To było 7 sierpnia. Telefon i prośba o pilną interwencję. Kot leży w krzakach, nie rusza się... Jeszcze żyje... Na ulicy Peszteńskiej byłyśmy w 15 minut. Kot leżał nieruchomo. Trząsł się, miał otwarty pyszczek, z którego leciała ślina. Koszmarnie wychudzony... Kiedy podeszłyśmy drgnął, ale zupełnie nie miał siły by uciekać. W lecznicy okazało się, że kocurek ma zgniłe zęby, okropny świerzb w uszach, a z pyszczka można było wyczuć specyficzny zapach chemikaliów.  Z transportera dosłownie "wypłynął" na stół w gabinecie. 

To widok, który zapamiętamy na zawsze. Te oczy i ogromne cierpienie. "Kot prawdopodobnie został otruty" - to pierwsze słowa lekarza. Badania to potwierdziły. Parametry wątrobowe zostały przekroczone 11-krotnie! Parametry nerkowe również przekroczone, ogromna anemia i ogólne wyniszczenie organizmu. Chwila zastanowienia. Próbujemy ratować PASZTETA!

 Od tamtej chwili Pasztet stał się naszym oczkiem w głowie. Po krótkim czasie w lecznicy okazało się, że kocurek jest oswojony. Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać pieniądze na leczenie Paszteta oraz specjalistyczną dietę. Miesiąc kroplówek, opieki 24h, sprowadzania suplementów, karmienia strzykawką... Udało się! Jego stan był na tyle stabilny, że można było zająć się zgniłymi zębami. Praktycznie wszystkie oprócz jednego kła zostały usunięte. Dwa zęby dosłownie wbijały mu się w dziąsła. Trudno jest sobie wyobrazić jak bardzo cierpiał nasz Pasztet. Po ekstrakcji zębów Pasztet zaczął sam jeść! I w końcu nie bolało! 


Wtedy przyszedł kryzys. Kocurek złapał infekcje. Wysoka gorączka, brak apetytu i znowu złe wyniki morfologii. Pasztet przeprowadził się do naszego fundacyjnego azylu. Tutaj ciotki zmieniały się na dyżurach by móc zapewnić mu całodobową opiekę. Był karmiony, ogrzewany i często przepłukiwany.


 Dał radę! Po dwóch tygodniach kolejnej walki Pasztet znowu wygrał życie! Pokochaliśmy tego kocurka z całego serca! Przełomowym momentem było kiedy Pasztet znowu zaczął sam jeść! Od tamtej chwili Pasztet przytył prawie kg! Świetnie odnalazł się w naszych azylowych warunkach :) 

Niestety jego oczy wyglądały coraz gorzej :( Próbowałyśmy różnych kropelek, leków. Nic nie pomogło. W końcu Pasztet trafił do wspaniałego okulisty dr Garncarza. Diagnoza: ENTROPIUM :( Paszteta powieki wywinięte są do wewnątrz, rzęsy ocierają rogówkę (w jednej widoczna dziura) i duże podrażnienie oka i okolic. Ogromny ból i decyzja o pilnej operacji :(

Dr Garncarz zalecił specjalne kropelki i za tydzień mamy stawić się na operacji. Koszt samej operacji to 600 zł. Do tego dochodzi koszt leków i badań, wizyt przed i pooperacyjnych. Pasztet dostaje kroplówki i musi być na diecie nerkowej. Do operacji musimy poprawić jego parametry nerkowe. To kolejne koszty :( Pasztet wycierpiał się w życiu bardzo wiele. Od samego początku zadziwia nas swoją ogromną walką o zdrowie i życie. To ostatni zakręt w jego drodze do zdrowia.  Pomóżcie nam zebrać kwotę, która pozwoli zoperować jego powieki... Nie tylko będzie lepiej widział, ale przede wszystkim w końcu nie będzie odczuwać bólu...


Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.10.16
  30.10.16

  pasztecik <3

 • Joanna Halczewska - awatar

  Joanna Halczewska

  30.10.16
  30.10.16

  Trzymaj się Pasztecik!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.10.16
  29.10.16

  Trzymam kciuki za chłopaka 😊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.10.16
  29.10.16

  Walcz maluszku!

 • Monika Górka - awatar

  Monika Górka

  28.10.16
  28.10.16

  Trzymaj się Paszteciku jesteś najpiękniejszy !!!:*

Wpłaty - 148

Dominik - awatar
74
Dominik
Alicja - awatar
20
Alicja
Marta Lelek - awatar
50
Marta Lelek
Sylwia - awatar
5
Sylwia
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Ewelina - awatar
20
Ewelina

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij