Zbiórka Halny chciał tylko być koniem... - zdjęcie główne

Halny chciał tylko być koniem...

2 502 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 88 osób

Jest ciemno, nie wieje wiatr, klatka z prętów i cegieł ogranicza każdy krok. I tak od 10 lat. Niezmiennie. Halny to już tylko imię, bo w małym ciele wypalił się duch. 

Jednak tego konkretnego dnia coś się zmieniło... Być może to tchnienie wiosny zagrało na emocjach więźnia ludzkich zachcianek. Halny ugryzł dziewczynkę.

Koniec.

Decyzja człowieka - również powodowana emocjami - była nieodwołalna. Dosłownie kilka godzin później przyjechał po kucyka handlarz. Miał zabrać "agresora" w ostatnią drogę. Bez prawa do odwołania.

Pojawił się tylko jeden głos sprzeciwu... W takich sprawach nawet największe w kraju organizacje odsyłają ludzi do nas. W ten sposób Dobra Dusza otrzymała mój numer telefonu. Słysząc łkanie, nie do końca mogłam odróżnić słowa, wyłapać ich sens.

Samochód czekał już z opuszczonym trapem. Wtedy ostatnim rzutem wszyscy - Dobra Dusza, Duża Organizacja i my - zaczęliśmy błagać. Bo tylko błagania pozostały.

Emocje sięgnęły zenitu. Właściciel uległ. Zaczekał jeszcze jeden dzień.

Halny żyje, jednak wciąż potrzebuje pomocy. Chore nogi, problemy z kopytami i przemianą materii to dopiero wierzchołek góry lodowej.  Chcielibyśmy podarować mu życie bez bólu i dom na ten czas, który mu pozostał. Przyłączycie się do tego zadania?

Komentarze


 • Elżbieta - awatar

  Elżbieta

  16.02.2017
  16.02.2017

  Trzymaj się śliczny

 • Małgorzata - awatar

  Małgorzata

  09.02.2017
  09.02.2017

  Trzymaj się mały. Wpłacone.

 • Błysiowa - awatar

  Błysiowa

  08.02.2017
  08.02.2017

  🍀

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.02.2017
  06.02.2017

  Najchętniej pomogłabym wszystkim konikom,ale zawsze coś Grosz do grosza...

 • Go Pierzch - awatar

  Go Pierzch

  05.02.2017
  05.02.2017

  Zdrowiej mały :)

2 502 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 88 osób

Wpłaty: 88

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paulina Paulina - awatar
Paulina Paulina
35
Nicola Felecka - awatar
Nicola Felecka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Małgorzata Kacza - awatar
Małgorzata Kacza
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij