Zbiórka Walka o oddech - zdjęcie główne

Walka o oddech

9 820 zł  z 8 500 zł (Cel)
Wpłaciło 155 osób

"To proste jak oddychanie"

Tak zwykli mówić zdrowi ludzie. Dla niespełna 7-letniego Wiktorka takie stwierdzenie to czysta abstrakcja. Chłopiec niemal od urodzenia oddycha, a co za tym idzie również żyje dzięki rurce tracheostomijnej umieszczonej w krtani.  Z jej powodu na stałe jest otwarta wolna droga do płuc dla bakterii i wirusów, więc chłopczyk musi unikać ryzyka infekcji - nie może chodzić do przedszkola, swobodnie bawić się z rówieśnikami, kąpać się w basenie, lepić bałwana na śniegu. Kiedy wychodzi z domu, wszędzie towarzyszy mu ssak do odprowadzania wydzieliny z dróg oddechowych, a także "zestaw ratunkowy" - zapasowa rurka, worek ambu, a nawet koncentrator tlenu. Rodzice Wiktora muszą być zawsze gotowi do podjęcia akcji ratowania życia syna.

Zdjęcie opisu zbiórki Walka o oddech

Nieszczęścia chodzą stadami

Tracheostomia to nie jedyny problem Wiktora. Chłopiec urodził się z zespołem Moebiusa, chorobą genetyczną polegającą na porażeniu nerwów czaszkowych, co objawia się trudnościami w przeżuwaniu, jedzeniu, nabywaniu mowy, brakiem kontroli nad wypływem śliny z ust, niedomykaniem powiek nawet podczas snu, problemami okulistycznymi. Zdiagnozowano u niego też autyzm i padaczkę. Jakby tego wszystkiego było mało, w 2013 r. chłopczyk na skutek napadu epilepsji zapadł w śpiączkę,z której wybudził się po miesiącu i od tamtego czasu jest intensywnie rehabilitowany.

Zdjęcie opisu zbiórki Walka o oddech

Rurka nie musi być na zawsze, ale...

RURKA NIE MUSI ZOSTAĆ Z NAMI NA ZAWSZE
W minionym roku Wiktor przeszedł dwie operacje krtani, które dają mu szansę na naturalne oddychanie! Zabiegi te to jednak dopiero początek drogi chłopca do pozbycia się tracheostomii. Aby rurka mogła zostać usunięta, chłopczyk musi nauczyć się prawidłowo połykać płyny - potrzebna jest długoterminowa terapiapod okiem neurologopedy, której koszt wyceniono na 8,5 tys. zł. Niestety rodziców Wiktorka nie stać na jej samodzielne sfinansowanie...

Zdjęcie opisu zbiórki Walka o oddech

Wiktor znaczy zwycięzca

Po wybudzeniu ze śpiączki stan chłopca był ciężki, wszystkiego musiał nauczyć się od nowa - jedzenia, mówienia, poruszania. Wiktorek jest bardzo dzielny i ma potężną wolę przetrwania. Dzisiaj, mimo ogromnych trudności, znowu chodzi, mówi, a nawet uczy się czytać i liczyć. Wyszedł zwycięsko z wielu starć z chorobą i trudnym losem.


Walki o oddech Wiktor nie jest w stanie wygrać sam - potrzebuje Twojej pomocy. Być może będzie to największa wojna, rozstrzygająca o dalszym życiu chłopca.


Pomóżmy Wiktorowi w jego najważniejszym starciu, razem zawalczmy o to, by także dla niego oddychanie stało się czymś oczywistym!

Aktualizacje


 • Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom - awatar

  Dziękujemy!!!

  29.02.2016
  29.02.2016


  W imieniu Wiktorka i naszym chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom za okazaną troskę i pomoc finansową. Uzbierana dzięki Wam kwota pozwoli naszemu synkowi już wkrótce rozpocząć terapię połykania. Przed nami mnóstwo pracy, nie boimy się jej jednak, ponieważ wierzymy, że na końcu podjętego trudu czeka na nas spełnienie największego marzenia Wiktora - usunięcie tracheostomii. Wiktorkowe oddychanie przez rurkę od lat wpływa negatywnie na historię całej naszej rodziny, odciskając na niej piętno nieustannego lęku o jego życie. Dzięki Wam jesteśmy teraz znacznie bliżej celu . Dziękujemy.

  Rodzice Wiktora

Komentarze


 • MateuszN555 - awatar

  MateuszN555

  14.02.2016
  14.02.2016

  Będziemy pamiętać w modlitwie + "(2 Kor 9,6-10) Kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg."

 • bad1 - awatar

  bad1

  12.02.2016
  12.02.2016

  Zdrowiej Maluszku!

 • cactoos - awatar

  cactoos

  12.02.2016
  12.02.2016

  Uszy do gory, bedzie dobrze! :)

 • kashinho - awatar

  kashinho

  11.02.2016
  11.02.2016

  3maj się Mały!

 • JacK_Swidnik - awatar

  JacK_Swidnik

  11.02.2016
  11.02.2016

  życzę zdrowia dla Ciebie mały i dla całej Rodzinki

9 820 zł  z 8 500 zł (Cel)
Wpłaciło 155 osób

Wpłaty: 155

Ewa - awatar
Ewa
20
MateuszN555 - awatar
MateuszN555
100
bad1 - awatar
bad1
70
cactoos - awatar
cactoos
50
kashinho - awatar
kashinho
10
JacK_Swidnik - awatar
JacK_Swidnik
30
Sławomir - awatar
Sławomir
10
WW - awatar
WW
50
Dariusz - awatar
Dariusz
10
Amigowiec - awatar
Amigowiec
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij