Zbiórka Prosimy - symbolicznie... - zdjęcie główne

Prosimy - symbolicznie...

1 865 zł  z 900 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Co musiało się wydarzyć, że tej malutkiej klaczy przestało zależeć na życiu? Czy to ból fizyczny zabiera z jej oczu iskierki radości? Widziałam to stworzenie. Mogę zaświadczyć, że nie chodzi o ujęcie na zdjęciu. Ona naprawdę straciła nadzieję.

Wiemy, że ma ochwat. Wiemy, że niedawno rodziła. Źrebięcia jednak przy jej boku nie ma... 

Odruchy jednak pozostały. Ciągle je, śpi, wydala też. Bo tak trzeba, przecież instynkt każe. Jednak nie przybiera na wadze. Nie zaczyna lepiej chodzić, chociaż kopytka już są leczone. Z nóżki na nóżkę, od kępki trawy do kępki trawy. Na ile łańcuch pozwala. Na ile starczy siły woli.

[przerywnik] Drogi Czytelniku,

jeśli chcesz napisać, że mamy tego kucyka odebrać, a właściciela obciążyć kosztami leczenia... ZAMILCZ. Pokaż nam, jak to zrobić w Polsce. Pokaż, jak przeprowadziłeś przynajmniej kilkadziesiąt takich interwencji i udowodnij, że z z "winnego" za każdym razem zostały ściągnięte środki na dalsze utrzymanie zwierząt. Pokaż wyroki, dowody przelewów, udowodnij, że zwierzęta zostały na stałe odebrane właścicielowi, a nie tylko na czas leczenia.

Bo organizacjom działającym w naszym kraju się to nie udaje, chociaż działają sprawnie i powstaje ich coraz więcej. 

My natomiast nie chcemy każdego dnia drżeć ze strachu, że przyjdzie z sądu decyzja i będziemy musieli naszych podopiecznych zwrócić w ręce poprzednich właścicieli. 

Rozumiesz?

Zwierzęta nie są dla nas zabawkami ani "przedmiotami sporu" czy "zabezpieczeniem". To nasi Podopieczni. Jesteśmy za każde z nich odpowiedzialni od momentu przyjęcia/zakupu aż do ostatniego ich tchnienia. Koniec tematu. [/przerywnik]

Kwota zbiórki jest symboliczna. Nie wystarczy na zakup, transport, leczenie, o zwykłym karmieniu już wcale nie wspominając. Dlaczego tak? Na Złotą nie udało nam się zebrać środków. Podobnie z "kucykowo-kozią rodziną", psiakami w hoteliku, a Apple zebrała już prawie tyle, ile nas do tej pory kosztowała (co z dalszym leczeniem? wiadomo, to nasze zmartwienie).

W międzyczasie nasze stado zasiliła niewidoma Wiki, o której jeszcze nawet nie zdążyliśmy napisać. Wczoraj przywieźliśmy też do gospodarstwa fundacji Niunię z "jedną nóżką bardziej". Tak statystycznie na co trzeciego zwierzaka robimy zbiórkę. Bo internety od zbiórek wszelakich pękają i rozumiemy, że nie wszystko się jednak da radę upchnąć. 

Jesteście ciekawi naszych aktualnych akcji na pomagam.pl? Zapraszamy:

https://naszaszkapa.pomagam.pl/

Aktualizacje


 • Fundacja "Nasza Szkapa" - awatar

  Fundacja "Nasza Szkapa"

  22.10.2017
  22.10.2017

  Meliska jest już bezpieczna. Niestety jej stan wciąż należy określać jako poważny. Prosimy o ciepłe myśli!

  Zdjęcie aktualizacji 8 781

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anna K - awatar

  Anna K

  12.10.2017
  12.10.2017

  Gdyby tak te 4070 osób które udistepniło zbiórkę wpłaciło kwotę 10 zł a chyba każdego stać.... zawsze można sobie kawę na mieście odpuścić. ...to nie musielibyśmy martwić się ze kolejny biedny zwierzak będzie cierpiał.

 • Izabella Jolanta Ambroziak - awatar

  Izabella Jolanta Ambroziak

  09.10.2017
  09.10.2017

  Wiem,że to kropla w morzu potrzeb,ale chociaż symboliczną cegiełkę dorzuciłam,trzymaj się maleńka.

1 865 zł  z 900 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 42

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anna - awatar
Anna
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Ewa Rączy - awatar
Ewa Rączy
100
Patrycja - awatar
Patrycja
10
Jolanta Kurdziel - awatar
Jolanta Kurdziel
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij