Zbiórka mój przyjaciel odszedł, ja walcz - zdjęcie główne

mój przyjaciel odszedł, ja walcz

3 958 zł z 3 333 zł (Cel)
Wpłaciło 115 osób

Niestety, okazało sie, że jesteśmy bezsilni. Nie możemy juz nic więcej zrobić dla owczarka po wypadku. W klinice robili wszystko by mu pomóc ale jego stan jest zbyt ciężki. Ma uszkodzony kręgosłup i brak czucia głębokiego. Cierpi. Nie jest możliwa operacja, poważna arytmia uniemożliwia podanie narkozy. Bez operacji nie może żyć, a operacji nie można przeprowadzić. Nie wiemy czy stan serca wynika z "leczenia" jakie zastosowano w oczyszczalni ścieków, na pewno pogorszyło to sytuację. Możemy juz tylko go pożegnać i sprawić, ze nie odejdzie sam. I uratować jego przyjaciela, który go chronił. Drugi psiak tez jest w złym stanie, ma wysoką gorączkę, guza. Jednak przy odpowiedniej opiece ma szansę z tego wyjść.

Kochani, wiemy że pies ma w wyniku wypadku zwichnięty kręgosłup ale żeby móc próbować go zoperować musimy zrobić dodatkowe badanie tomografem. Koszty operacji to 3200 zł

Prosimy o pomoc!

Historia psów:

POMOCY! Potrącony pies nie mógł się ruszyć, jego przyjaciel ogrzewał go swoim ciałem i nie odstępował na krok. Walczymy o życie obydwu psów. Błagamy o pomoc!

 O 6 rano kierowca zauważył na poboczu psa, który wydawał się już nie żyć. Nie przejechał jednak obojętnie. Pies oddychał. Kiedy podszedł bliżej usłyszał jęki drugiego zwierzęcia! Psiak przykrywał sobą poranionego przyjaciela. Policja nie chciała udzielić pomocy, w gminie brak procedur na szybką reakcję. Psy trafiły do oczyszczalni ścieków, tam wezwany weterynarz podał biedakowi USPOKAJAJĄCY zastrzyk DOSERCOWO! W tym momencie przyjechał na miejsce interweniujący kierowca i zatrzymał (jak podejrzewamy) próbę uśpienia. Nieprzytomny owczarek trafił już do profesjonalnej kliniki, ma zwichnięty kręgosłup – jednak, to nie wyrok. Niestety, nadal jest nieprzytomny. Czekamy, aż podany środek anestetyczny przestanie działać. Mamy nadzieję, że zostało psiakowi wystarczająco sił by „pokonać” działanie „lekarstwa”. Jeśli się uda i nie będzie miał objawów neurologicznych szansą na powrót do sprawności będzie operacja.


 Jego najlepszy przyjaciel jedzie już do nas. Jest wychudzony, przerażony, na podbrzuszu ma guza. Uratował życie swojemu przyjacielowi, nie opuścił nawet na krok. Piszczy za nim, tęskni.

 BŁAGAMY O POMOC! Mamy bardzo dużo zwierząt pod opieką, długi. Ale nie mogliśmy odmówić pomocy. Trzęsą nam się ręce, ciekną łzy. Kolejny raz człowiek okazał się podły. Psiaki najpierw jakoś znalazły się na ulicy, potem ktoś je potrącił i odjechał a na końcu walka z policją, urzędnikami a nawet lekarzem weterynarii. Nie możemy pojąć dlaczego takie historie nadal mają miejsce. Ale nie damy się. Musimy zrobić wszystko co możliwe. Pomóż. Udostępnij. Zrób przelew, nawet na drobną kwotę.
 PS. Dziękujemy za ogromne serce Panu Krystianowi i Pani Agacie Tyszkiewicz z Fundacji Pegasus, którzy pomogli psiakom bezinteresownie. Bez nich oba psy już by pewnie nie żyły...


Prosimy o pomoc! nie wiemy czy się uda ocalić owczarka ale chcemy chociaż spróbować. 

Komentarze


 • Małgorzata - ZDROWIEJ - awatar

  Małgorzata - ZDROWIEJ

  02.02.17
  02.02.17

  Mam nadzieję, że znajdziesz wspaniały dom, w którym będziesz się zdrowo chował ! ! !

 • Kamila - awatar

  Kamila

  01.02.17
  01.02.17

  serce się kraja :(

 • Monika Naczyńska - awatar

  Monika Naczyńska

  01.02.17
  01.02.17

  Dziękuję za Waszą pracę i ponoc w leczeniu tych biednych zwierząt..M.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.02.17
  01.02.17

  bardzo trzymam kciuki za pomoc biednemu pieskowi

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.02.17
  01.02.17

  Walczcie dalej o życie chociaż tego drugiego psiaka...

3 958 zł z 3 333 zł (Cel)
Wpłaciło 115 osób

Wpłaty: 115

Anna Stawińska - awatar
Anna Stawińska
50
Magda Sanchez - awatar
Magda Sanchez
50
psiara - awatar
psiara
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Małgorzata - ZDROWIEJ - awatar
Małgorzata - ZDROWIEJ
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Evii - awatar
Evii
20
Iwona - awatar
Iwona
5
Magdalena Pałka - awatar
Magdalena Pałka
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij