Cześć
Ciężko jest się przyznać, że stanęło się w ślepym zaułku i nie ma innej opcji, niż prosić innych o pomoc. Obecnie nie mam jednak wyjścia.
Kocham grać w piłkę i od zawsze to robiłem. Nie tylko w piłkę nożna trawiastą, ale również w futsal. Niestety nie jest tak, jak powiadają że "sport to zdrowie".
Mam już za sobą ciężkie kontuzje, takie jak zerwanie więzadeł krzyżowych w obu kolanach czy dwukrotne złamanie V kosci śródstopia, z pozoru błahy uraz, który długo się goi. Ludzie, którzy mnie znają wiedzą ile znaczy dla mnie gra w piłkę i zawsze przez miłość do tego sportu wracałem na boisko.
Niestety w lutym tego roku ponownie doznałem uszkodzenia stawu kolanowego. Uraz jest na tyle poważny i skomplikowany, że wymaga leczenia operacyjnego. Kontuzja bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie, czasem nawet z pozoru najprostsze czynności są dla mnie problemem. Blokowanie kolana, bezwładne zgięcie stawu, obrzęk czy przeszywający ból, to tylko niektóre moje codzienne problemy.
Potwierdzenie powagi mojego urazu zajęło kilka miesięcy. Odbyłem sporo prywatnych konsultacji ortopedycznych. Każdy kolejny lekarz stawiał inną diagnozę, zwiększał zakres operacji oraz rozszerzał propozycję leczenia, nie gwarantując, powrotu do pełni sprawności.
Uszkodzenie łąkotki typu rączki od wiadra, uszkodzone więzadła krzyżowe i przednio-boczne oraz chondromalacja rzepki to problemy, z którymi się mierze.
Ostateczna diagnoza jaką postawiono mi w klinice Rehasport w Poznaniu okazała się jedną trafioną, rozwiązującą moje problemy zdrowotne.
Zaplanowano leczenie polegające na rewizyjnej rekonstrukcji ACL, ALL, wszycie siatki stabilizacyjnej oraz wstawienie implantu łąkotki z możliwością śródoperacyjnego zastosowania metody Henninga, jednak kwota operacji zwala z nóg. 29000 złotych to kwota, której nie jestem w stanie sam pokryć i nie mam innego wyjścia, jak prosić o wsparcie.
W tego typu uszkodzeniu kolana ważny jest czas, ponieważ nawet codzienne czynności mogą coraz to bardziej uszkadzać staw.
Nie będzie to zaskoczeniem, że najszybszy termin operacji w Narodowym Funduszu Zdrowia to minimum półtora roku, a taki czas oczekiwania w tego typu urazie jest wykluczony.
Będę bardzo wdzięczny za każdą okazaną pomoc, tą pieniężną jak i udostępnienie zbiórki!
Z góry dziękuję
Jakub
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Krzysztof Lichota
Obyś jeszcze pograł Skwarinho.
Paweł Jaraszkiewicz
dużo zdrowia!!
Kisling
Zdrowia byku ⚪️🔵💪 pozdro