Fundacja "Nasza Szkapa"
Padła propozycja, żeby nadwyżki ze zbiórki przeznaczyć na zimowe zapasy dla czworonożnego przyjaciela Klary - Złotego. Co o tym myślicie? Spróbujemy nakarmić i jego?
Wycieńczony konik
Klara trafiła do nas jako źrebię. Tylko siła woli trzymała ją przy życiu - była zagłodzona tak bardzo, że nie mogła się utrzymać na nogach. Chudziutkie ciałko pokrywały rany odleżynowe, w których owady składały jaja... Patrząc na nią, płakaliśmy.
Wszystko potoczyło się bardzo szybko - skonstruowaliśmy podnośnik, żeby klacz mogła wstać. Codziennie kilka razy podwieszaliśmy ją na kocyku i pasach. Nogi zaczęły w końcu odpowiadać na masaże, co oznaczało zwycięstwo! Każdego dnia przez kilka godzin weterynarz podawał Klarci kroplówki, żeby ją wzmocnić. Regularnie przemywaliśmy rany.
Wołanie o pomoc
Wyniki krwi tego malutkiego konika były dramatyczne. W zasadzie nie dawały nadziei na powodzenie akcji ratunkowej. Jednak w jej oczach można było dostrzec iskierki... Poza tym, kiedy tylko do jej boksu zbliżał się opiekun, Klara głośno rżała, domagając się kolejnego posiłku! To rżenie słyszę do dziś...
Nasze maleństwo z dnia na dzień stawało się coraz silniejsze. Ogólna poprawa kondycji dawała nadzieję na jeszcze lepsze jutro. Kiedy Klara zaczęła podnosić się na nogi o własnych siłach - byliśmy wzruszeni do granic możliwości!
Mijały lata...
Klara rosła i stopniowo siwiała. Jednak nie tylko blizny pozostały jej po zdarzeniach z młodości... Choruje na wrzody żołądka, a z powodu kopnięcia lub przydepnięcia w jej pyszczku panuje istna jesień średniowiecza - z uszkodzonej szczęki zęby wyrosły bardzo krzywo. Metabolizm Klary nigdy nie wrócił do pełni sprawności, klacz do dziś ma kłopoty z przyswajaniem wartości z pokarmu.
Potrzebuje stałej opieki weterynarza. Regularnie co kilka miesięcy musi przejść przegląd dentystyczny, żeby krzywo rosnące zęby nie raniły jej pyszczka. Wymaga też nieco innego karmienia niż zdrowe konie.
Zbliża się zima - Klarcia potrzebuje sporego zapasu trawokulek, witamin, oleju, otrębów i wysłodków buraczanych, bo przede wszystkim z nich składa się jej dieta, kiedy nie ma już trawy na łąkach. Bardzo prosimy, pomóżcie i w tym roku napełnić brzuszek Klary!
Padła propozycja, żeby nadwyżki ze zbiórki przeznaczyć na zimowe zapasy dla czworonożnego przyjaciela Klary - Złotego. Co o tym myślicie? Spróbujemy nakarmić i jego?
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Katarzyna Paź
Musisz żyć Kochana. Rośnij i bądź SZCZĘŚLIWA MALUTKA:)
Marcin
Trzymam kciuki - będzie dobrze...
Halina Golanowska
zawsze jeśli mogę POMAGAM kocham wszystkie zwierzęta ale konie DOŚĆ ŻE ŚĄ PIĘKNE CZUJĄ kochają porównuję je do wszystkich zwierząt którym trzeba oddać SZACUNEK bo kotka lub suka nie ZOSTAWI SWEGO DZIECKA TO LUDZIE POWINNI SIĘ UCZYĆ OD ZWIERZĄT OBSERWUJĄC POMAGAJĄ C TO TAKIE SAME SAKI JAK MY TYLKO NIE POTRAFIĄ MÓWIĆ I SIĘ BRONIĆ
Daria Szmid-Roman
dla dzielnego konika Żyj😁
Radek Czwa
Powodzenia!