Zbiórka Pomoc dla Pani Władysławy - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla Pani Władysławy

Pomoc dla Pani Władysławy

11 422 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 174 osoby
Wpłać teraz
 

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu.

Pani Władysława ma 88 lat a Jej historia chwyta za serce. Trudno było nam ukryć łzy wzruszenia. Pani Władzia doświadczyła w życiu wiele cierpienia często zadawanego celowo przez najbliższych jej ludzi. Sam los Jej również nie oszczędzał. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 2018 roku zmarł jej czwarty, ostatni z synów. Od razu w pamięci przywołuje się film "Szeregowiec Ryan" o bohaterskich staraniach żołnierzy o uratowanie ostatniego z ocalałych czterech braci walczących na froncie II wojny światowej. Na wielkim ekranie ostatniemu z nich udaje się wrócić do domu, natomiast życie dla Pani Władzi napisało brutalny scenariusz i została całkowicie sama. Spytana przez nas o to czego jej najbardziej brakuje poprosiła tylko o to by nie była sama w wigilię. 

Pani Władysława mówi otwarcie o tym że Jej relacja z mamą była naznaczona przemocą fizyczną oraz psychiczną. Jako dziecko, mała Władzia, ze strony matki słyszała wiele obelg, przykrych słów, wyzwisk i oszczerstw. Zaznała bólu fizycznego gdy była głową bita o ścianę. Matka nie pozwoliła Pani Władysławie na edukację, ukończyła zaledwie dwie klasy szkoły podstawowej i ledwie potrafi się podpisać. Gdy miała 12 lat matką ją zostawiła i zmuszona została do sprawowania samotnej opieki nad swoim bardzo chorym ojcem. Przez pierwsze lata swojego życia nie wiedziała nawet jak się nazywa a zwracano się do Niej wyłącznie w sposób wulgarny.

Mimo to jest osobą z wielką radością życia, charyzmą i magnetyzmem. Dysponuję dużą wewnętrzną siłę i z przyjemnością się Jej słucha i na Nią patrzy. Jest  bardzo skromna, a przez krzywdy których doświadczyła, ma wielką pokorę do życia. Niezwykłe jest to że, pomimo traumatycznych  doświadczeń z dzieciństwa i złego traktowania przez ludzi ma potrzebę bliskości z drugim człowiekiem i oddała by wszystko co ma. Niestety ma niewiele. I po to właśnie jesteśmy my wszyscy, by wspólnie Jej pomóc.

Gdy dorosła i sama została mamą czterech synów, inaczej poprowadziła swoją relację z dziećmi. Dała Im dużo miłości, ciepła i wsparcia. Pani Władysława cieszyła się że ma kilkoro dzieci, sama wychowywała się bez rodzeństwa. Choć przyszła na świat wraz z bratem bliźniakiem, On zmarł po dwóch tygodniach życia. Teraz jest już całkowicie sama. Dwóch synów zmarło na nowotwory, dwóch na choroby serca. 

Pani Władysława, jakiś czas temu upadając złamała biodro. Powinna być operowana, lecz ze względu na chore serce, operacja jest zbyt ryzykowna. Przez złamanie, ma kłopoty z poruszaniem się. Niefortunnie mieszka w budynku bez windy, na czwartym piętrze. Nie wychodzi w ogóle z domu, jedynie gdy zabiera ją pogotowie do szpitala. Sąsiedzi i opiekunowie robią Jej zakupy. Ma kłopoty z poruszaniem się po mieszkaniu, najgorszy problem stanowi łazienka, zupełnie nieprzystosowana do Jej stanu zdrowia. Bardzo nam zależy aby to się zmieniło. Chcemy zrobić remont i ułatwić życie tej przemiłej kobiecie.

Miesięczny dochód Pani Władzi to niecałe 1500 zł emerytury. Z tego musi opłacić rachunki, kupić żywność i leki- sam czynsz to 560 zł miesięcznie.  Po opłaceniu rachunków i wykupieniu leków, na jedzenie zostaje Jej bardzo niewielka kwota.

Pani Władysława często podkreśla że jest niewykształcona, że nie potrafi ująć myśli w słowa. To nie prawda. Słucha się Jej z wielką przyjemnością bo mówi prosto z serca i jest dobrym człowiekiem. Ma 88 lat, a do 80 roku życia udzielała się jako wolontariuszka w Caritas. Historia Pani Władzi jest smutna i nie da się przejść obok niej obojętnie.  Mamy nadzieję że możemy na Was liczyć i wspomożecie nas w polepszeniu warunków życia tej kochanej starszej Pani. :)

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

•Remont łazienki. - Anulowany ze względu na przeniesienie Pani Władysławy do Domu Pomocy Społecznej.
•Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę – Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
•Zakup żywności. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Pani Władysławy w tym zakresie.
•Zakup środków czystości. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Pani Władysławy w tym zakresie.
•Nowa chłodziarko-zamrażarka. - Przekazana.

Jeśli chcesz przekazać darowiznę rzeczową dla naszego Podopiecznego, przyślij paczkę na adres Fundacji:

Fundacja Wybierz by Pomóc
ul. Smolańska 3
70-026 Szczecin
Tel: 91-481-9025

Fundacja nie przekazuje żadnych pieniędzy naszym Podopiecznym. Wszystko kupujemy we własnym zakresie i przekazujemy na Ich rzecz.

* Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji:
https://www.wybierzbypomoc.org/regulamin.html

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  12.10.20
  12.10.20

  Kochani! Niestety stan zdrowia Pani Władysławy uległ znacznemu pogorszeniu :(. W najbliższych kilku dniach nasza Droga Seniorka stanie się mieszkanką Domu Pomocy Społecznej. W związku z tą sytuacją nasz plan działania na rzecz Pani Władysławy musi ulec zmianie. Plan związany z wszelkimi remontami mieszkania Pani Władzi, nie ma już racji bytu. W temacie zmian w Jej mieszkaniu zdążyliśmy zakupić nową lodówką. Tym samym środki zebrane na Panią Władysławę będziemy wydatkować na zakup środków higienicznych, leków i artykułów spożywczych oraz wszelkich nowych potrzeb które pojawią się już podczas pobytu Pani Władzi w DPS. Życzymy Pani Władzi dużo dużo zdrowia i siły!

Komentarze


 • Kasia - awatar

  Kasia

  10.10.20
  10.10.20

  Wszystkiego dobrego dla Pani Władzi.

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   13.10.20
   13.10.20

   Bardzo dziękujemy! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.04.20
  30.04.20

  Pani Władysławie oraz fundacji życzę błogosławieństwa Bożego, wytrwałości i wszystkiego dobrego i dziękuję za Waszą działalność, wszyscy jesteście wspaniali <3

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   07.05.20
   07.05.20

   Bardzo dziękujemy że przyczyniła się Pani do pomocy dla Pani Władysławy:). Pozdrawiamy!

 • Karolina - awatar

  Karolina

  02.04.20
  02.04.20

  Wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki za poprawę dla Pani Władzi.

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   02.04.20
   02.04.20

   Serdecznie dziękujemy w imieniu Pani Władzi i Pani także życzymy wszystkiego dobrego :)

 • Ela :) - awatar

  Ela :)

  31.03.20
  31.03.20

  Życzę zdrowia ❤

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   31.03.20
   31.03.20

   Dziękujemy w imieniu Pani Władysławy i również życzymy zdrowia :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.02.20
  26.02.20

  Duzo zdrowia i sily

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   02.03.20
   02.03.20

   Dziękujemy i pozdrawiamy! :)

11 422 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 174 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 174

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Kasia - awatar
Kasia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Jacek i Agnieszka - awatar
Jacek i Agnieszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Matuesz - awatar
Matuesz
20
Aga G. - awatar
Aga G.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij