Zbiórka operacja Ignasia Ratajczyka - zdjęcie główne

operacja Ignasia Ratajczyka

14 225 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 118 osób
Anna Wawrzyniak - awatar

Anna Wawrzyniak

Organizator zbiórki

 Ignaś urodził się ze złożoną  obustronną deformacją stóp - wrodzoną stopą końsko - szpotawą. Jest to wada wielopłaszczyznowa i złożona, charakteryzująca się  nadmiernym wydrążeniem łuku podłużnego stopy, szpotawością pięty oraz końskim ustawieniem kości piętowej. 

  Początkowe leczenie stóp  Ignasia rozpoczęliśmy w 9 dobie jego życia we Wrocławiu. Ortopeda zaleciła wtedy "leczenie rehabilitacyjne" metodą B. Zukunft - Huber, z bandażowaniem stóp, a następnie  przecięcie ścięgien Achillesa (tenotomia) w 3 miesiącu życia i opatrunki gipsowe założone na 3 tygodnie. Po tym czasie, po zdjęciu opatrunków, ortopeda stwierdziła, że nie ma poprawy  i zaleciła szukanie pomocy u innego lekarza. 

  Jako, że w Polsce nikt nie dawał Ignasiowi szans na skuteczne leczenie, w wieku 7 miesięcy  rozpoczął on leczenie swoich stóp w Wiedniu, u jedno z najlepszy ortopedów dziecięcych w Europie - dr Christopha Radlera, który jest specjalistą w leczeniu wady stóp końsko - szpotawych metodą Ponsetiego. W pierwszym etapie Ignacy miał założone 5 opatrunków gipsowych, zmienianych co tydzień. Następnie został wykonany zabieg tenotomii, a po nim kolejne gipsy  na 3 tygodnie. Kolejnym etapem było noszenie szyny derotacyjnej (odwodzącej), zgodnie z protokołem szynowania do 4 roku życia. Celem szynowania jest podtrzymanie efektu leczenia podczas wzrostu dziecka. Na początku Ignaś nosił szynę przez 23 h na dobę. Następnie czas ten się skracał, aż doszedł do momentu, gdy buty zakładane były tylko do spania (minimum 10 h na dobę).  Na wizyty kontrolne do dr Radlera jeździliśmy co 6 miesięcy. 

  Do tej pory, wszystko wydawało się być dobrze. Jednak już na przedostatniej wizycie kontrolnej, stan stóp Ignasia pogorszył się. Zgięcie grzebietowe stóp było poniżej normy. Wpływ na to mają m.in czynniki biologiczne oraz skoki wzrostowe, które u dzieci z wadą stóp końsko - szpotawych powodują tak duże i znaczące zmiany w stopach, że niezależnie od sposobu leczenia, mają silne tendencje do nawrotu.  

  Na ostatniej wizycie -  w lutym br.  - lekarz podjął decyzję o potrzebie kolejnej operacji stóp Ignasia - ATTT (transfer ścięgna mięśnia piszczelowego przedniego na trzecią kość klinowatą ) i hoke tenotomia (przezskórna, naprzemienna, potrójna tenotomia ścięgna Achillesa). 

  Niestety koszt tej operacji nie jest w żaden sposób refundowany, a wynosi około 80 tys. zł (16.930 EURO), które w całości musimy pokryć jako rodzice. Żeby operacja była skuteczna musi być wykonana w ciągu 4 miesięcy. Do tej pory koszty leczenia Ignacego pokrywaliśmy z własnej kieszeni, ale w tak krótkim czasie, zebranie takiej sumy przerasta nasze możliwości finansowe.  

  Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w pokryciu kosztów operacji, która jest dla nas, jako rodziców dużym obciążeniem. Każda, choć najmniejsza kwota, będzie dla nas wsparciem i przybliży Ignasia do koniecznej operacji, aby mógł tak jak jego rówieśnicy cieszyć się pełnią życia. 

  Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie Ignacego Ratajczyka, przez jego rodziców- Martę i Przemysława.  

14 225 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 118 osób
Anna Wawrzyniak - awatar

Anna Wawrzyniak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 118

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
ANS Leszno, Instytut Pedagogiczny - awatar
ANS Leszno, Instytut Pedagogiczny
775
Będzie Dobrze! - awatar
Będzie Dobrze!
50
Ewa Krzyzosiak - awatar
Ewa Krzyzosiak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Zbyszek - awatar
Zbyszek
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Jarek - awatar
Jarek
50
Dorota Żyto - awatar
Dorota Żyto
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij