Fundacja Cicha Tęcza
Małymi krokami zmierzamy do celu 🙂 💪
Pomóżcie i udostępnijcie jeżeli uznacie za ważny projekt dla niesłyszących LGBT w Polsce 🙂 🏳️🌈
Wstęp
Zbieramy na warsztaty prowadzone w języku migowym dotyczące seksualności, w celu wypełnienia luki w wiedzy na następujące tematy:
- infekcji przenoszonych drogą płciową,
- bezpieczniejszego seksu,
- orientacji psychoseksualnej,
- tożsamości płciowej,
- samoakceptacji.
Osoby głuche dostęp do informacji nt. życia seksualnego pozornie mają na tym samym poziomie co osoby słyszące… jednak tylko pozornie. Język polski dla osób głuchych to język obcy, informacje w internecie czy na ulotkach często są pisane językiem specjalistycznym, którego osoby głuche nie są w stanie zrozumieć. W celu wyjaśnienia wątpliwości osoby słyszące mogą zadzwonić na telefon zaufania, bądź udać się do specjalistycznego punktu informacyjnego, osobom głuchym zostaje kontakt tekstowy, w trakcie którego nie są w stanie osiągnąć wyczerpujących informacji. Osoby niesłyszące zniechęcone próbami tłumaczenia o co im chodzi, a następnie przekładające odpowiedzi na zrozumiały dla siebie język rezygnują z pozyskania informacji.
Cel zbiórki?
Celem projektu jest wyrównanie szans w dostępie do podstawowej wiedzy i przekazanie informacji o życiu seksualnym.
Fundusze pozyskane ze zbiórki posłużą na:
- wynajęcie sali na przeprowadzenie spotkania,
- honorarium dla prowadzącego spotkanie,
- honorarium dla tłumacza języka migowego,
- przygotowanie materiałów informacyjnych,
- opłatę serwisową.
Spotkania informacyjne chcemy organizować na terenie Polski.
Jeżeli zbierzemy mniej pieniędzy, to zorganizujemy tyle spotkań na ile wystarczy funduszy, przy kwocie przekraczającej kwotę założoną, będziemy organizować kolejne spotkania.
Kilka słów o Fundacji „Cicha Tęcza”:
Fundacja została założona w celu szerzenia tolerancji i wyrównania szans osób głuchych w społeczeństwie. Fundacja została w roku 2018 wpisana do KRS w Warszawie. Prezes Fundacji jest osobą młodą, głuchą, spotykającą się na co dzień z barierami komunikacyjnymi w społeczeństwie, doświadczającą nierównego traktowania nie tylko ze względu na niepełnosprawność słuchową, ale i swoją orientację seksualną.
Strona internetowej fundacji: www.cichatecza.pl
Mariusz Szpitalny - Fundator, założyciel Fundacji „Cicha Tęcza”, Prezes Fundacji i koordynator projektu. Głuchy absolwent zarządzania finansami na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Student finansów i rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Małymi krokami zmierzamy do celu 🙂 💪
Pomóżcie i udostępnijcie jeżeli uznacie za ważny projekt dla niesłyszących LGBT w Polsce 🙂 🏳️🌈
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Pozdrawiam GayFriendlyInPoland :)
Fajnie, że to udostępniliście ;)
Fundacja Cicha Tęcza - Organizator zbiórki
<3
Michalina Wo
From Poznań with Trans love <3
Fundacja Cicha Tęcza - Organizator zbiórki
<3