Zbiórka Pan Kot ze strzaskanym kolanem - zdjęcie główne

Pan Kot ze strzaskanym kolanem

161 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób

Skąd wziął się Pan Kot?

Pewnego dnia z naszą Grupą skontaktowała się Pani Agnieszka, która rok wcześniej adoptowała od nas kocurka. Na jej podwórko przyczołgał się wiejski kotek, którego dokarmiała od kilku miesięcy. Nie mógł ruszać tylnymi łapkami, ciągnął za sobą tył. Wyglądało na to, że został potrącony przez samochód. Poleciłyśmy Pani Agnieszce by zabrała go szybko do weterynarza na prześwietlenie, żeby sprawdzić czy nie został uszkodzony kręgosłup.

Zdjęcie opisu zbiórki Pan Kot ze strzaskanym kolanem

Problemem były nie tylko złamania

Kocurek trafił do Przychodni Weterynaryjnej NicpońVet, gdzie został zdiagnozowany. Okazało się, że Pan Kot w wyniku potrącenia doznał złamania kości miednicy oraz poważnego uszkodzenia łapy. W kolanie poprzemieszczały się w kości. Zostały poustawiane na swoim miejscu i unieruchomione. Ponadto wstrzykiwana była surowica. Niestety przy okazji badania krwi dowiedzieliśmy się o dalszych problemach Pana Kota. Cierpiał na krwotoczne zapalenie pęcherza, miał znacznie podwyższone parametry nerkowe (mocznik i kreatynina), oraz zapalenie wątroby i trzustki. Weterynarze wykorzystali wszystkie oszczędności przychodni przeznaczone na leczenie bezdomnych zwierząt, by pomóc kocurkowi. Konieczne było kosztowne leczenie oraz regularne kontrole krwi.

Zdjęcie opisu zbiórki Pan Kot ze strzaskanym kolanem

Teraz Pan Kot nabiera sił. Po dość długim czasie nie ruszania się ze względu na połamaną miednicę przyszedł proces rehabilitacji. Kontuzjowana łapka była bardzo oszczędzana i nastąpił duży zanik mięśni. Po kilku dniach męczenia pluszowej myszy i rzucania nią przyszło na kolejny krok. Pan kot został dołączony do pozostałych kotów - rezydentów. Dzięki nim Pan Kot przypomniał sobie, że ma 4 łapy, a nie 3 i przypomniało mu się że potrafi wskoczyć na krzesło. Przez długi czas wyglądał jak siedem nieszczęść, bo w wielu miejscach gdzie był uderzony zeszło z niego futro, które powoli odrasta.

Zdjęcie opisu zbiórki Pan Kot ze strzaskanym kolanem

Po długim leczeniu powoli zbliża się termin, w którym będziemy musiały uregulować fakturę za leczenie. Koszty jeszcze nie zostały podliczone, ale domyślamy się, że będą naprawdę duże. Liczne badania krwi, prześwietlenia, pozwalające na kontrolę procesu zrastania się złamań, a na koniec leczenia w końcu szczepienie i kastracja. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich kosztów leczenia, dlatego uruchamiamy zbiórkę. Pan kot będzie wdzięczny za każdy grosik!

Zdjęcie opisu zbiórki Pan Kot ze strzaskanym kolanem

Kim jesteśmy?

"Neko" znaczy "kot". Jesteśmy grupą wolontariuszy Fundacji Hospicjum dla Kotów bezdomnych działającą na terenie Wrocławia. Połączyła nas chęć niesienia pomocy kotom bezdomnym, porzuconym, skrzywdzonym.

Prowadzimy domy tymczasowe dla kotów bezdomnych, w których są one leczone i socjalizowane. Następnie szukamy dla nich odpowiedzialnych opiekunów.

Zdjęcie opisu zbiórki Pan Kot ze strzaskanym kolanem
161 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób

Wpłaty: 6

Aneta - awatar
Aneta
30
katarzyna - awatar
katarzyna
11
Daria - awatar
Daria
10
Monika - awatar
Monika
50
Krzysztof - awatar
Krzysztof
50
Małgorzata - awatar
Małgorzata
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij