Zbiórka Prosimy - symbolicznie... - zdjęcie główne

Prosimy - symbolicznie...

1 865 zł  z 900 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Co musiało się wydarzyć, że tej malutkiej klaczy przestało zależeć na życiu? Czy to ból fizyczny zabiera z jej oczu iskierki radości? Widziałam to stworzenie. Mogę zaświadczyć, że nie chodzi o ujęcie na zdjęciu. Ona naprawdę straciła nadzieję.

Wiemy, że ma ochwat. Wiemy, że niedawno rodziła. Źrebięcia jednak przy jej boku nie ma... 

Odruchy jednak pozostały. Ciągle je, śpi, wydala też. Bo tak trzeba, przecież instynkt każe. Jednak nie przybiera na wadze. Nie zaczyna lepiej chodzić, chociaż kopytka już są leczone. Z nóżki na nóżkę, od kępki trawy do kępki trawy. Na ile łańcuch pozwala. Na ile starczy siły woli.

[przerywnik] Drogi Czytelniku,

jeśli chcesz napisać, że mamy tego kucyka odebrać, a właściciela obciążyć kosztami leczenia... ZAMILCZ. Pokaż nam, jak to zrobić w Polsce. Pokaż, jak przeprowadziłeś przynajmniej kilkadziesiąt takich interwencji i udowodnij, że z z "winnego" za każdym razem zostały ściągnięte środki na dalsze utrzymanie zwierząt. Pokaż wyroki, dowody przelewów, udowodnij, że zwierzęta zostały na stałe odebrane właścicielowi, a nie tylko na czas leczenia.

Bo organizacjom działającym w naszym kraju się to nie udaje, chociaż działają sprawnie i powstaje ich coraz więcej. 

My natomiast nie chcemy każdego dnia drżeć ze strachu, że przyjdzie z sądu decyzja i będziemy musieli naszych podopiecznych zwrócić w ręce poprzednich właścicieli. 

Rozumiesz?

Zwierzęta nie są dla nas zabawkami ani "przedmiotami sporu" czy "zabezpieczeniem". To nasi Podopieczni. Jesteśmy za każde z nich odpowiedzialni od momentu przyjęcia/zakupu aż do ostatniego ich tchnienia. Koniec tematu. [/przerywnik]

Kwota zbiórki jest symboliczna. Nie wystarczy na zakup, transport, leczenie, o zwykłym karmieniu już wcale nie wspominając. Dlaczego tak? Na Złotą nie udało nam się zebrać środków. Podobnie z "kucykowo-kozią rodziną", psiakami w hoteliku, a Apple zebrała już prawie tyle, ile nas do tej pory kosztowała (co z dalszym leczeniem? wiadomo, to nasze zmartwienie).

W międzyczasie nasze stado zasiliła niewidoma Wiki, o której jeszcze nawet nie zdążyliśmy napisać. Wczoraj przywieźliśmy też do gospodarstwa fundacji Niunię z "jedną nóżką bardziej". Tak statystycznie na co trzeciego zwierzaka robimy zbiórkę. Bo internety od zbiórek wszelakich pękają i rozumiemy, że nie wszystko się jednak da radę upchnąć. 

Jesteście ciekawi naszych aktualnych akcji na pomagam.pl? Zapraszamy:

https://naszaszkapa.pomagam.pl/

Aktualizacje


 • Fundacja "Nasza Szkapa" - awatar

  Fundacja "Nasza Szkapa"

  22.10.2017
  22.10.2017

  Meliska jest już bezpieczna. Niestety jej stan wciąż należy określać jako poważny. Prosimy o ciepłe myśli!

  Zdjęcie aktualizacji 8 781

Komentarze


 • Anna K - awatar

  Anna K

  12.10.2017
  12.10.2017

  Gdyby tak te 4070 osób które udistepniło zbiórkę wpłaciło kwotę 10 zł a chyba każdego stać.... zawsze można sobie kawę na mieście odpuścić. ...to nie musielibyśmy martwić się ze kolejny biedny zwierzak będzie cierpiał.

 • Izabella Jolanta Ambroziak - awatar

  Izabella Jolanta Ambroziak

  09.10.2017
  09.10.2017

  Wiem,że to kropla w morzu potrzeb,ale chociaż symboliczną cegiełkę dorzuciłam,trzymaj się maleńka.

1 865 zł  z 900 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 42

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anna - awatar
Anna
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Ewa Rączy - awatar
Ewa Rączy
100
Patrycja - awatar
Patrycja
10
Jolanta Kurdziel - awatar
Jolanta Kurdziel
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij