Pani Władysława i Seniorzy

22 820 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 376 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. 


Pani Władysława ma 89 lat. Historia Jej życia jest niebywała. Przeżyła śmierć czterech swoich synów. Pod koniec 2020 roku przestała chodzić i teraz przebywa u Domu Pomocy Społecznej. Dla nas pełni funkcję ambasadorki Seniorów :) i dlatego Jej zbiórka służy nam jako zbiórka również dla innych potrzebujących.

Pani Władysława ma 89 lat, a do 80 roku życia udzielała się jako wolontariuszka w Caritas. Nasza Podopieczna miała trudne dzieciństwo a i w życiu dorosłym wylała wiele łez. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 2018 roku zmarł jej czwarty, ostatni z synów. Dwóch synów zmarło na nowotwory, dwóch na choroby serca. My poznaliśmy Panią Władysławę na niedługo przez Świętami Bożego Narodzenia 2019 roku, spytana przez nas o to czego jej najbardziej brakuje poprosiła tylko o to, by nie była sama w wigilię.

Pani Władysława mówi otwarcie o tym że Jej relacja z mamą była naznaczona przemocą fizyczną oraz psychiczną. Jako dziecko, mała Władzia, ze strony matki słyszała wiele obelg, przykrych słów, wyzwisk i oszczerstw. Zaznała bólu fizycznego gdy była głową bita o ścianę. Matka nie pozwoliła Pani Władysławie na edukację, ukończyła zaledwie dwie klasy szkoły podstawowej i ledwie potrafi się podpisać. Gdy miała 12 lat matką ją zostawiła i zmuszona została do sprawowania samotnej opieki nad swoim bardzo chorym ojcem. Przez pierwsze lata swojego życia nie wiedziała nawet jak się nazywa a zwracano się do Niej wyłącznie w sposób wulgarny.

Gdy dorosła i sama została mamą czterech synów, inaczej poprowadziła swoją relację z dziećmi. Dała Im dużo miłości, ciepła i wsparcia. Pani Władysława cieszyła się że ma kilkoro dzieci, sama wychowywała się bez rodzeństwa. Choć przyszła na świat wraz z bratem bliźniakiem, On zmarł po dwóch tygodniach życia. 

Mimo traum dysponuje dużą wewnętrzną siłą i z przyjemnością Jej się słucha i na Nią patrzy. Jest  bardzo skromna, a przez krzywdy których doświadczyła, ma wielką pokorę do życia. Niezwykłe jest to że, pomimo traumatycznych doświadczeń z dzieciństwa i złego traktowania przez ludzi ma potrzebę bliskości z drugim człowiekiem.

Gdy Pani Władzia znalazła się pod naszymi skrzydłami, celem naszej zbiórki była pomoc w zakupach spożywczych, wykupieniu leków oraz poprawienie warunków mieszkaniowych Pani Władzi. Jednak to musiało ulec zmianie, gdy w październiku 2020 roku Pani Władysława przestała chodzić i z tego powodu przeniosła się miesiąc później do Domu Pomocy Społecznej.

W obecnym miejscu zamieszkania Pani Władysławy przebywa  około osiemdziesięciu innych osób, głównie są to osoby starsze. Często też otrzymujemy zewnętrzne prośby z całej Polski od Seniorów w trudnej sytuacji materialnej. Dlatego przy okazji pomocy dla naszej uroczej Seniorki Pani Władysławy, będziemy pomagać w miarę możliwości innym Seniorom w potrzebie. 

Są to ludzie często schorowani i czasem też bez wsparcia rodziny, czasem jej po prostu nie mają, a czasem te relacje wygasły, z różnych powodów.  Osoby starsze wstydzą się wprost poprosić bliskich o pomoc, bo nie chcą być dla nikogo ciężarem. Zapewniają najbliższych że świetnie sobie radzą i tak samo świetnie się czują. W rzeczywistości jednak ledwo wiążą koniec z końcem, żyją bardzo skromnie, nie pozwalając sobie nawet na luksus wykupienia niezbędnych leków.

Potrzeby na które zbieramy fundusze dla Pani Władysławy:

•Remont łazienki. - Anulowany ze względu na przeniesienie Pani Władysławy do Domu Pomocy Społecznej.
•Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę – Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
•Zakup żywności. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Pani Władysławy w tym zakresie.
•Zakup odzieży i obuwia. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.
•Zakup środków czystości. - Wcześniej na bieżąco realizowaliśmy potrzeby Pani Władysławy w tym zakresie, od momentu zamieszkania w DPS - potrzebami są głównie środki higieny osobistej.
•Nowa chłodziarko-zamrażarka. - Przekazana gdy Pani Władysława mieszkała jeszcze w domu - teraz sprzęt wraz z Panią Władysławą został przeniesiony do DPS zamieszkałego przez Panią Władzię.

Potrzeby na które zbieramy fundusze dla Seniorów :

•Podstawowe artykuły żywnościowe. Chemia gospodarcza i kosmetyki codziennego użytku.
•Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę.
•Tekstylia oraz odzież, pościel wraz z prześcieradłami, ręczniki.
•Opłacenie zabiegów medycznych.
Pomoc w transporcie medycznym, wyjścia na pocztę i inne.

Jeśli chcesz przekazać darowiznę rzeczową dla naszego Podopiecznego, przyślij paczkę na adres Fundacji:

Fundacja Wybierz by Pomóc
ul. Smolańska 3
70-026 Szczecin
Tel: 91-481-9025

Fundacja nie przekazuje żadnych pieniędzy naszym Podopiecznym. Wszystko kupujemy we własnym zakresie i przekazujemy na Ich rzecz.

* Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji:
https://www.wybierzbypomoc.org/regulamin.html


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  20.10.21
  20.10.21

  We wrześniu przekazaliśmy Pani Władysławie zakupy spożywcze i kilka ubrań.

  Zdjęcie aktualizacji 76 928

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.01.21
  24.01.21

  Pozdrawiam serdecznie Pana i Panią Władzię :) Wszystkiego dobrego. Beata

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   25.01.21
   25.01.21

   My również Panią serdecznie pozdrawiamy! :)

 • Kasia - awatar

  Kasia

  10.10.20
  10.10.20

  Wszystkiego dobrego dla Pani Władzi.

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   13.10.20
   13.10.20

   Bardzo dziękujemy! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.04.20
  30.04.20

  Pani Władysławie oraz fundacji życzę błogosławieństwa Bożego, wytrwałości i wszystkiego dobrego i dziękuję za Waszą działalność, wszyscy jesteście wspaniali <3

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   07.05.20
   07.05.20

   Bardzo dziękujemy że przyczyniła się Pani do pomocy dla Pani Władysławy:). Pozdrawiamy!

 • Karolina - awatar

  Karolina

  02.04.20
  02.04.20

  Wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki za poprawę dla Pani Władzi.

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   02.04.20
   02.04.20

   Serdecznie dziękujemy w imieniu Pani Władzi i Pani także życzymy wszystkiego dobrego :)

 • Ela :) - awatar

  Ela :)

  31.03.20
  31.03.20

  Życzę zdrowia ❤

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   31.03.20
   31.03.20

   Dziękujemy w imieniu Pani Władysławy i również życzymy zdrowia :)

22 820 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 376 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 376

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Daniela Stoltmann - awatar
Daniela Stoltmann
50
MRmr - awatar
MRmr
10
Dawid - awatar
Dawid
10
Daniela Stoltmann - awatar
Daniela Stoltmann
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij