Zbiórka Walka o oddech - zdjęcie główne

Walka o oddech

9 820 zł  z 8 500 zł (Cel)
Wpłaciło 155 osób

"To proste jak oddychanie"

Tak zwykli mówić zdrowi ludzie. Dla niespełna 7-letniego Wiktorka takie stwierdzenie to czysta abstrakcja. Chłopiec niemal od urodzenia oddycha, a co za tym idzie również żyje dzięki rurce tracheostomijnej umieszczonej w krtani.  Z jej powodu na stałe jest otwarta wolna droga do płuc dla bakterii i wirusów, więc chłopczyk musi unikać ryzyka infekcji - nie może chodzić do przedszkola, swobodnie bawić się z rówieśnikami, kąpać się w basenie, lepić bałwana na śniegu. Kiedy wychodzi z domu, wszędzie towarzyszy mu ssak do odprowadzania wydzieliny z dróg oddechowych, a także "zestaw ratunkowy" - zapasowa rurka, worek ambu, a nawet koncentrator tlenu. Rodzice Wiktora muszą być zawsze gotowi do podjęcia akcji ratowania życia syna.

Zdjęcie opisu zbiórki Walka o oddech

Nieszczęścia chodzą stadami

Tracheostomia to nie jedyny problem Wiktora. Chłopiec urodził się z zespołem Moebiusa, chorobą genetyczną polegającą na porażeniu nerwów czaszkowych, co objawia się trudnościami w przeżuwaniu, jedzeniu, nabywaniu mowy, brakiem kontroli nad wypływem śliny z ust, niedomykaniem powiek nawet podczas snu, problemami okulistycznymi. Zdiagnozowano u niego też autyzm i padaczkę. Jakby tego wszystkiego było mało, w 2013 r. chłopczyk na skutek napadu epilepsji zapadł w śpiączkę,z której wybudził się po miesiącu i od tamtego czasu jest intensywnie rehabilitowany.

Zdjęcie opisu zbiórki Walka o oddech

Rurka nie musi być na zawsze, ale...

RURKA NIE MUSI ZOSTAĆ Z NAMI NA ZAWSZE
W minionym roku Wiktor przeszedł dwie operacje krtani, które dają mu szansę na naturalne oddychanie! Zabiegi te to jednak dopiero początek drogi chłopca do pozbycia się tracheostomii. Aby rurka mogła zostać usunięta, chłopczyk musi nauczyć się prawidłowo połykać płyny - potrzebna jest długoterminowa terapiapod okiem neurologopedy, której koszt wyceniono na 8,5 tys. zł. Niestety rodziców Wiktorka nie stać na jej samodzielne sfinansowanie...

Zdjęcie opisu zbiórki Walka o oddech

Wiktor znaczy zwycięzca

Po wybudzeniu ze śpiączki stan chłopca był ciężki, wszystkiego musiał nauczyć się od nowa - jedzenia, mówienia, poruszania. Wiktorek jest bardzo dzielny i ma potężną wolę przetrwania. Dzisiaj, mimo ogromnych trudności, znowu chodzi, mówi, a nawet uczy się czytać i liczyć. Wyszedł zwycięsko z wielu starć z chorobą i trudnym losem.


Walki o oddech Wiktor nie jest w stanie wygrać sam - potrzebuje Twojej pomocy. Być może będzie to największa wojna, rozstrzygająca o dalszym życiu chłopca.


Pomóżmy Wiktorowi w jego najważniejszym starciu, razem zawalczmy o to, by także dla niego oddychanie stało się czymś oczywistym!

Aktualizacje


  • Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom - awatar

    Dziękujemy!!!

    29.02.2016
    29.02.2016


    W imieniu Wiktorka i naszym chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom za okazaną troskę i pomoc finansową. Uzbierana dzięki Wam kwota pozwoli naszemu synkowi już wkrótce rozpocząć terapię połykania. Przed nami mnóstwo pracy, nie boimy się jej jednak, ponieważ wierzymy, że na końcu podjętego trudu czeka na nas spełnienie największego marzenia Wiktora - usunięcie tracheostomii. Wiktorkowe oddychanie przez rurkę od lat wpływa negatywnie na historię całej naszej rodziny, odciskając na niej piętno nieustannego lęku o jego życie. Dzięki Wam jesteśmy teraz znacznie bliżej celu . Dziękujemy.

    Rodzice Wiktora

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • MateuszN555 - awatar

    MateuszN555

    14.02.2016
    14.02.2016

    Będziemy pamiętać w modlitwie + "(2 Kor 9,6-10) Kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg."

  • bad1 - awatar

    bad1

    12.02.2016
    12.02.2016

    Zdrowiej Maluszku!

  • cactoos - awatar

    cactoos

    12.02.2016
    12.02.2016

    Uszy do gory, bedzie dobrze! :)

  • kashinho - awatar

    kashinho

    11.02.2016
    11.02.2016

    3maj się Mały!

  • JacK_Swidnik - awatar

    JacK_Swidnik

    11.02.2016
    11.02.2016

    życzę zdrowia dla Ciebie mały i dla całej Rodzinki

9 820 zł  z 8 500 zł (Cel)
Wpłaciło 155 osób

Wpłaty: 155

Ewa - awatar
Ewa
20
MateuszN555 - awatar
MateuszN555
100
bad1 - awatar
bad1
70
cactoos - awatar
cactoos
50
kashinho - awatar
kashinho
10
JacK_Swidnik - awatar
JacK_Swidnik
30
Sławomir - awatar
Sławomir
10
WW - awatar
WW
50
Dariusz - awatar
Dariusz
10
Amigowiec - awatar
Amigowiec
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij