Zbiórka Pucek zbiera na operację guza - zdjęcie główne

Pucek zbiera na operację guza

275 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Alina Fert - awatar

Alina Fert

Organizator zbiórki

Nazywam się Alina Fert. Od wielu lat jestem zaangażowana w pomoc zwierzętom. 

Moja "znajomość" z Puckiem trwa już prawie 4 lata :  24 czerwca 2013r. zauważyłam pod swoją furtką psi pyszczek wsadzony pomiędzy sztachety. Psina był bardzo biedny i wystraszony. Chciałam mu zrobić legowisko w garażu,ale panicznie bał się tam wejść; prawdopodobnie nigdy nie był w żadnym pomieszczeniu. 

Umieściłam go w hoteliku dla psów u Murki pod Janowem Lubelskim, gdzie do tej pory biedak mieszka. Wydawało się w pewnym momencie,że szczęście się do niego uśmiechnęło, bo został adoptowany, ale po roku niestety zwrócono" go bez podania przyczyny... W listopadzie 2015r. Pucek wrócił do hoteliku - bez szczepień, odrobaczenia,odpchlenia...

Piesio ma wspaniały charakter : kocha ludzi i cały świat,jest pozbawiony agresji, uwielbia zabawy z piłeczką i innymi psami; jednym słowem ma wszystko, co trzeba, oprócz... urody,bo niewiele osób potrafi otworzyć serce dla starszego już kundelka; Pucek obecnie ma ok. 9 lat.

Na ogłoszenia nie ma żadnego odzewu, a opiekunka z hoteliku, pani Kasia mówi,że Pucek tak bardo lgnie do ludzi, chciałby być tym jedynym , a nie jednym ze stadka kilkunastu psów w hoteliku...

Pucuś w zimie dostał swoje osobiste legowisko i był bardzo szczęśliwy z tego powodu; do tej pory nie opuszcza go prawie nigdy,leży sobie cichutko nie wadząc nikomu i sprawia wrażenie jakby chciał być niewidzialny, aby tylko móc wylegiwać się w domowym ciepełku obok ludzi.

Już pogodziłam się z tym, że zostanie w tym hoteliku, ze to będzie jego dom, gdy tymczasem  3 lutego br otrzymałam wiadomość z hoteliku, że jest chory. Badania wykazały guz o średnicy ponad 3 cm, ulokowany obok jednej z nerek. Endokrynolog, chirurg i inni specjaliści są zgodni, że guz jest do usunięcia.  Wyniki badań wskazują na początek choroby Cushinga :(

Pucek został wczoraj ( 21 kwietnia ) zawieziony do kliniki w Lublinie, lecz zabieg nie odbył się. 

Sprawa okazuje się bardziej skomplikowana: guz w ciągu trzech tygodni urósł dwukrotnie - ma teraz już ok. 6cm. Operacja jest ryzykowna, bo po pierwsze miejsce ulokowania guza jest  bardzo ukrwione, a po drugie operacja zaburzy gospodarkę hormonalną. Także podczas zabiegu mogą wystąpić komplikacje, nie wiadomo, czy organizm Pucka poradzi sobie z tym wszystkim. Jednak lekarze mówią,że jeżeli operować, to już teraz, pki pies jest jeszcze w dobrej kondycji. Teraz operacja ma szanse na powodzenie, potem te szanse będą niewielkie...

Zostawiając Pucka tak, jak jest skazujemy go na powolne umieranie,bo jest pewne,że problemy będą się nasilać.Jest też duże prawdopodobieństwo,że guz może się rozlać na inne narządy, może nagle zrobić się zator,może pęknąć, powodując nagłą śmierć itd.

Jeżeli operacja się powiedzie, Pucek ma szanse pożyć jeszcze ok.2-3 lata. Jeżęli nie będzie operowany,może odejść w ciągu paru miesięcy.

Dlatego podejmujemy ryzyko operacji. Zabieg może zostać wykonany we wtorek. Potem przez kilka dni Pucek musiałby zostać w klinice pod stałym nadzorem lekarzy. Guz ma zostać wysłany na badania histo. Przed zabiegiem jeszcze raz zostanie wykonane RTG, w celu sprawdzenia, czy nie ma innych guzów w klatce piersiowej. Koszt samej operacji wyniesie ok.800zł. Ale nie ma innego wyjścia...


Poniżej zamieszczam dotychczasowe faktury za badania diagnostyczne Pucka. Faktura nr 15/2017 dotyczy kilku psów, obok jest odręczny opis. W każdym razie dotychczasowe koszty do zapłacenia to kwota 769zł.

A przed Puckiem jeszcze operacja za ok. 700-800zł + pobyt w szpitalu. Pucek będzie operowany tutaj:  www.vethouse.pl 

W związku z chorobą Pucka i koniecznością diagnozowania oraz leczenia, a także podawania mu odpowiedniej karmy, bardzo proszę w jego imieniu o choćby drobne wpłaty. Biedak nie doczekał się domu, jego domem stał się hotelik, nie wiemy ile życia mu jeszcze zostało, dlatego zróbmy wszystko, aby je przeżył jak najlepiej.

Pucek ma założone tematy na Dogomanii

 http://www.dogomania.com/forum/topic/130368-pucek-przyjazny-kundelek-jest-powa%C5%BCnie-chory-prosi-o-grosik-na-operacj%C4%99/

 i na forum Nasze Bassety http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=6018

oraz wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/518628481663914/?active_tab=discussion


275 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Alina Fert - awatar

Alina Fert

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 7

Ewelina Roszkowska - awatar
Ewelina Roszkowska
50
Małgorzata - awatar
Małgorzata
50
Zwierzolubka - awatar
Zwierzolubka
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ola Adamowicz - awatar
Ola Adamowicz
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij