Oluś z przycmentarnego schroniska prosi o pomoc.
Zbliża się czas zadumy, refleksji i wspominania tych, którzy odeszli. Od kilku dni odwiedzamy groby podopiecznych Przystani Ocalenie. Przy jednym ze zwierzęcych miejsc pamięci jest schronisko. Jego boksy są widoczne z cmentarza. Wiele lat temu, w jednym z takich boksów siedział nasz ukochany Karuś. Po zapaleniu zniczy i wspominaniu bliskich, udaliśmy się do wyjścia. W jednym z boksów leżał pies. Nie spał. Leżał i patrzył w dal, obserwował cmentarz. Nawet nie wiemy, czy był smutny, czy bardziej wyglądał na zrezygnowanego. Dopiero, kiedy spróbował wstać, zobaczyliśmy, że nie jest już najmłodszy… Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie powinniśmy przygarniać kolejnego psa. W milczeniu poszliśmy do samochodu. Nie rozmawialiśmy o nim za wiele… Następnego dnia milczenie zostało przerwane. Nie wytrzymaliśmy. Przekonywaliśmy siebie wzajemnie, że musimy go zabrać ze schroniska. Nikt nikogo nie musiał przekonywać, ale wymienialiśmy argumenty, jakby tylko utwierdzając się w decyzji o zabraniu psiaka. Jakbyśmy chcieli usprawiedliwić decyzję, która zapadła już na tym cmentarzu. W sercach każdego z nas, on odcisnął mocno łapkę, którą wystawiał przez kraty, patrzył na ten cmentarz, jakby to miało być jedyne wybawienie od jego losu. Żadna istota nie powinna myśleć o śmierci, jak o wybawieniu od teraźniejszości. Żaden pies, nie powinien odchodzić samotnie w schronisku, ale szczególnie żal tych staruszków, które nie mają żadnych szans na adopcję, które nie mają siły walczyć z młodszymi o przetrwanie, o lepsze kąski, czy o uwagę opiekunów. Dla nich najczęściej wybawieniem od tego smutnego losu jest jedynie śmierć. Starsze psy szybko się poddają, nie zabiegają o uwagę odwiedzających, bo wiedzą, że nie mają szans.
Nie mogliśmy go tam zostawić. Musieliśmy po niego wrócić.
Oluś ma 12 lat. Po przyjeździe do domowego hoteliku, poczuł się jak u siebie. Obsikał co się dało i poszedł do miski z jedzeniem. Jakby się chciał najeść za wszystkie czasy i na zapas. Musieliśmy ukrócić obżarstwo, bo mógłby się pochorować. Jest bardzo chudziutki, można policzyć na nim wszystkie kosteczki, trzeba będzie go odkarmić i podtuczyć. On chyba już wie, że teraz będzie dobrze, że będzie otoczony troskliwą opieką i miłością. Pewnie nie będzie zadowolony, ale będzie musiał odwiedzić weterynarza, który oceni jego stan. Poznał już miłe psiaki, które mieszkają w hotelu.On już czuje, że wreszcie będzie kochany i chciany. Nie znamy jego wcześniejszej historii. Teraz naszym zadaniem jest napisanie nowej historii Olusia, tej szczęśliwej, tej która nie kończy się za kratami schroniska…
Aby nieść pomoc potrzebującym istotom potrzebujemy Waszej pomocy. Bez Was, nie ma nas. Bez Waszego wsparcia, Przystań Ocalenie nie przetrwałaby tylu lat. Po raz kolejny zwracamy się do Was o wsparcie, dla staruszka z przycmentarnego schroniska.
Oluś nie ma nic swojego. Potrzebuje wielu rzeczy.
Z całego serca dziękujemy, za każdą pomoc
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.
Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).
Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Anonimowy Darczyńca
w 17-te urodziny Przystani <3
Anonimowy Darczyńca
Urodziny Dorci :-)
Marta R.
Powodzenia psinko ! Bądź szczęśliwy !
Lucjan Pierzyński
Powodzenia Oluś :)