Zbiórka Piękno świata zanim stracę wzrok - miniaturka zdjęcia

Piękno świata zanim stracę wzrok

Przemysław Zaręba - awatar

Przemysław Zaręba

Organizator zbiórki

Zwracam się do Ciebie z prośbą o pomoc w realizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia. Pragnę ruszyć w moją ostatnią samodzielną podróż zanim całkowicie stracę wzrok wzrok. Chcę prawdopodobnie jako pierwsza osoba na świecie która ma ostatni etap zwyrodnienia barwnikowego siatkówki, ruszyć rowerem typu tandem w podróż dookoła świata. Mogę tego dokonać tylko dzięki Twojemu choćby minimalnemu wsparciu.

Jako, że medycyna konwencjonalna nie zna żadnej skutecznej metody leczenia mojej choroby przy okazji przemierzania świata chcę szukać nadziei w medycynie alternatywnej, odwiedzać miejsca kultu. Kto wie, może przez przypadek uda mi się odnaleźć coś co mnie wyleczy lub przynajmniej spowolni chorobę.

Ale zanim o tym, kilka słów wstępu.

Swoją przygodę z dużymi podróżami zacząłem od wyprawy o której opowiadam w poniższym filmiku:

Jeszcze do lipca 2017 roku byłem przekonany, że zostało mi znacznie więcej czasu. Przynajmniej „ładnych” kilka lat. W życiu nie spodziewałem się, że przyjdzie mi do głowy tak szalony pomysł.

Po zakończonej wyprawie rowerowej postanowiłem poznać nasz kraj z tej najpiękniejszej strony, od strony natury. Postanowiłem, że postaram się poznać wszystkie 23 Polskie Parki Narodowe (do tej pory zwiedziłem 15). Myślałem, że powoli, bo przecież mam jeszcze trochę tego czasu poznam wszystkie a z czasem może uda mi się wyjechać poznać kilka europejskich.

Swoją wyprawę rozpoczynam w Polsce od przejścia Głównego Szlaku Beskidzkiego. Moją drugą pasją poza rowerem są góry. Zaraz potem planuję ruszać "w świat".

Niestety lipcowa wizyta u okulisty pokazała, że mam znacznie mniej czasu niż zakładałem, że to już ostatni etap choroby i każde najmniejsze zawężenie pola widzenia oznacza całkowitą ślepotę.

Pierwszego dnia po tych „nowinach” zupełnie nie pamiętam. Drugiego dnia dużo płakałem, trzeciego dnia nastąpił przełom, miałem szczęście poznać znacznie bardziej doświadczonych podróżników. Rozmawialiśmy o podróżach, planach i ja opowiedziałem o swojej chorobie. Na co usłyszałem w odpowiedzi „spójrz szerzej” (swoją drogą niezły tekst do kogoś z lunetowym polem widzenia )

Tymi podróżnikami byli Piotr oraz Iza, podróżnicy prowadzący bloga Podróże z Pazurem. Z którymi skontaktowała mnie Kasia z firmy Kwark z którą miałem przyjemność nawiązać kontakt zanim jeszcze się dowiedziałem o szybciej postępującej chorobie.

Po tym jeszcze około dwa dni chodziłem totalnie „rozbity”.

Pomysł na wyprawę dookoła świata narodził się ze splotu wydarzeń które miały miejsce w opisanych dniach. Idąc do sklepu usłyszałem piosenkę California Dreamin’ – The Mamas & The Papas. Pomyślałem jak wiele nie uda mi się w życiu zobaczyć. W tym momencie poczułem łzy na policzku i wyobraziłem siebie z plecakiem w najdalszych zakątkach świata.

I to był ten moment w którym pomyślałem, że przynajmniej muszę spróbować, że to już naprawdę ostatni moment i w przyszłości już takiej szansy nie dostanę aby podziwiać tak piękne widoki.

Kiedy? Właśnie rozpoczynam przygotowania. A kiedy ruszę to zależy od tego kiedy uda zebrać cały niezbędny sprzęt i parę dolarów na wydatki bieżące.

Plan na wyprawę jest bardzo prosty. Ruszyć z pod łomżyńskiej wsi i po wielu miesiącach wrócić okrążając kulę ziemską.

Kierunek: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Dania, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Maroko, Wyspy Kararyjskie, obie Ameryki. Tam bez pośpiechu wszystkie kraje (no może tylko Wenezuelę odradzają). Potem kierunek Malezja / Wietnam , Laos, Chiny, Mongolia, Rosja, Gruzja, Turcja, Bułgaria, Macedonia, Albania, Czarnogóra, Serbia, Węgry, Słowacja…

Wiele osób mi powtarza, że lepiej by było to podzielić na etapy. Jednak to wiązało by się ze znacznym wzrostem kosztów wyprawy dodając kilka drogich biletów lotniczych. A same wizy, szczepienia oraz sprzęt stanowią kolosalną kwotę. Ale może dzięki dodatkowym wyzwaniom będzie ciekawiej…

Moim głównym celem jest pokonanie kolejnych barier oraz wewnętrznych ograniczeń oraz to aby pokazując swoją wyprawę ludziom czy to z depresją, niepełnosprawnym czy takim którym się po prostu „nie chce”, aby mogły doświadczyć przemiany, zyskać energię do działania i zmiany swojego życia oraz uzyskać odbiór społeczny jaki udało się uzyskać mi. Pragnę pokazać wszystkim, że jest alternatywa i każdy może zmienić swoje życie przy odrobinie chęci i minimalnym wysiłku. Oraz to, że nawet taki „wioskowy głupek” jak ja może zrobić coś znaczącego.

Proszę pomóż mi w realizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia przekazując choćby symboliczne wsparcie.

Jeszcze trzy lata temu zastanawiałem się czy moje życie ma sens. A w 2016 roku dzięki temu, że postanowiłem odmienić swoje życie dotykałem chmur…

Najwięcej z budżetu zabiorą: koszty transportu przez Atlantyk oraz Pacyfik, wizy, ubezpieczenie oraz szczepienia, koszty zakupu tandemu, ekwipunku oraz części zamiennych.

Gdyby udało się zebrać więcej planują zakup sprzętu foto/wideo aby na bieżąco relacjonować wyprawę w formie filmowej.

Więcej informacji o mnie oraz propozycję współpracy dla firm znajdziesz na stronie: 

http://jedziemyporadosc.pl/

Zapraszam do śledzenia mnie na:

Facebook: https://www.facebook.com/jedziemyporadosc/

lub kontaktu mailowego: jedziemyporadoscpl@gmail.com


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Przemysław Zaręba - awatar

  Przemysław Zaręba

  18.04.18
  18.04.18

  Termin planowanego wyjazdu zbliża się nieubłaganie a widmo wyprawy jest jeszcze bardzo dalekie :( Niestety cały czas spotykam się z opiniami, że to nie ma sensu, bo niepełnosprawny nie da rady. Oraz opiniami "po co wspierać coś, co i tak jest skazane na niepowodzenie?". O tą wyprawę będę walczył do samego końca. Nie zamierzam się poddać. A żeby przekonać tych, że "kaleka" jednak da radę i nie jest skazany na porażkę, postanowiłem przed dużą wyprawą ruszyć na Główny Szlak Beskidzki. Planuję przejść go samodzielnie. Być może tym uda mi się przekonać niedowiarków. Cały czas walczę o to aby "Jedziemy po Radość" stało się kampanią społeczną, dzięki której ludzie zaczną inaczej postrzegać niepełnosprawnych. Dzięki której ludzie zaczną walczyć o siebie i swoje marzenia. Dlatego zamiast pisać co bym chciał zrobić, zaczynam nagrywać vlogi pokazując to co robię. Pierwszy vlog jest długi ale poruszam tam bliskie mi tematy. Proszę pomóż mi w tym wyzwaniu. Wesprzyj, subskrybuj, komentuj.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.05.18
  08.05.18

  Trzymam kciuki!

 • Adam J - awatar

  Adam J

  16.03.18
  16.03.18

  Trzymam kciuki !!!

  • Przemysław Zaręba - awatar

   Przemysław Zaręba - Organizator zbiórki

   31.03.18
   31.03.18

   Dziękuję, cały czas walczę.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.03.18
  07.03.18

  Trzymam kciuki, żebyś zdążył zobaczyć jak najwięcej. Powodzenia!

  • Przemysław Zaręba - awatar

   Przemysław Zaręba - Organizator zbiórki

   31.03.18
   31.03.18

   Dziękuję. Ja ze swojej strony robię co mogę i gwarantuję, że łatwo nie odpuszczę :)

 • Joanna Wilk - awatar

  Joanna Wilk

  06.03.18
  06.03.18

  właśnie wplacilam-życzę Ci abys zdazył zebrac potrzebną kwote, wrazie czego-przypominaj się!!! :)

  • Przemysław Zaręba - awatar

   Przemysław Zaręba - Organizator zbiórki

   08.03.18
   08.03.18

   Dzięki Joanno, chyba jesteś jedną z najdłużej mi kibicujących i wspierających osób. Jak będę w okolicach lub ty moich to przynajmniej kawa jest obowiązkowa.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.02.18
  17.02.18

  Trzymam kciuki za wyprawę! Pozdrawiam J.

  • Przemysław Zaręba - awatar

   Przemysław Zaręba - Organizator zbiórki

   19.02.18
   19.02.18

   Dziękuje. W takim razie zachęcam do śledzenia FB. Wkrótce pojawią się relacje z przygotowań a w przyszłości z wyprawy :)

Przemysław Zaręba - awatar

Przemysław Zaręba

Organizator zbiórki

Wpłaty - 187

Anna Wróbel - awatar
50
Anna Wróbel
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Joanna Wilk - awatar
100
Joanna Wilk
Anonimowy Darczyńca - awatar
3
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Bartłomiej Szleszyński - awatar
20
Bartłomiej Szleszyński
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Ania Oksiejuk - awatar
20
Ania Oksiejuk

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.