierunku poszukiwania nowych domów dla tymczasowych Podopiecznych, jednak o dobre nowe domy jest coraz trudniej i niektóre koty spędzają u nas kilka miesięcy, a nawet ponad rok  zanim znajda nowych opiekunów.


Nowo powstała fundacja nie ma żadnej dotacji, nie ma sponsorów.

Nie otrzymujemy karmy, żwirku, środków czystości, środków dezynfekcyjnych z żadnych firm.


Mamy tylko Was, czyli ludzi  o dobrych sercach, którym los zwierząt nie jest obojętny.

Tylko dzięki Twojej pomocy będziemy mogli przetrwać, zapewnić kotom utrzymanie, m. in. karmę dobrej jakości, która niezbędna, aby koty wracały do zdrowia.

Z całego serca dziękujemy za pomoc wszystkim Osobom, które dorzucą Grosik do zbiórki dzięki czemu będzie możliwe nasze pomaganie kotom.

Prosimy też o moc dobrej energii, a podarowane Dobro, niech wraca do Ciebie po stokroć.


Polecamy też naszych Podopiecznych do adopcji.

Wszyscy nasi Podopieczni są badani, wielokrotnie odrobaczani, szczepieni, maja założone książeczki zdrowia, korzystają w kuwety.

Aktualnie wszyscy ( oprócz dwóch chorych kotek) są po zabiegach sterylizacji/kastracji.


P.s. Od kilku lat pod opieką Dt Koty u Beaty znajdują się też trzy psy, którym  zapewniamy karmę i opiekę weterynaryjną. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.02.2023
  04.02.2023

  Dużo zdrówka dla naszej kochanej Gryzi

 • Rafal - awatar

  Rafal

  20.01.2023
  20.01.2023

  Powodzenia!

 • Ewa Adamek - awatar

  Ewa Adamek

  14.01.2023
  14.01.2023

  Na pomoc zwierzętom

 • JaninaC - awatar

  JaninaC

  10.01.2023
  10.01.2023

  Dla wszystkich kotkow moc dobrych mysli a szczegolnie dla Gryziuni ktora skradla moje serce i chorej Grusi by dostala dobre wiesci❤💗 i pozdrowienia dla p. Beatki🥰

 • Aleksandra Szlapa - awatar

  Aleksandra Szlapa

  09.01.2023
  09.01.2023

  Dziękuję za Pani pracę :)

16 991 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 333 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 333

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anna Konczyńska - awatar
Anna Konczyńska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij