Wycieńczony konik

Klara trafiła do nas jako źrebię. Tylko siła woli trzymała ją przy życiu - była zagłodzona tak bardzo, że nie mogła się utrzymać na nogach. Chudziutkie ciałko pokrywały rany odleżynowe, w których owady składały jaja... Patrząc na nią, płakaliśmy.

Wszystko potoczyło się bardzo szybko - skonstruowaliśmy podnośnik, żeby klacz mogła wstać. Codziennie kilka razy podwieszaliśmy ją na kocyku i pasach. Nogi zaczęły w końcu odpowiadać na masaże, co oznaczało zwycięstwo! Każdego dnia przez kilka godzin weterynarz podawał Klarci kroplówki, żeby ją wzmocnić. Regularnie przemywaliśmy rany.

Wołanie o pomoc

Wyniki krwi tego malutkiego konika były dramatyczne. W zasadzie nie dawały nadziei na powodzenie akcji ratunkowej. Jednak w jej oczach można było dostrzec iskierki... Poza tym, kiedy tylko do jej boksu zbliżał się opiekun, Klara głośno rżała, domagając się kolejnego posiłku! To rżenie słyszę do dziś...

Nasze maleństwo z dnia na dzień stawało się coraz silniejsze. Ogólna poprawa kondycji dawała nadzieję na jeszcze lepsze jutro. Kiedy Klara zaczęła podnosić się na nogi o własnych siłach - byliśmy wzruszeni do granic możliwości!

Mijały lata...

Klara rosła i stopniowo siwiała. Jednak nie tylko blizny pozostały jej po zdarzeniach z młodości... Choruje na wrzody żołądka, a z powodu kopnięcia lub przydepnięcia w jej pyszczku panuje istna jesień średniowiecza - z uszkodzonej szczęki zęby wyrosły bardzo krzywo. Metabolizm Klary nigdy nie wrócił do pełni sprawności, klacz do dziś ma kłopoty z przyswajaniem wartości z pokarmu.

Potrzebuje stałej opieki weterynarza. Regularnie co kilka miesięcy musi przejść przegląd dentystyczny, żeby krzywo rosnące zęby nie raniły jej pyszczka. Wymaga też nieco innego karmienia niż zdrowe konie. 

Zbliża się zima - Klarcia potrzebuje sporego zapasu trawokulek, witamin, oleju, otrębów i wysłodków buraczanych, bo przede wszystkim z nich składa się jej dieta, kiedy nie ma już trawy na łąkach. Bardzo prosimy, pomóżcie i w tym roku napełnić brzuszek Klary!

Aktualności

 • Fundacja "Nasza Szkapa" - awatar

  Fundacja "Nasza Szkapa"

  26.10.17
  26.10.17

  Padła propozycja, żeby nadwyżki ze zbiórki przeznaczyć na zimowe zapasy dla czworonożnego przyjaciela Klary - Złotego. Co o tym myślicie? Spróbujemy nakarmić i jego?

  Zdjęcie aktualności 8 907

Komentarze

 • Katarzyna Paź - awatar

  Katarzyna Paź

  29.10.17
  29.10.17

  Musisz żyć Kochana. Rośnij i bądź SZCZĘŚLIWA MALUTKA:)

 • Marcin - awatar

  Marcin

  27.10.17
  27.10.17

  Trzymam kciuki - będzie dobrze...

 • Halina Golanowska - awatar

  Halina Golanowska

  26.10.17
  26.10.17

  zawsze jeśli mogę POMAGAM kocham wszystkie zwierzęta ale konie DOŚĆ ŻE ŚĄ PIĘKNE CZUJĄ kochają porównuję je do wszystkich zwierząt którym trzeba oddać SZACUNEK bo kotka lub suka nie ZOSTAWI SWEGO DZIECKA TO LUDZIE POWINNI SIĘ UCZYĆ OD ZWIERZĄT OBSERWUJĄC POMAGAJĄ C TO TAKIE SAME SAKI JAK MY TYLKO NIE POTRAFIĄ MÓWIĆ I SIĘ BRONIĆ

 • Daria Szmid-Roman - awatar

  Daria Szmid-Roman

  26.10.17
  26.10.17

  dla dzielnego konika Żyj😁

 • Radek Czwa - awatar

  Radek Czwa

  25.10.17
  25.10.17

  Powodzenia!

Wpłaty - 114

Caterina - awatar
100
Caterina
Diana - awatar
100
Diana
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Barbara Malinowska - awatar
10
Barbara Malinowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.