Zbiórka Leczenie Pająka - zdjęcie główne

Leczenie Pająka

3 418 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 80 osób
Kaja Karczewska - awatar

Kaja Karczewska

Organizator zbiórki

"Życie choć piękne tak kruche jest
Wystarczy jedna chwila by zgasić je
[...]
I nie do końca piękny jest ten świat
Gdy wciąż odwieczne prawa łamie
Zabiera miłość, młodość, słońca blask..."

Nigdy nie sądziłam, że zwierzę może stac się sensem życia, a nawet całym życiem. Miałam oczywiście świadomośc, że jego życie skończy się szybciej niż moje. Że kiedyś nadejdzie dzień, w którym trzeba będzie się pożegnac... Nigdy jednak nie przypuszczałabym, że nadejdzie on tak szybko. W ciągu kilku minut, słońce dla mnie zgasło, a świt do tej pory nie nastał...
Obecnie Pająk walczy o życie w klinice. Diagnozą jest uszkodzenie przełyku spowodowane zatkaniem, oraz porażenie nerwów odpowiedzialnych za działanie mięśni okalających przełyk. Rokowania są ostrożne, ale nadzieja umiera ostatnia. Wciąż wierzę, że jego prymitywne geny dadzą organizmowi siłę do regeneracji. Wierzę, że jeszcze nie raz polecimy ponad ograniczeniami. Muszę w to wierzyc. Nie możemy się poddac. Nie po tym wszystkim, co razem przeszliśmy.

W obecnej sytuacji jednak zmuszona jestem prosic o pomoc... Leczenie w klinice dla koni, a także sam transport do kliniki oraz wcześniejsze wizyty lekarzy weterynarii sprawiły, że mój portfel świeci pustką. Tuż przed świętami, zamiast szukac prezentów dla bliskich, odmawiam sobie wszelkich przyjemności i oszczędzam każdy grosz dla Myszatego. Wierzę, że wigilię spędzimy znowu razem... Musi tak byc. Muszę się uczepic tej myśli, chocby i w największym akcie desperacji. 

Dotychczasowe leczenie z dojazdem do nas do stajni wyniosło 260 zł i obejmowało:
- pierwsza wizyta (01.12.2017 godzina 12:30) - podanie leków rozkurczowych które nie zadziałały - 80 zł
- druga wizyta (01.12.2017 godzina 17:00) - sondowanie w celu usunięcia zatoru w przełyku - 80 zł
- trzecia i czwarta wizyta (04.12.2017 i 05.12.2017) - rozpoczęcie leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi i antybiotykiem - 100 zł

Dnia 06.12.2017 podjęliśmy decyzję o transporcie do kliniki. Koń wciąż wykazywał bardzo duże problemy z pobieraniem paszy, wciąż występował również wypływ treści pokarmowej przez nos w formie piany z przeżutą paszą. Pomimo ostrożnych rokowań, nie widzę żadnej innej możliwości oprócz podjęcia leczenia wszelkimi możliwymi sposobami. Szacowany koszt leczenia to około 1200 zł.
Do tego należy doliczyc koszt transportu do kliniki i (mam nadzieję) z powrotem do domu. Nie ukrywam, że sytuacja ta runęła na mnie jak grom z jasnego nieba. Sprawiła, że sens mojego życia stanął pod znakiem zapytania, w lodówce świeci pustka, a długi wciąż rosną...

Pomóżcie mi po raz kolejny uwierzyc, że życie nie ma swojej ceny...Aktualizacja 12.12.2017

Z dobrych wiadomości - nie jest gorzej. Bardzo płynny mesz jakoś wchodzi, w klinice pomału zaczynają wprowadzać niewielkie porcje siana i obserwują jak sobie radzi. Niestety musimy uzbroić się w cierpliwość... Jego leczenie będzie długotrwałe, aby nie narobić więcej szkód, także jego stan nie zmienia się dynamicznie. Najważniejsze jest to, że małymi kroczkami idziemy do przodu.

Wstępna kwotę udało się uzbierać, niestety muszę zwiększyć kwotę zbiórki z powodu przedłuzonego pobytu w klinice. Byłabym bardzo wdzięczna za każdą złotówkę... Będę walczyć o tego zwierza do samego końca, niezależnie od tego jak bardzo musiałabym się zadłużyć. Jest on dla mnie członkiem rodziny i sensem życia. Jeżeli ktoś chciałby nas wspomóc to będziemy niesamowicie wdzięczni.

Oczywiście po zakończonym leczeniu upublicznię fakturę. Po konsultacji z Met prowadzącą fundację Nasza Szkapa zdecydowałam się też każdą pozostałą po leczeniu Pająka sumę ze zbiórki przekazać na konto fundacji, aby wspomóc ratowanie kolejnych istnień, które również często wymagają kosztownego leczenia i pomocy.

Jeżeli nie możesz nas wspomóc - udostępnij.

Komentarze


 • Iskra - awatar

  Iskra

  14.12.2017
  14.12.2017

  Trzymam kciuki :)

 • Karolina Świerczewska - awatar

  Karolina Świerczewska

  12.12.2017
  12.12.2017

  Trzymamy kciuki za Lolcia:))

 • Graszka - awatar

  Graszka

  11.12.2017
  11.12.2017

  Trzymam mocno kciuki, aby wszystko było dobrze! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.12.2017
  11.12.2017

  Symboliczna wpłata z mojej strony zrealizowana, mam nadzieje ze troche pomogłam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.12.2017
  11.12.2017

  Od ciotki grosz na Gryzaka

3 418 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 80 osób
Kaja Karczewska - awatar

Kaja Karczewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 80

Karolina - awatar
Karolina
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
8
m2nika - awatar
m2nika
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Halina Winkler - awatar
Halina Winkler
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij