Zbiórka NIE dla pasożytów w schronisku - zdjęcie główne

NIE dla pasożytów w schronisku

1 665 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 65 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
OTOZ ANIMALS Schronisko w Dąbrówce k. Wejherowa - awatar

OTOZ ANIMALS Schronisko w Dąbrówce k. Wejherowa

Organizator zbiórki

Profilaktyka zwalczania pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych.

Jedna pchła na jednym psie - mały problem, milion pcheł na trzystu psach – armagedon.

W ciągu roku do schroniska trafiło 807 bezdomnych psów i 155 kotów. Uwzględniając adopcje, stale przebywa z nami średnio 280 psich i kocich istnień. Każde zwierzę, przybywając do schroniska – znalezione, błąkające się, porzucone czy odebrane interwencyjnie - jest standardowo odrobaczone i odpchlone. Niestety, wiele z nich jest tak zaniedbanych, że pomimo profilaktyki, dochodzi do zarażania pozostałych zwierząt. Pomimo stosowania procedur zapobiegania przenoszeniu pasożytów, zachowywania zasad higieny, regularnego mycia misek, dezynfekcji pomieszczeń, kojców i bud oraz ogólnej troski o czystość otoczenia, nie jesteśmy w stanie uniknąć zarażania. Szczególnie podstępne są pasożyty wewnętrzne, które przez długi okres potrafią nie ujawniać swojej obecności. Podstępnie osłabiają odporność organizmu i powodują choroby układu pokarmowego.

Pierwsze zabiegi odpchlenia i odrobaczenia zwierząt po przyjęciu, to koszt około 14 tysięcy złotych rocznie. Ideałem byłoby stosowanie profilaktyki zwalczania pasożytów zewnętrznych i wewnętrznych raz na 3 miesiące. Koszt takiego zabiegu dla 250 psów i 30 kotów to 4200 zł. Zatem półroczna profilaktyka przeciwpasożytnicza, to kwota rzędu 8 400 zł, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomocą. Dla podopiecznych będzie to podwójny prezent, gdyż nie tylko pomoże uwolnić je od „pasażerów na gapę”, ale i pozwoli zmniejszyć koszty leczenia powikłań po atakach pasożytów. Serdecznie prosimy, w imieniu wszystkich Mruczków i Azorkówo pomoc w uwolnieniu od intruzów. 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce k.Wejherowa prowadzone jest przez stowarzyszenie OTOZ ANIMALS. Nie jesteśmy schroniskiem ani miejskim, ani gminnym, nie otrzymujemy stałego dofinansowania. Jesteśmy placówką, której istnienie zależy od pomocy Darczyńców. Utrzymujemy się głównie ze środków, które uda nam się pozyskać tj. darowizn finansowych i rzeczowych oraz 1% podatku. Chcemy zapewnić naszym podopiecznym możliwie najwyższy komfort życia. 

Niestety miesięczne koszty utrzymania blisko 280 zwierząt są bardzo wysokie. Drodzy Przyjaciele, liczymy na Waszą pomoc, bo wiemy, że jesteście niezawodni i pomożecie w zakupie preparatów do zwalczania pasożytów dla podopiecznych schroniska, podnosząc w ten sposób jakoś życia bezdomniaków. W imieniu podopiecznych serdecznie dziękujemy za okazane serce.


Poniżej przedstawiamy zdjęcia kilku psiaków, które trafiły do schroniska z bakteryjnym zapaleniem skóry, które jest jednym z powikłań po nie leczonym, alergicznym/pchlim zapaleniu skóry.  


Meszek w dniu przyjęcia do schroniska - przed rozpoczęciem leczenia 

Meszek w 3-tygodniu leczenia w schronisku. 

Gapcio trafił do schroniska z rozległym zapaleniem skóry spowodowanym inwazją pcheł. Leczenie trwało długo. Stosowane co drugi dzień kąpiele, specjalistyczna karma hipoalergiczna Sensitivity Royal Canin oraz antybiotykoterapia skutecznie wyleczyły Gapcia.

Gapcio po zakończeniu leczenia - 06.10.2015 r. 


Gromer - jedna wielka "kupka" psiego nieszczęścia. Zaniedbany, brudny i śmierdzący. Do schroniska trafił 14 września 2016 roku z Nowego Dworu Wejherowskiego. Został natychmiast przewieziony do lecznicy weterynaryjnej gdzie otrzymał niezbędną pomoc i został ostrzyżony, gdyż masa kołtunów uniemożliwiała diagnozę. Piesek cierpiał na rozległe zmiany skórne, był żywicielem niezliczonej masy pasożytów. 

Fela trafiła do schroniska skrajnie wycieńczona a jej skóra zainfekowana była świerzbem. Dziś Fela dochodzi do siebie a dzięki leczeniu łyse  place powoli zarastają. 

Komentarze


 • Adam Krajewski - awatar

  Adam Krajewski

  22.07.2017
  22.07.2017

  robicie świetną robotę, gratulacje.

 • Asia Kordylewicz - awatar

  Asia Kordylewicz

  22.07.2017
  22.07.2017

  Mam dwa psy i kota więc wiem jak ważna i.... droga jest profilaktyka przeciwpasożytnicza.Każdy grosz się liczy,pomóżmy🙏🏻

 • Ania - awatar

  Ania

  21.07.2017
  21.07.2017

  :)

 • Monika - awatar

  Monika

  17.05.2017
  17.05.2017

  Powodzenia!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.05.2017
  04.05.2017

  biedne psinki :( Jak nie pomóc kiedy one maja tylko nas - obcych ludzi(?) Dziękuję, ze się nimi opiekujecie i mam nadzieję, ze szybko uda się zebrac potrzebną sumę dla podopiecznych .Nie mogę dużo , ale podzielę się i z Wami Trzymajcie się ciepło <3

  • OTOZ ANIMALS Schronisko w Dąbrówce k. Wejherowa - awatar

   OTOZ ANIMALS Schronisko w Dąbrówce k. Wejherowa - Organizator zbiórki

   12.05.2017
   12.05.2017

   Dziękujemy za pomoc i miłe słowa. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdą nawet najdrobniejszą pomoc - dla nas jest ona ogromna !!! Jeszcze raz dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych.

1 665 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 65 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
OTOZ ANIMALS Schronisko w Dąbrówce k. Wejherowa - awatar

OTOZ ANIMALS Schronisko w Dąbrówce k. Wejherowa

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 65

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Bogna - awatar
Bogna
10
Wiesław Laskowski - awatar
Wiesław Laskowski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Adam Krajewski - awatar
Adam Krajewski
50
Asia Kordylewicz - awatar
Asia Kordylewicz
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij