Zbiórka Saba - pies skazany na piekło - zdjęcie główne

Saba - pies skazany na piekło

9 031 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 303 osoby

"Tylko ludzie wiedzieli , czym jest piekło, byli znawcami w tej dziedzinie. Zastanawiałam sie wtedy czy piekłem są ludzie."


Saba poznała smak piekła i jej piekłem z całą pewnością był człowiek :(  Jej dotychczasowe życie, to żałosna i pełna bólu wegetacja w pobliżu domu, w którym mieszkał jej "właściciel".

Jak bardzo trzeba nie mieć serca by pozwolić psu na dojście do takiego stanu? Patrzeć jak psa jest coraz mniej i mniej..jak zanikają mięśnie, żebra stają się coraz wyraźniejsze. Widzieć skórę pokrytą świerzbem i nie dostrzec, że żywa istota cierpi.. Był ciasny kojec i buda, ale zabrakło ręki, która napełni miskę, zabrakło odruchu człowieczeństwa wśród ludzi.

Saba jest w stanie skrajnego zaniedbania i zagłodzenia. Zwierzę nie przeżyłoby bez naszej pomocy kolejnych tygodni a może nawet dni.  To obraz nędzy i rozpaczy. Obolała , przyklejona do żeber skóra i wierne oczy ,patrzące ufnie i pytające czy jeszcze warto żyć.

 Życie to ból i głód..walka o przetrwanie i niespokojny głodny sen. Życie to chwiejne kroki na osłabionych łapach i ostatnie okruszki nadziei, że ktoś się pochyli.. Tak długo nikt tego nie zrobił.

Nikt nie widział...Często dobre sąsiedzkie układy są ważniejsze. Ludzie wyrzucają obrazy ze swojej świadomości. A może liczą na to, że kogos innego to poruszy :( I tak mijają dni, miesiące lata. Saba ma ich 6-7. Jak długo ciągnie sie już jej ciche cierpienie? Nie wiemy. Ale kacheksja (wyniszczenie organizmu) to proces długotrwały i dochodzi do niego w wyniku ogromnych zaniedbań. Zanik mięśni, silna anemia, wysoka leukocytoza..

Dziś ją dostrzeżono. W piekle pojawił się Człowiek.  Ktoś sie nad nią pochylił, popłynęły słone łzy osoby zgłaszającej, potem dołączyły nasze i wszystkich obecnych.. 

Saba jest już bezpieczna w troskliwych rękach specjalistów. Łapczywie rzuca się na podawaną w małych ilościach karmę :(  

Teraz będzie już tylko lepiej kochanie. Pokażemy ci, że świat jest piękny a piekło zniknie za mgłą pozytywnych przeżyć. Musisz tylko znaleźć w sobie siłę i walczyć razem z nami.

Pomożecie nam przywrócić Sabie wiarę w piękno życia?? Leczenie będzie długotrwałe i bardzo drogie. Łączne koszta szacujemy na 5000 zł. Czy wyjście z piekła jest tyle warte? Czy żyie Saby jest tyle warte? Naprawmy wspólnie jej potłuczone życie <3 

Komentarze


 • Dominika - awatar

  Dominika

  23.05.19
  23.05.19

 • Katarzyna - awatar

  Katarzyna

  20.05.19
  20.05.19

  Wracaj szybko do zdrowia piesku ❤

 • Iwona Davenport - awatar

  Iwona Davenport

  16.05.19
  16.05.19

  Wracaj do zdrowia psinko 😘

 • Maria Żądza - awatar

  Maria Żądza

  15.05.19
  15.05.19

  Super, że są tacy ludzie i organizacje, które pomagają zwierzęta. Jednak to za mało! Przede wszystkim powinno zmienić się prawo i ludzie znecajacy lub zaniedbujacy swoje zwierzęta powinni bezwzględnie otrzymywać kary pozbawienia wolności, wysokie kary finansowe i dożywotni zakaz posiadania zwierząt. Nie możemy godzić się, żeby tacy dranie bezkarnie żyli wśród nas i krzywdzili kolejne zwierzęta

 • Jola - awatar

  Jola

  14.05.19
  14.05.19

  Serce się łamie, jak się widzi takie cierpienie do którego doprowadził pseudo człowiek.

9 031 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 303 osoby

Wpłaty: 303

Elżbieta Moskalewicz - awatar
Elżbieta Moskalewicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Weronika - awatar
Weronika
3
Stella - awatar
Stella
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ulaa - awatar
Ulaa
8
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wiktor Gała - awatar
Wiktor Gała
20
Anna Obidowska - awatar
Anna Obidowska
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij