Zbiórka Zwrócona z adopcji Fiona - zdjęcie główne

Zwrócona z adopcji Fiona

3 015 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 78 osób

Z ogromnym żalem zawiadamiamy Państwa (a pisząc to zalewamy się łzami rozgoryczenia), iż dziś, bez wcześniejszej informacji, w godzinach popołudniowych, została przywieziona przez swoich opiekunów pod bramę schroniska staruszka Fiona...


Suczka 3 lata temu została adoptowana przez parę młodych ludzi. Byliśmy przeszczęśliwi, że wówczas, gdy wszyscy chcieli adoptować pieski w typie modnych ras (akurat byliśmy po interwencji w pseudohodowli) - zgłosili się do nas ludzie, którzy byli zainteresowani dorosłą, dużą sunią. Zostali wtedy wyniesieni przez nas i facebookowiczów na piedestał moralności i humanizmu…


Dlaczego Fiona została zwrócona? Info jakie dostaliśmy to takie, że sunia nie trzyma moczu, brudzi w mieszkaniu, w mieszkaniu śmierdzi i przyszło pismo z administracji budynku (dostaliśmy do wglądu) o nakazie usunięcia zapachów. Właściciel powołał się też na sąsiadów zgłaszających uciążliwe zapachy do sanepidu i mopsu. Pozostaje nam to przyjąć do wiadomości.


Opiekunowie psa zgłosili się do nas mailowo z chęcią zwrócenia Fiony jesienią 2017 roku. Wówczas sygnalizowali, że sunia cierpi na posterylkowe nietrzymanie moczu, leczona była syropem i hormonami, nie mają już siły sprzątać po psie, bo w domu pojawiło się dziecko, a psie pampersy Fiona miała sobie zdejmować. Po wymianie wiadomości przystali na nasze sugestie wykonania dodatkowych badań jak usg (wcześniej nie została zrobiona pełna diagnostyka) i konsultacji u innego weterynarza. Zgodzili się również z nami, że oddanie starszego psa na zimę do schroniska to skazanie go na cierpienie, jeśli nie na śmierć... oddaloną w czasie. Cieszyliśmy się, że Fiona dostała ponownie szansę.


Jest 11 czerwca 2018. Łagodna, spokojna sunia zostaje przewieziona szereg kilometrów, z innego miasta, bez wcześniejszego kontaktu z nami, bez przygotowania miejsca w schronisku takiego, które zminimalizowałoby cierpienie psychiczne i fizyczne psiaka. Dostajemy info, że właściciele szukali dla Fiony nowego domu, ale się nie udało.
Sunia zostaje oddana z książeczką zdrowia, bez badań (mają być dosłane - wiemy już, po rozmowie, że od ostatniego kontaktu w 2017 roku, nowych badań nie zrobiono...), bez karmy, bez leków, ale z dwoma miskami i informacją, że karma była kupowana we Włoszech. Pies ma w fatalnym stanie zęby, jakby przez ten czas adopcji nigdy nie widział weterynarza. Ech.


Zapytany właściciel-opiekun, czy chce poprawić los psa oddanego z kanapy do boksu, m.in. poprzez przesyłanie dobrej jakościowo karmy oraz postawienie w boksie schroniskowym domku, powiedział, że nie ma obowiązku, ale się zastanowi. Oczywiście, nie ma obowiązku, jak sam zauważył, w umowie adopcyjnej jest napisane, że ma tylko obowiązek odwieźć psa, co sumiennie wykonał. Dziękujemy !

Jak się czuje Fiona? Została umieszczona w boksie przy lecznicy na kwarantannie. Musimy ją obserwować. Na razie jest zagubiona, ale kontaktowa.

Szanowni Państwo, Ludzie o dobrym sercu i wysokiej moralności - pokażmy na czym polega CZŁOWIECZEŃSTWO. Prosimy Was o:
- dom tymczasowy/stały dla Fiony - najlepiej (i najwygodniej dla suczki) z ogrodem i bez schodów - pisz [email protected] - dzięki wsparciu Darczyńców zobowiązujemy się do utrzymywania psa (karma/wet)


- jeśli się taki dom nie znajdzie, to chcemy już teraz rozpocząć zbiórkę na:
*domek do boksu (musimy pamiętać, że po lecie kiedyś nastąpi zima! chcemy jak najlepszych warunków dla staruszki wyciągniętej z kanapy - a może już od dłuższego czasu nie spała na kanapie, bo mocz...). Gdyby Fionie się poszczęściło, zawsze w domku zamieszkać może inny potrzebujący psiak ze schroniska -  koszt elementów to ok. 2000 zł
*leczenie i leki - pies starszy musi być diagnozowany co najmniej raz na pół roku, a najlepiej co 3 miesiące (tak Wy opiekunowie seniorów w domach z pewnością robicie - dbacie o swoje zwierzaki!). Musimy zrobić świeże badania krwi, USG, konsultację nefrologiczną, urologiczną, stomatologiczną. Byłoby dobrze sprawdzić serce i co tam będzie potrzebne...! Tym samym, trudno ocenić nam dokładne koszty wszystkich badań, jakich będzie wymagała Fiona. Konsultacja pojedyncza kosztuje do ok. 150 zł, a leki i badania, powinny się zamknąć w kwocie do 1000 zł.
*na zbiórce, jak zawsze u nas, będą publikowane faktury kosztowe

WAŻNE! Po przeczytaniu prosimy o kulturę wypowiedzi. Chcemy pomóc Fionie. Mamy łzy w oczach, upadłą wiarę w ludzi, ale nienawiść niczego nie buduje.

PS. A JAK WY RADZICIE SOBIE Z PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI SWOICH ZWIERZĄT?

Na grupie https://www.facebook.com/groups/fotokorabiewice/ będziemy starali się puszczać więcej regularnych info o Fionie.
*Pełne info dla Darczyńców: www.schronisko.info.pl/nakarm-zwierzaka
------------------
Koszty:

1. Badania krwi 65zł (15 czerwca)


2. Postawiony domek 1700zł(28 czerwca)


3. Mocz,USG, leki (maść i propalin)
4. Nowa krew

Aktualizacje


 • Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona - awatar

  Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona

  05.02.2019
  05.02.2019

  Bardzo dziękuję za przekazaną pomoc! Fiona nadal przebywa w schronisku. Niestety nikt nie chce jej adoptować, jest więc pupilką lecznicy schroniskowej, kradnie pracownikom i wolontariuszom kanapki;).
  Obecnie zbieramy na opiekę wet w 2019 roku. W 2018 wydaliśmy na nią ponad 160 tys zł. To są pieniądze od Was - super Darczyńców! Każda wpłata jest więcej niż potrzebna! https://pomagam.pl/pozwolzyc2019

  Zdjęcie aktualizacji 25 643

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.06.2018
  14.06.2018

  Nie można być dobrym człowiekiem myśląc tylko o swojej wygodzie...

 • Knglt - awatar

  Knglt

  14.06.2018
  14.06.2018

  Bedzie dobrze!

 • Karolina - awatar

  Karolina

  13.06.2018
  13.06.2018

  Biedna psina. Szczęścia😑

 • Jaga - awatar

  Jaga

  12.06.2018
  12.06.2018

  Powodzenia dla wszystkich pomagających potrzebującym zwierzakom - obyście mogli z radością obserwować efekty Waszego oddania sprawie :-*

 • Kay M Czepli-George - awatar

  Kay M Czepli-George

  11.06.2018
  11.06.2018

  Trzymam mocno kciuki za Fione i mam nadzieje ze szybko znajdzie bardziej odpowiedzialna i kochajaca rodzine. Tule ja mocno i szepcze do uszka ze jest wspanialym pieskiem

3 015 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 78 osób

Wpłaty: 78

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ewa Romanów - awatar
Ewa Romanów
100
BETKA - awatar
BETKA
35
Jagoda - awatar
Jagoda
50
Kaya Szulczewska - awatar
Kaya Szulczewska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
MSz. - awatar
MSz.
200
Kasis - awatar
Kasis
5
Knglt - awatar
Knglt
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij