Zbiórka mój przyjaciel odszedł, ja walcz - zdjęcie główne

mój przyjaciel odszedł, ja walcz

3 958 zł  z 3 333 zł (Cel)
Wpłaciło 115 osób

Niestety, okazało sie, że jesteśmy bezsilni. Nie możemy juz nic więcej zrobić dla owczarka po wypadku. W klinice robili wszystko by mu pomóc ale jego stan jest zbyt ciężki. Ma uszkodzony kręgosłup i brak czucia głębokiego. Cierpi. Nie jest możliwa operacja, poważna arytmia uniemożliwia podanie narkozy. Bez operacji nie może żyć, a operacji nie można przeprowadzić. Nie wiemy czy stan serca wynika z "leczenia" jakie zastosowano w oczyszczalni ścieków, na pewno pogorszyło to sytuację. Możemy juz tylko go pożegnać i sprawić, ze nie odejdzie sam. I uratować jego przyjaciela, który go chronił. Drugi psiak tez jest w złym stanie, ma wysoką gorączkę, guza. Jednak przy odpowiedniej opiece ma szansę z tego wyjść.

Kochani, wiemy że pies ma w wyniku wypadku zwichnięty kręgosłup ale żeby móc próbować go zoperować musimy zrobić dodatkowe badanie tomografem. Koszty operacji to 3200 zł

Prosimy o pomoc!

Historia psów:

POMOCY! Potrącony pies nie mógł się ruszyć, jego przyjaciel ogrzewał go swoim ciałem i nie odstępował na krok. Walczymy o życie obydwu psów. Błagamy o pomoc!

 O 6 rano kierowca zauważył na poboczu psa, który wydawał się już nie żyć. Nie przejechał jednak obojętnie. Pies oddychał. Kiedy podszedł bliżej usłyszał jęki drugiego zwierzęcia! Psiak przykrywał sobą poranionego przyjaciela. Policja nie chciała udzielić pomocy, w gminie brak procedur na szybką reakcję. Psy trafiły do oczyszczalni ścieków, tam wezwany weterynarz podał biedakowi USPOKAJAJĄCY zastrzyk DOSERCOWO! W tym momencie przyjechał na miejsce interweniujący kierowca i zatrzymał (jak podejrzewamy) próbę uśpienia. Nieprzytomny owczarek trafił już do profesjonalnej kliniki, ma zwichnięty kręgosłup – jednak, to nie wyrok. Niestety, nadal jest nieprzytomny. Czekamy, aż podany środek anestetyczny przestanie działać. Mamy nadzieję, że zostało psiakowi wystarczająco sił by „pokonać” działanie „lekarstwa”. Jeśli się uda i nie będzie miał objawów neurologicznych szansą na powrót do sprawności będzie operacja.


 Jego najlepszy przyjaciel jedzie już do nas. Jest wychudzony, przerażony, na podbrzuszu ma guza. Uratował życie swojemu przyjacielowi, nie opuścił nawet na krok. Piszczy za nim, tęskni.

 BŁAGAMY O POMOC! Mamy bardzo dużo zwierząt pod opieką, długi. Ale nie mogliśmy odmówić pomocy. Trzęsą nam się ręce, ciekną łzy. Kolejny raz człowiek okazał się podły. Psiaki najpierw jakoś znalazły się na ulicy, potem ktoś je potrącił i odjechał a na końcu walka z policją, urzędnikami a nawet lekarzem weterynarii. Nie możemy pojąć dlaczego takie historie nadal mają miejsce. Ale nie damy się. Musimy zrobić wszystko co możliwe. Pomóż. Udostępnij. Zrób przelew, nawet na drobną kwotę.
 PS. Dziękujemy za ogromne serce Panu Krystianowi i Pani Agacie Tyszkiewicz z Fundacji Pegasus, którzy pomogli psiakom bezinteresownie. Bez nich oba psy już by pewnie nie żyły...


Prosimy o pomoc! nie wiemy czy się uda ocalić owczarka ale chcemy chociaż spróbować. 

Komentarze


 • Małgorzata - ZDROWIEJ - awatar

  Małgorzata - ZDROWIEJ

  02.02.2017
  02.02.2017

  Mam nadzieję, że znajdziesz wspaniały dom, w którym będziesz się zdrowo chował ! ! !

 • Kamila - awatar

  Kamila

  01.02.2017
  01.02.2017

  serce się kraja :(

 • Monika Naczyńska - awatar

  Monika Naczyńska

  01.02.2017
  01.02.2017

  Dziękuję za Waszą pracę i ponoc w leczeniu tych biednych zwierząt..M.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.02.2017
  01.02.2017

  bardzo trzymam kciuki za pomoc biednemu pieskowi

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.02.2017
  01.02.2017

  Walczcie dalej o życie chociaż tego drugiego psiaka...

3 958 zł  z 3 333 zł (Cel)
Wpłaciło 115 osób

Wpłaty: 115

Anna Stawińska - awatar
Anna Stawińska
50
Magda Sanchez - awatar
Magda Sanchez
50
psiara - awatar
psiara
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Małgorzata - ZDROWIEJ - awatar
Małgorzata - ZDROWIEJ
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Evii - awatar
Evii
20
Iwona - awatar
Iwona
5
Magdalena Pałka - awatar
Magdalena Pałka
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij