Zbiórka Saba - pies skazany na piekło - zdjęcie główne

Saba - pies skazany na piekło

9 031 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 303 osoby

"Tylko ludzie wiedzieli , czym jest piekło, byli znawcami w tej dziedzinie. Zastanawiałam sie wtedy czy piekłem są ludzie."


Saba poznała smak piekła i jej piekłem z całą pewnością był człowiek :(  Jej dotychczasowe życie, to żałosna i pełna bólu wegetacja w pobliżu domu, w którym mieszkał jej "właściciel".

Jak bardzo trzeba nie mieć serca by pozwolić psu na dojście do takiego stanu? Patrzeć jak psa jest coraz mniej i mniej..jak zanikają mięśnie, żebra stają się coraz wyraźniejsze. Widzieć skórę pokrytą świerzbem i nie dostrzec, że żywa istota cierpi.. Był ciasny kojec i buda, ale zabrakło ręki, która napełni miskę, zabrakło odruchu człowieczeństwa wśród ludzi.

Saba jest w stanie skrajnego zaniedbania i zagłodzenia. Zwierzę nie przeżyłoby bez naszej pomocy kolejnych tygodni a może nawet dni.  To obraz nędzy i rozpaczy. Obolała , przyklejona do żeber skóra i wierne oczy ,patrzące ufnie i pytające czy jeszcze warto żyć.

 Życie to ból i głód..walka o przetrwanie i niespokojny głodny sen. Życie to chwiejne kroki na osłabionych łapach i ostatnie okruszki nadziei, że ktoś się pochyli.. Tak długo nikt tego nie zrobił.

Nikt nie widział...Często dobre sąsiedzkie układy są ważniejsze. Ludzie wyrzucają obrazy ze swojej świadomości. A może liczą na to, że kogos innego to poruszy :( I tak mijają dni, miesiące lata. Saba ma ich 6-7. Jak długo ciągnie sie już jej ciche cierpienie? Nie wiemy. Ale kacheksja (wyniszczenie organizmu) to proces długotrwały i dochodzi do niego w wyniku ogromnych zaniedbań. Zanik mięśni, silna anemia, wysoka leukocytoza..

Dziś ją dostrzeżono. W piekle pojawił się Człowiek.  Ktoś sie nad nią pochylił, popłynęły słone łzy osoby zgłaszającej, potem dołączyły nasze i wszystkich obecnych.. 

Saba jest już bezpieczna w troskliwych rękach specjalistów. Łapczywie rzuca się na podawaną w małych ilościach karmę :(  

Teraz będzie już tylko lepiej kochanie. Pokażemy ci, że świat jest piękny a piekło zniknie za mgłą pozytywnych przeżyć. Musisz tylko znaleźć w sobie siłę i walczyć razem z nami.

Pomożecie nam przywrócić Sabie wiarę w piękno życia?? Leczenie będzie długotrwałe i bardzo drogie. Łączne koszta szacujemy na 5000 zł. Czy wyjście z piekła jest tyle warte? Czy żyie Saby jest tyle warte? Naprawmy wspólnie jej potłuczone życie <3 

Komentarze


 • Dominika - awatar

  Dominika

  23.05.2019
  23.05.2019

 • Katarzyna - awatar

  Katarzyna

  20.05.2019
  20.05.2019

  Wracaj szybko do zdrowia piesku ❤

 • Iwona Davenport - awatar

  Iwona Davenport

  16.05.2019
  16.05.2019

  Wracaj do zdrowia psinko 😘

 • Maria Żądza - awatar

  Maria Żądza

  15.05.2019
  15.05.2019

  Super, że są tacy ludzie i organizacje, które pomagają zwierzęta. Jednak to za mało! Przede wszystkim powinno zmienić się prawo i ludzie znecajacy lub zaniedbujacy swoje zwierzęta powinni bezwzględnie otrzymywać kary pozbawienia wolności, wysokie kary finansowe i dożywotni zakaz posiadania zwierząt. Nie możemy godzić się, żeby tacy dranie bezkarnie żyli wśród nas i krzywdzili kolejne zwierzęta

 • Jola - awatar

  Jola

  14.05.2019
  14.05.2019

  Serce się łamie, jak się widzi takie cierpienie do którego doprowadził pseudo człowiek.

9 031 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 303 osoby

Wpłaty: 303

Elżbieta Moskalewicz - awatar
Elżbieta Moskalewicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Weronika - awatar
Weronika
3
Stella - awatar
Stella
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ulaa - awatar
Ulaa
8
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wiktor Gała - awatar
Wiktor Gała
20
Anna Obidowska - awatar
Anna Obidowska
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij