Zbiórka Wszyscy go kochali... - zdjęcie główne

Wszyscy go kochali...

2 010 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 69 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Legro (a dla nas Jasiu) zawsze wzbudzał zachwyt. "Duży, ładny, brązowy". Kiedy się pojawiał w polu widzenia - wszystkie oczy były właśnie na niego kierowane. Tak było za czasów jego młodości...

Jak się poznaliśmy, był już mocno schorowanym koniem. Zaburzenia neurologiczne, zwyrodnienia w stawach, tkanie (odpowiednik ludzkiej choroby sierocej), przy tym wszystkim niemal urwany język był "drobnostką"...

Kupiliśmy go z litości... Po latach prowadzenia fundacji zauważyłam, że właśnie ten czynnik jest decydujący w chwili, kiedy trzeba podjąć decyzję o działaniu. To tak gwoli wytłumaczenia samej siebie przed sobą. Bo wiadomo, że wszystkich uratować się nie da - a stwierdzenie to boli jak szpila wbijana coraz głębiej w serce...

Jasiu się starzeje. Zdecydowanie szybciej, niż byśmy sobie tego życzyli. Chociaż po pierwszej diagnozie lekarza weterynarii zakładaliśmy, że nie spędzi z nami więcej niż kilka miesięcy, a jesteśmy razem prawie 5 lat! Jednak to wcale nie poprawia humoru. Chcielibyśmy mieć możliwość zawrócenia czasu...

Już kilka razy udało nam się oszukać przeznaczenie... Udało nam się zaleczyć też wiele chorób, które Jasia dotknęły. Jednak wymaga on regularnej rehabilitacji i wsparcia weterynaryjnego. Czy Jasiu cierpi? Nie bardziej niż ktokolwiek, kto lata młodości ma już za sobą. Dzięki stałej opiece może żyć bez bólu. I to jest nasz cel. Pozwolić mu dalej cieszyć się życiem!

Jasiu jest dobrym duchem w fundacyjnym stadzie. Wychowuje młodzież, bierze pod opiekę konie słabsze, schorowane. Wystarczy jedno jego spojrzenie, żeby zażegnać każdy konflikt. Także w stosunku do ludzi mocno się zmienił. Z szalonego zwierza stał się pieszczochem grzecznie proszącym o marchewki i nadstawiającym się do drapania.

Trudno w kilku słowach opisać te wszystkie zmiany, jakie zaszły w głowie i ciele Jasia przez ostatnie lata. Jedno natomiast można stwierdzić bez grama wątpliwości: Jasiu jest altruistą! Dba o szkapostado bardziej niż o siebie samego. To taki szef idealny, który wciąż trzyma stanowisko, chociaż mógłby spokojnie odpoczywać na emeryturze.

Pomożecie nam osłodzić starość Jasia? Prosił, żeby dopisać, że marzy, aby zebrać środki na przegląd dentystyczny wszystkich koni w fundacji!

Aktualizacje


 • Fundacja "Nasza Szkapa" - awatar

  Fundacja "Nasza Szkapa"

  31.01.2017
  31.01.2017

  Jasiu w towarzystwie dziewczyn - Gabi i Cynki

  Zdjęcie aktualizacji 2 652

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.01.2017
  20.01.2017

  Trzymaj się rumaku ❤

 • Dorota - awatar

  Dorota

  19.01.2017
  19.01.2017

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.01.2017
  16.01.2017

  Wpłać przynajmniej kilka złotych 😊

2 010 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 69 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 69

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Renata Osinska - awatar
Renata Osinska
15
Andrzej Sitarz - awatar
Andrzej Sitarz
15
Danuta - awatar
Danuta
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij