Zbiórka Zbiórka na odebrane króliki - miniaturka zdjęcia

Zbiórka na odebrane króliki

W poniedziałek, 6 maja, nasi warszawscy wolontariusze zrobili blisko 600 km, by odpowiedzieć na zgłoszenie hodowcy, który chciał pozbyć się swoich królików, ponieważ hodowla była nieopłacalna.

Na miejscu zastaliśmy króliki depczące po śmierdzącej słomie i własnych odchodach, jedzące marchewki, buraki, pomidory, zboże i siano leżące na tym podłożu. Przeskakujące bez trudu przez prowizoryczne przegrody, gryzące się i rozmnażające bez kontroli.

To nie są warunki kwalifikujące się do interwencji. To są realia wiejskich hodowli. W takich warunkach żyją króliki w całej Polsce. Potem kupuje się je w sklepach zoologicznych, przez internet i na targach. Za 100, 60, 50, czasem 15 i 10 zł. Tyle warte jest ich życie.

Zwierzęta zostały nam przekazane dobrowolnie, choć te "rasowe" odebraliśmy z trudem. Jak na ironię, te są w najgorszym stanie.

W sumie odebraliśmy 16 królików:

- 3 dorosłe miniaturki, dwóch samców, wzdętych i przerażonych, i jedną samicę, wzdętą, zakatarzoną, z problemem z oddychaniem, prawdopodobnie ciężarną,

- 1 królika hodowlanego, samicę, we względnie dobrym stanie, ale prawdopodobnie ciężarną,

- 6 mieszańców miniaturki z hodowlańcem, niespełna 2-miesięcznych,  na pierwszy rzut oka w dobrym staniem,

- 3 osierocone miniaturki, 22-dniowe, skubiące już samodzielnie sianko, ale wciąż wymagające częstego dokarmiania, z zapaleniem spojówek, problemami oddechowymi; jeden maluch jest wyraźnie słabszy od rodzeństwa;

- 1 królika nowozelandzkiego, samicę, wzdętą, z objawami zatkania, apatyczną, otyłą, zakatarzoną, prawdopodobnie w ciąży;

- 2 barany francuskie, samiec, w najgorszym stanie z całej 16, z katarem, wzdęciami, objawami zatkania, z brakiem apetytu, i samica, w niewiele lepszym stanie, z podejrzeniem ciąży.

Króliki są przerażone, nieprzywykłe do dotyku człowieka. Łapy i omyki miały poobklejane słomą i kałem, po którym deptały. Część ma katar i problemy z oczami, większość - wzdęte brzuchy i zagazowany układ pokarmowy.

Koszt samej diagnostyki w przypadku tak dużej liczby królików to już wydatek przekraczający 2000 zł (wizyty kontrolne, badanie krwi, badanie parazytologiczne). Samo paliwo na miejsce i z powrotem kosztowało nas 250 zł. Kastracje, które będą konieczne po wyleczeniu u wszystkich królików, to (nie licząc 3-ki maluszków) koszt przeszło 3200 zł. Do tego dochodzą rachunki, zakup leków, kontroli weterynaryjnych, paliwa na transport do lecznic, pożywienia, pelletu, środków czystości... A to przecież nie wszyscy nasi podopieczni! Łącznie na ten moment mamy pod opieką 28 królików...

6000 zł - cel zbiórki - to bardzo optymistyczna i niemal nierealna prognoza. Chcemy jednak zacząć od pewnej kwoty, której równowartość będziemy musieli zapłacić za wstępne badania i zabiegi odebranych zwierząt. Przekroczenie tego progu jest niemal pewne, ale tym będziemy się martwić, gdy poznamy dalszy kosztorys.

Bardzo prosimy o pomoc. 

Liczy się dla nas każda złotówka. Jesteśmy organizacją utrzymującą się wyłącznie z darowizn i działającą wyłącznie wolontariacko. Nie otrzymujemy dotacji, nie mamy fundatorów, nie zatrudniamy pracowników. Bez Waszego wsparcia nasza nieodpłatna praca na rzecz królików i walki z ich bezdomnością nie byłaby możliwa. Wierzymy, że wspólnymi siłami nam się uda!
Dziękujemy.

Uszate Serca


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Patomorfo - awatar

  Patomorfo

  15.05.19
  15.05.19

  Walczcie, te biedactwa Was potrzebują

 • Klaudia - awatar

  Klaudia

  14.05.19
  14.05.19

  Powodzenia!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.05.19
  14.05.19

  Mam nadzieję że moja skromna cegielka coś pomoże :* Trzymajcie się kitajce, i wolontariusze niech też się trzymają, uściski dla Was ;)

 • Patomorfo - awatar

  Patomorfo

  11.05.19
  11.05.19

  Przeżyjcie biedactwa ... siły!!!

 • Łukasz Spólnik - awatar

  Łukasz Spólnik

  09.05.19
  09.05.19

  <3

Wpłaty - 119

agnieszka i krolik filipinka - awatar
50
agnieszka i krolik filipinka
Magdalena Bołtuć - awatar
20
Magdalena Bołtuć
Trzymam kciuki! - awatar
8
Trzymam kciuki!
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Adam - awatar
100
Adam
Anonimowy Darczyńca - awatar
70
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Aleksandra Donner - awatar
50
Aleksandra Donner
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij