Zbiórka Ratunek dla ratowników - zdjęcie główne

Ratunek dla ratowników

6 599 zł  z 106 000 zł (Cel)
Wpłaciły 163 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Andrzej Szpilarewicz - awatar

Andrzej Szpilarewicz

Organizator zbiórki

Jako przewodnicy psów ratowniczych zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie w realizacji celu, jakim jest pomoc w leczeniu i rehabilitacji psów ratowniczych służących w Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębiu –Zdroju.


Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza  powołana została 10 lat temu. Obecnie w jej skład wchodzi 11 psów ratowniczych.  Dwa z nich to już weterani, 9-cio letni labrador Diego i 9-cio letni Border Collie Maksymilian. Ich misja i cel jest jeden - odnalezienie żywego człowieka pod gruzami podczas katastrofy budowlanej, np. po wybuchu gazu, trzęsieniu ziemi. Psy poświęcają na to całą swoją energię i wszystkie zmysły, niestety często kosztem swojego zdrowia.

Wysyłaliśmy je do najcięższych katastrof budowlanych i kolejowych w historii naszego kraju, m.in.

 • zderzenie pociągów w Szczekocinach (2012)

*     zawalenie kamienicy po wybuchu gazu w Katowicach gdzie zginęła rodzina dziennikarzy (2014)

 • wybuch gazu i  zawalenie kamienicy w Świebodzicach, 6 osób zginęło, 4 osoby odnalezione żywe (2017)

 • zawalenie kamienicy po wybuchu gazu w Sosnowcu (2018)

 • akcja poszukiwawcza górników, którzy zginęli podczas wybuchu na kopalni Zofiówka (2018)

Każdego roku ci czworonożni ratownicy biorą udział w kilkudziesięciu akcjach poszukiwawczych na terenie kraju. 

Niestety wiele z tych akcji skutkowało rozciętymi łapami, kontuzjami, w tym: skręcenia, urazy ścięgien, wiązadeł, kręgosłupa. Bezdyskusyjnie można stwierdzić, że nie ma drugiej, tak trudnej i obciążającej dla psów specjalizacji na świecie. Nie zliczymy ilości operacji i zabiegów jakie nasze psy musiały i jeszcze muszą przejść, tak by radzić sobie z bólem, dyskomfortem i dalej pracować.  Ich samopoczucie i odczuwany stopień bólu ma bezpośrednie przełożenie na jakość ich pracy.

Nasi czworonożni partnerzy są pod stała opieką najlepszych specjalistów, jednak wiąże się to z ogromnym nakładem finansowym. Niestety wraz z pogarszającym się stanem zdrowia czworonogów dobrnęliśmy do momentu, gdzie nasze możliwości finansowe są zupełnie niewystarczające aby wykonać konieczną diagnostykę, zabiegi i podjąć pilne leczenie i rehabilitację.

W związku z tym zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe w leczeniu i rehabilitacji psów ratowniczych. 

Nawet najdrobniejsza wpłata przybliża nas do zapewnienia im dobrych warunków rekonwalescencji po urazach nabytych w trakcie akcji ratowniczych, a naszym weteranom pozwoli korzystać z „emerytury” we względnie dobrym samopoczuciu. Obecnie utrzymanie psów ratowniczych "emerytowanych" spoczywana na ich opiekunach!

Bez Państwa pomocy nie możemy pozwolić sobie na utrzymanie i szkolenie kolejnych ratowników. 

Najpilniejsze potrzeby naszych podopiecznych to:

 • Bieżnia do hydroterapii dla psów: 50 000 zł

 • Aparat Combi do lasero+magnetoterapii i fali uderzeniowej: 50 000 zł

 • leczenie i leki: m.in. komórki macierzyste, terapia irap, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne: około 6 tys. zł.


Tami- 10-letni Labrador, pies ratowniczy, służył w straży pożarnej dopóki pozwalało mu na to zdrowie przez około 8 lat. Obecnie wymaga pilnego leczenia że względu na silne zwyrodnienia. Oto tylko kilka schorzeń których "dorobił się" biegajac po gruzowiskach: Spondyloza aktywna odcinka lędźwiowego kręgosłupa , dysplacja i zwyrodnienia stawów lokciowych, zmiany stawów kolanowych, biodrowych. Pęknięcie kręgu wyniku wypadku podczas pracy.


Labrador Diego. Jego wiek to 9 lat, lecz weterynarze mówią że jego stan wskazuje na o wiele więcej, conajmniej  14. To wszystko efekt nabytej i pogłębiającej się podczas 7 - letniej służby alergii na pyły i roztocza wszechobecne na gruzach, i późniejsze konsekwencje brania sterydow


Max 9-letni Border Collie. Jego obfitą "karierę zakłócają liczne zabiegi i operacje, szczególnie po tym kiedy zerwał podczas działań  poszukiwawczych przeczep ścięgna w stawie ramiennym. Wymagana była artroskopia. Obecnie cierpi na spondyloze czyli zwyrodnienia kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.
Max jest obecnie w dyspozycji do działań i posiada uprawnienia ale bez leczenia i rehabilitacji  jego "kariera"  ratownicza wkrótce legnie w gruzach.

Komentarze


 • Sebleg - awatar

  Sebleg

  10.05.19
  10.05.19

  Biedne psiaki.Pozdrowienia dla opiekunów.Trzymamy kciuki.

 • Kasia - awatar

  Kasia

  09.05.19
  09.05.19

  Akcja Ratownicza dla piesków - mam nadzieję, że zakończy się sukcesem! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.05.19
  02.05.19

  Trzymam mocno kciuki za Was😊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.04.19
  27.04.19

  codziennie trzeba zrobić dobry uczynek ,bezinteresownie -tym razem dla piesków:)

 • Marta - awatar

  Marta

  25.04.19
  25.04.19

  Dla kochanych piesków - ściskam i miziam wirtualnie każdego z Was, mali bohaterowie <3

6 599 zł  z 106 000 zł (Cel)
Wpłaciły 163 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Andrzej Szpilarewicz - awatar

Andrzej Szpilarewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 163

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Paulina - awatar
Paulina
20
Tomasz Bujna - awatar
Tomasz Bujna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij