Zbiórka Pacanów - zdjęcie główne

Pacanów

455 zł z 800 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób

Na Waszą prośbę ruszamy ze zbiórką dla Pacanowa :) 

Za uzbieraną kwotę zakupimy karmę oraz pomożemy w sterylizacji i kastracji psów! Dziękujemy! :)

„W Pacanowie kozy kują…” Oczywiście wszyscy wiedzą, jednak my do Pacanowa nie wybraliśmy się w sprawie znęcania się nad kozami, ale do pana Roberta, który w tym mieście znanym z rogacizny prowadzi raczej… pieski żywot.

 Już od wejścia do bramy wita nas głośne szczekanie na kilkanaście głosów i widzimy, że populacja psów na terenie posesji jest dość duża. Za panem Robertem z murowanego domu wybiega jeden po drugim całkiem spore stado typowych wiejskich kundelków. Ogony machają we wszystkie strony, hałas nie milknie. Przyglądamy się uważnie, szukając słabych punktów. Wszystkie psy radosne, ruchliwe, sierść błyszcząca, żadnych objawów wychudzenia, spojrzenia śmiałe i wesołe.

 Słuchamy historii… Dom przed którym stoimy, pan Robert odziedziczył po rodzicach, nie mieszka tu, ale spędza w nim więcej niż połowę dnia, nierzadko wyjeżdża stąd późno w nocy. Tak naprawdę, to po prostu jedna wielka psia buda. Aktualnie mieszka w niej 32 pensjonariuszy. Pierwsi pojawili się w 1983 roku, ilu ich było od tego czasu? „Tego tak na szybko nie mogę powiedzieć, musiałbym policzyć. Ale pamiętam każdego psa, który tu mieszkał przynajmniej kilka miesięcy. Wspomnienia o niektórych z nich jeszcze po kilkunastu latach wyciskają łzy.” Przyglądamy się tym, które wybiegły na nasze powitanie . Pan Robert rozpoznaje każdego, do każdego mówi po imieniu (z jednym, nieochrzczonym jeszcze wyjątkiem, którym jest nowy lokator), o każdym ma kilka zdań do powiedzenia…

 Puszek popielaty młodzian w typie owczarka. Podrzucony do ogrodu wraz z trójką rodzeństwa, odkarmiony i odrobaczony. Problemy z niezrośniętym ciemiączkiem, wymaga stałej opieki.

 Brat Puszka, jeszcze bez imienia, z tego samego miotu. Zdiagnozowana padaczka.

 Krecik, weteran hotelu, imię nadane, bo przyniósł go znajomy, który wcześniej potrącił go samochodem i wyciągał z błota myśląc, że to kret.

 Lisek, pies wyrzucony z samochodu wraz z rodzeństwem Lusią i Kumplem. Zanim dotarł do weterynarza okazało się, że ma złamaną, krzywo zrośniętą nogę. Lekko utyka, ale widać że doskonale się w wielkiej psiej rodzinie czuje, podobnie jak rodzeństwo.

 Azor średni, typowy kundelek, szef wszystkich szefów, choć podrzucony w towarzystwie dwóch innych psów z nosówką. Podczas leczenia stracił większość zębów, więc cały czas widać wystający język. Ale jest tu szefem wszystkich szefów, gdy siada obok przyniesionej przez nas karmy wszyscy lokatorzy grzecznie siadają w bezpiecznej odległości  i czekają.

 Teraz pan Robert ma więcej czasu dla podopiecznych, jest już na emeryturze, pracował jako nauczyciel, prowadził klub sportowy, był radnym, robił wiele rzeczy dla mieszkańców regionu, ale od ponad 30 lat nie zapominał o czworonożnych przyjaciołach. Przez te wszystkie lata przyzwyczaił mieszkańców Pacanowa, że jak ktoś nie wie co zrobić z psem… Podrzucanie szczeniaków przez płot wywołuje wściekłość. „Raz przyłapałem jednego, co mi tu wrzucał. Mówię mu, zapukaj powiedz jaka sytuacja, przecież nie zostawię cię z tym problemem. Ale ludzie wolą często po cichu, po kryjomu…”

 Pytamy o kwestię opieki weterynaryjnej. Tak, są w okolicy dobrzy weterynarze, pomagają mi dwa gabinety. Wiele zabiegów i sterylizacji zrobionych „po kosztach”, a często na kredyt. Za szczepienia płacę taniej i czasem z opóźnieniem. Wszystkie suki są wysterylizowane, większość psów też, reszta czeka w kolejce.

 Wypakowujemy karmę, którą zabraliśmy z Krakowa. Pojawiają się, łzy, podziękowania, lekkie zażenowanie, a po chwili pytanie: „To już u siebie nie macie komu pomagać, że aż tu przyjechaliście?”.

 Pana Roberta z pewnością jeszcze odwiedzimy. Jeżeli ktoś chciałby przekazać karmę dla psów w Pacanowie, to prosimy o kontakt.

455 zł z 800 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób

Wpłaty: 12

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Danuta Kumorek - awatar
Danuta Kumorek
50
Cezar - awatar
Cezar
20
kat maz - awatar
kat maz
40
Cezar - awatar
Cezar
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Sylwia Michalska - awatar
Sylwia Michalska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 czerwca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij