Zbiórka Pomóż postawić Piko na łapki! - zdjęcie główne

Pomóż postawić Piko na łapki!

1 300 zł z 800 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób


PIKO - pies, który czekał na śmierć, bo właściciel miał dobre serce.Wezwanie o piesku niemogącym ustać o własnych siłach, przewracającym się w błocie i broczącym we własnych odchodach otrzymaliśmy od przypadkowego motocyklisty, który poruszony losem psa, błagał o pomoc dla niego. Udaliśmy się niezwłocznie. Niestety zgłoszenie okazało się prawdziwe. Mały kojec, a w nim pies słaniający się z nóg, miski puściuteńkie, buda dziurawa... a wokół smród, błoto, kałuże i odchody. 

Rozmawiamy z właścicielką. Pytamy panią, czy zdaje sobie sprawę, że pies w tych warunkach nie przeżyje zimy. "Mam taką nadzieję. Mam dobre serce, no to go nie uśpię przecież. A do kojca i budy woda leci, bo z górki - no taki teren, to musi woda ściekać, a jak woda ścieka, to wiadomo przecież, że robi się błoto". Później dowiadujemy się jeszcze od pani, że to nie pierwsza interwencja w sprawie psa na tej posesji. Pani chętnie opowiada o tym jak to miała "dobre serce" również dla innego psa, którego potrącił samochód i któremu z dobroci serca... wystawiła na zewnątrz fotel. Opieki weterynaryjnej żaden pies nigdy nie miał, nawet ten potrącony w wypadku. Zabieramy Piko. Dosłownie - na ręce, bo pies się przewraca, nie może ustać na własnych łapach. Tylne kończyny ciągnie za sobą, ale merda szczęśliwie ogonkiem. 


Piko to psi ideał - zalizałby wręcz człowieka. Całkowicie neutralny w stosunku do kotów. Kocha człowieka i jego dotyk. To pieszczoch nieprzeciętny.


 Aktualnie pies przebywa w schronisku, jest pod opieką weterynarza i codziennie jeździ na rehabilitację do Fizjo-wet w Oświęcimiu. Niestety leczenie i rehabilitacja pieska są kosztowne i przerastają możliwości finansowe schroniska. Prosimy o wsparcie. Naprawdę każda złotówka jest ważna. 

Szukamy również domku tymczasowego dla Piko (o stałym nawet nie śmiemy marzyć) - najlepiej niedaleko Oświęcimia. Jeśliby jakimś cudem, taki się znalazł - wówczas Piko mógłby być rehabilitowany na bieżni wodnej. Zimą w schronisku jest to niemożliwe - piesek mógłby złapać zapalenie płuc, ale w domku to co innego... ciepło i człowiek do miziania, to i powrót do zdrowia szybszy i w ogóle możliwy. Bieżnia wodna to nieinwazyjna i bardzo skuteczna forma rehabilitacji w przypadku niedowładu kończyn dolnych, z którymi zmaga się Piko. Tel. w sprawie Piko - 880289576, 518658154, 604454166, 668417925.

Komentarze


 • Arkadiusz Jankowski - awatar

  Arkadiusz Jankowski

  30.12.17
  30.12.17

  Trzymamy kciuki wszystko będzie dobrze.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.12.17
  28.12.17

  Piko, słodziaku, mocno trzymam za Ciebie kciuki... masz w sobie niewiarygodną wiarę w człowieka...

1 300 zł z 800 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób

Wpłaty: 35

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
aneta gąsior - awatar
aneta gąsior
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ania Mrozińska - awatar
Ania Mrozińska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
aneta gasior - awatar
aneta gasior
10
Alicja Żak - awatar
Alicja Żak
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij