Pajęczno 13 maja - ratuj konie!

37 254 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 589 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Aktualizacja 09.05.2017 

Wczoraj był wyjątkowy dzień. W naszym ośrodku przyszedł na świat koń. Koń, który miał nieprawdopodobne szczęście. Bo żyje. A przecież miał nie żyć. Ten źrebak był tylko dodatkowymi kilogramami na ubojową wagę dla matki. Mama malucha to klacz kupiona w marcu tego roku w Skaryszewie przez prywatną osobę (która ma fundacyjną klacz w adopcji). Prosto z targu trafia pod naszą opiekę. Nie było świadectwa krycia, długo nie wiedzieliśmy, że Lambada jest źrebna. Kilka dni temu zaczęło nabierać jej wymię, a chwilę później przywitaliśmy to małe cudo na świecie. Poród odbył się bez komplikacji, a malutka klaczka już po kilkudziesięciu minutach dzielnie dreptała wkoło swojej mamy. Tym samym wykup tej klaczy skutkował uratowaniem dwóch końskich żyć. Nie jednego.
 Ile koni nie miało takiego szczęścia? Nigdy się nie dowiemy.

 Zafón pisał, że „przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć." My już za kilka dni ruszamy. Do Pajęczna. Przyjadą tam kolejne Lambady. Przywiezione na targ przez ludzi o amputowanym sumieniu. Nie mamy na to protez. Jedyne co możemy zrobić to oszukać przeznaczenie i wykupić choć kilka takich koni. Pomożecie?


---------------------------------------------------------------------------------------------------------


Wielu z Was było w Skaryszewie. Patrzyliście w oczy tym, które oczekiwały na ratunek. Nie wszystkie go dostały. Lawina emocji, wiele wylanych łez, poszukiwanie koni, które ze Skaryszewa wyjechały. Część udało się znaleźć, ale losu wielu zwierząt nie dało się już odwrócić. Przed nami Pajęczno. Kolejny targ, kolejne konie. Od nas wszystkich zależy ile z niego zdoła wrócić...

Będziemy tam. Dołączcie 13 maja do Fundacji Centaurus ! Ratujemy konie na wielkim targowisku w Pajęcznie.

Dołączcie do akcji organizowanej przez NAJWIĘKSZY NA STARYM KONTYNENCIE AZYL DLA KONI -  Zwierzęcy Folwark Fundacji Centaurus. To tu pod skrzydłami ludzi znajduje się ponad 400 koni. Od 11 lat razem z Wami je ratujemy.  

Chwilę temu byliście z nami na targu koni w Skaryszewie. Odnieśliśmy razem ogromny sukces - z zebranych funduszy Centaurusowi udało się łącznie wykupić 50 koni. Wszystkie są już bezpieczne, obecnie poddawane diagnostyce i leczeniu w naszym ośrodku lub w zaprzyjaźnionych Fundacjach. Głębokie ukłony w Waszym kierunku - tej wdzięczności nie da się wyrazić słowami, bo wiemy, że wielokrotnie odmawialiście sobie tego, co było dla Was ważne.  Przed nami następny CUD - planujemy go w Pajęcznie. Musi się udać. 

Targ koni w tej miejscowości o 'wdzięcznej' nazwie "Pajęczno" odbywa się w tym roku 13 maja. Obiecujemy Wam taką samą relację na żywo na FB, obiecujemy również tak wiele żyć, ile uda się uratować. Obiecujemy Wam na koniec rozliczenie, tak jak miało to miejsce tym razem.

Uruchamiamy zbiórkę na wykup, transport, diagnostykę, leczenie i wstępne utrzymanie koni, które przyjadą tam głównie w jednym celu - po śmierć. Spotkamy tam razem z Wami konie, które były komuś przyjaciółmi. Miniemy po jednej stronie barierki matki hodowlane, po drugiej konie po karierze sportowej, albo niedoszłych championów. Spojrzymy w oczy tak zwanym odpadom hodowlanym, i koniom rekreacyjnym. Miniemy staruszki, młodzież, małe, duże, drobne i potężne - każdy inny, każdy ma swoją historię. Za naszymi plecami zarżą konie do bryczek, i te odpięte od woza. Cały przekrój ludzkiej obojętności. Spotkamy też wiele koni, które trzeba sprzedać, bo za moment rusza sezon szkółkowy, już za chwilę będzie popyt na turystykę konną i festyny.

Prosimy, bądźcie tam z nami. Z Waszą pomocą nie będziemy bezsilni, będziemy mogli znowu ocalić kolejne istnienia.

Ten biznes przynosi w Polsce rocznie 220 mln przychodu. My, tu w Polsce, musimy zmienić ustawę tak, aby ten biznes przestał istnieć. Robimy to z wielu frontów - między innymi możecie podpisywać petycję o zamknięcie targów / jest na naszej stronie www.centaurus.org.pl. Ale nie pozwólmy, aby w ideowej walce zaginęła gdzieś troska o jednostkę i jej prawo do życia. Inaczej nasza walka będzie pozbawiona głębszego sensu. Idea, nie podparta sercem, nie zaniesie nas zupełnie nigdzie. Prosimy, okażmy serce koniom z Pajęczna 13 maja. Niech idea ich nie poświęca, nie są potrzebni męczennicy - potrzebny jest pozytywny przekaz dla społeczeństwa, że RAZEM możemy wszystko. A ocalone konie, jeśli tylko będą mogły, pójdą dalej, w świat w adopcje - a te, które nie będą mogły, pozostaną z nami do końca swoich dni. A kiedy będą odchodzić pewnego dnia, odejdą spokojnie, otoczone ludźmi wśród których żyły godnie i były kochane.

   

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  15.04.20
  15.04.20

  Kochani ❤ ostatnie dni owocowały w pomoc od Was. Dziękujemy! Czekamy, aż słońce powróci. 🌞 Prosimy, pamiętajcie o azylu, to dzięki Wam w ogóle ciągle tu jesteśmy. 🌺 Bez Was nie pójdziemy dalej! Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Dla tych zwierząt liczy się dziś każdy grosz. Pomóż, jeśli możesz: https://pomagam.pl/centaurus

  Zdjęcie aktualizacji 47 775

Komentarze


 • Barbara Szwarc - awatar

  Barbara Szwarc

  21.01.20
  21.01.20

  Trzymam kciuki, żeby jak najwięcej koni zostało wykupionych. Powodzenia!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.07.19
  19.07.19

  Powodzenia 😊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.05.19
  11.05.19

  Powodzenia 😊

 • Magdalena - awatar

  Magdalena

  10.05.19
  10.05.19

  trzymam kciuki. dziękuję za to, co robicie. i dziękuję, że robicie to za mnie, bo ja na waszym miejscu psychicznie nie dałabym rady. niskie ukłony.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.05.19
  08.05.19

  Całym sercem jestem z Wami!

37 254 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 589 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 589

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Sylwia Frołow - awatar
Sylwia Frołow
100
Kinga Grzegrzułka - awatar
Kinga Grzegrzułka
20
Ola W. - awatar
Ola W.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Edyta - awatar
Edyta
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij