Oddychać to żyć.

6 630 zł  z 6 200 zł (Cel)
Wpłaciło 70 osób

Walka o każdy oddech... i BRAK TCHU ... chyba jedno z najbardziej przerażających doświadczeń...

Bez APARATU TLENOWEGO ZERO SZANS NA PRZEŻYCIE - błagamy, POMÓŻCIE nam PODAĆ TLEN UMIERAJĄCEMU z braku tlenu kotu ...

Krzysia Kotka jakich wiele walczy o przetrwanie na jednej ze wsi...

Późny wieczór. Podawałam właśnie leki i robiłam kroplówkę Jagódce... kotce po operacji, z ciężką niewydolnością wielonarządową i zastanawiałam się za co kupić puszki i żwir...

A tu TELEFON:

"- Kochana ratuj... nic nie mogę zrobić. Jadę właśnie do Zgorzelca z psem ( na tymczas )... zadzwoniła z płaczem kobieta... z pobliskiej wsi. Po kilku dniach nieobecności, znalazła leżącą na podwórku kotkę, którą dokarmia. Kompletnie zaropiałe oczy i nos... Kotka ledwo żywa, łapie powietrze, oddycha z trudem. Natychmiast potrzebuje pomocy..."

W domu koci szpital... pieniędzy na utrzymanie kolejnego kociaka i jego leczenie też brak... żwiru brak... sił brak... NOC... lekarza brak...

i co robić...?

Kończyć podawanie leków ? I jechać? Jestem taka zmęczona, tak bardzo chce mi się spać... ale jak iść spać ze świadomością, że gdzieś na pobliskiej wsi ... leży kotka... i się dusi ... ?

Przywieźliśmy kotkę po 22.

Jest praktycznie nieprzytomna... ciężarna...

Dostała zastrzyki i kroplówki. Umyta i otulona ciepłym kocykiem, leży w transporterku na ciepłym termoforze.

Jeśli przeżyje do rana, pojedzie do lecznicy. Dostanie na imię Krzysia

Krzysia przeżyła

Walczy o każdy oddech. Leczymy ją intensywnie.

Którymś razem w drodze do lecznicy zaczyna się przedwczesny poród/ poronienie. Leży pod tlenem w lecznicy. Cudem daje radę wydać na świat 4 maleństwa. . Maluszki są niedojrzałe, niedonoszone, bardzo słabiutkie. Jedno rodzi się martwe. Kolejne zaraz umiera, a dwóm następnym "pomagamy" odejść... Kotka nadal walczy o życie, choć jej oddech wydaje się być wydolniejszy. Nagle jej stan drastycznie się pogarsza, kotka zaczyna się dusić. Ponownie trafia do lecznicy pod tlen. Leki jednak nie pomagają. Stan Krzysi się pogarsza.


Trzeba przewieźć duszącą się Krzysię do odległej lecznicy, ALE JAK wieźć duszące się zwierzątko BEZ APARATU TLENOWEGO ??

Pożyczamy w lecznicy resuscytator ... w nadziei, że jakimś cudem kotka nie umrze nam w drodze... Udało się ...

W lecznicy gdzie okazuje się,że podczas napadu kaszlu doszło do pęknięcia oskrzela i odmy.

Lekarze odciągają Krzysi zalegające powietrze. Kotka całą noc walczy o życie...

Rano powietrze gromadzi się ponownie. Lekarze decydują się na założenie Krzysi drenu, który pozwoli na wydostawanie się powietrza na zewnątrz... Kotka leży pod tlenem... walka o jej życie trwa...

Prosimy - nie pozwólmy by kociaki umierały bo nie mamy aparatu tlenowego....

Post Bolesławieckich Kotów z 21 sierpnia 2018 roku...

Jacuś nie doczekał się jutrzejszej wizyty...

Brak nam słów by napisać cokolwiek. Miał płyn w płucach, dusił się, bardzo cierpiał, trzeba było pomóc mu odejść


Już dawno nosiłyśmy się z zamiarem kupna aparatu tlenowego, który w sytuacjach podbramkowych pozwoliłby nam na transport chorych kotów do odległych lecznic, gdzie dostałyby specjalistyczną pomoc. Niestety zbyt mało pieniędzy na podstawowe rzeczy wciąż odsuwał zakup aparatu na koniec kolejki...

Przez brak możliwości transportu kota w ciężkim stanie straciłyśmy tak Antosia, Okruszka, Kropeczka i Frania

Melusia cudem dojechała do lecznicy i podłączona do aparatu miała szansę na transfuzję i życie. Przeżyła, ma kochający stały domek.

Dwa tygodnie temu tlenu zabrakło Franiowi :(

Kotek umarł, bo nie mogłyśmy transportować go do lecznicy bez aparatu tlenowego ;'(

Dziś spotyka to samo naszego bohatera, honorowego dawcę krwi - Jacka<3


Jacek jeździł do Bogatyni, był dawcą podczas transfuzji, uratował niejedno kocie życie.... a dziś, gdy on potrzebował pomocy, my nie byłyśmy mu w stanie   jej zapewnić bez aparatu tlenowego :(

Prosimy o pomoc na zakup aparatu tlenowego oraz opłacenie ostatniej faktury. 

Komentarze


 • Krzysztof Frodyma - awatar

  Krzysztof Frodyma

  31.05.2019
  31.05.2019

  Witam.Udało się wpłacić 200 złotych na wsparcie zbiórki na aparat tlenowy dla maluchów.Choć to nie wiele to zawsze bliżej celu by ratować ich pełne cierpienia życie.Robicie super robotę,nie poddawajcie się nigdy.DZIĘKI.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.05.2019
  01.05.2019

  Powodzenia :))

 • Weronika - awatar

  Weronika

  30.04.2019
  30.04.2019

  Trzymam kciuki za Krzysię!

 • Sławek Wroński - awatar

  Sławek Wroński

  23.04.2019
  23.04.2019

  Powodzenia

6 630 zł  z 6 200 zł (Cel)
Wpłaciło 70 osób

Wpłaty: 70

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4 000
Krzysztof Frodyma - awatar
Krzysztof Frodyma
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Iwona Skop - awatar
Iwona Skop
100
Magda - awatar
Magda
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij