Zbiórka Pilna operacja Loli - zdjęcie główne

Pilna operacja Loli

3 683 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 156 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Magda Kopczyńska - awatar

Magda Kopczyńska

Organizator zbiórki

AKTUALIZACJA 8.01

Możemy odetchnąć. Lola jest już 3 dzień po operacji. Przebiegła pomyślnie. Kotka czuje sie dobrze, ma apetyt ( i to ogromny!), a od dziś zaczęliśmy gimnastykę, którą znosi bardzo dzielnie, pod warunkiem że druga osoba ją wtedy mizia :)

Lecznica potraktowała nas bardzo łagodnie. Została wystawiona faktura na 2217 zł.  To  1000zł mniej niż przypuszczaliśmy. Oprócz tego dojdzie faktura za dotychczasowe leczenie i zdj rtg. Za jakiś czas trzeba będzie też pojechać na kontrolę + zaszczepić, odrobaczyć wykastrować. 

Możliwe, że będzie potrzebna jeszcze jedna ingerencja chirurgiczna ( o której mowa w mejlu), ale tego dowiemy się na kontroli za ponad miesiąc. Trzymajcie kciuki, żeby  tak nie było :)

tutaj w skrócie co Kicia miała robione -   wstawiam maila od Doktora  i zdjęcia przed i po

"Po kolei:

Wycięliśmy jamę ropnia w całości i pobraliśmy wymaz na bakteriologię z głębi tkanek (bo wymaz  samej skóry mógłby być niewiarygodny lub zafałszowany -wyniki będą pewnie w ciągu kilku najbliższych dni). W głębszych warstwach nie było cech ropnego zapalenia, oby ten scenariusz się utrzymał.
Talerz biodrowy z prawej strony został dokręcony śrubą ciągnącą do trzonu kości krzyżowej, repozycja się udała i ustawienie jest całkiem solidne.

Z kolei z lewej strony złamanie było wieloodłamowe, ale procesy gojenia były na tyle zaawansowane, że w badaniu klinicznym nie było krepitacji (trzeszczenia czy skrobania), a staw poruszał się bardzo dobrze. Nie było technicznej możliwości, aby te odłamy porządnie zreponować i odbudować staw bez bardzo szerokiego otwarcia, a po tych ponad 10 dniach od urazu już zaczęła pojawiać się solidna blizna włóknista.
Problem jaki na pewno należało prognozować to znaczne zwężenie kanału miednicy. Dlatego rozciągnąłem te odłamy tak jak się dało aby ustawić w miarę anatomiczną oś kości. Po repozycji odłamów staw biodrowy dalej pracuje w zadowalający sposób bez krepitacji. DLatego postanowiłem go oszczędzić, bo nawet mimo nieznacznie krzywego zrostu ma on szansę funkcjonować. Możliwe, ze lepiej niż po osteotomii głowy i szyi kości udowej. A jeżeli się okaże w ciągu najbliższych 6-8 tygodni, że staw nie pracuje jak należy to do tematu resekcji zawsze możemy wrócić. "

Aktualizacja (04.01)

Lola nie miała wczoraj operacji. Wszystko przez ropień, który jest w miejscu, w którym musi być wykonane cięcie. Od samego początku jest wiele komplikacji. Już nie mamy sił, choć nie pokazujemy tego Loli. Pozostaje nam wierzyć, że wszystko się dobrze skończy... 

Lola została w Lecznicy, pod dobrą opieką. Dojdą dodatkowe koszty, a my nie mamy nawet na opłacenie samej operacji...

 AKTUALIZACJA (03.01)

Trzymajcie kciuki! Dzisiaj odbędzie się operacja w godzinach popołudniowych. Lolcia została w dobrych rękach. Dr Zdeb podjął się operacji. Z jednej strony jesteśmy przeszczęśliwi, ale z drugiej.. nerwy sięgają zenitu. Czekamy z niecierpliwością na telefon. Została wpłacona zaliczka na poczet operacji, reszta MUSI być wpłacona jutro przy odbiorze kotki.  Do kosztów samej operacji musimy doliczyć dotychczasowe leczenie, zdjęcia rentgenowskie, i pobyt w Lecznicy. 

[AKTUALIZACJA] 02.01

Dziś dwie lecznice dały decyzję odmowną odnośnie operacji. Prawdopodobnie jest za późno.  Bardzo dobry chirurg powiedział,  że jeszcze 4 dni temu można było operować. 4 dni temu jeszcze  nie wiedzieliśmy o tej istotce. Musimy czekać, aż miednica sama się zrośnie, i być dobrej myśli, że  miednica zrośnie się prawidłowo.   Wiem, że zapewne ma rację, ale nie chce wierzyć, i desperacko szukam pomocy dalej. Nie chce zostawiać jej życia losowi.  Czekam na odpowiedź jeszcze od 3 klinik.   Środki potrzebne są nadal, ponieważ Lola przechodzi leczenie, Dostaje codziennie zastrzyki. Zwichnięcie stawu sprawia jej ogromny ból.                                     Jeśli operacji nie będzie, po 2 miesiącach będziemy chcieli pojechać na konsultację do Grudziądza.  Wszystko jeszcze przed nami.  

[01.01] 

Wydawało mi się, że wszystko co złe już za mną. Wiele kotów z mojego otoczenia w 2018 roku odeszło. Myślałam, że umiem poradzić sobie ze śmiercią i decyzją o niej . Nie umiem. 

Dwa dni przed końcem roku (30.12) razem z koleżanką dowiedziałyśmy się o potrąconej bezdomnej kotce, która od tygodnia (!) leży w garażu. Kotka, mimo, że nie znała czułości człowieka - jak nas zobaczyła, nie uciekała.  Nie mogła. Ledwo podniosła się na jednej łapce.
Szybki kontakt z Fundacją AFN, i jeszcze tego samego dnia kotkę obejrzał weterynarz.

Lola- to roczna kotka, która została wyrzucona 2 miesiące temu, razem ze swoim dzieckiem.  Mimo, że ma dopiero rok, przeżyła dużo, zdecydowanie za dużo.  Lola miała dwa ropnie, które zostały już oczyszczone i został wdrążony antybiotyk.

 Ale to jej najmniejszy problem.

Dobra, do rzeczy.Czucie zachowane. Kręgosłup cały. Z dobrych wiadomości to tyle.
Kotka ciągnęła za sobą tylnie łapki. Wiedzieliśmy, że nie jest dobrze i bez ingerencji chirurgicznej się nie obejdzie.  ZDJĘCIA WYKAZAŁY : ZŁAMANA KOŚĆ UDOWA, ŁONOWA. MIEDNICA ZŁAMANA, ODERWANA OD KRĘGOSŁUPA. Ktoś prawdopodobnie po niej przejechał. Nie potrącił, przejechał. Cud, że kręgosłup w całości. Jedynym ratunkiem dla Lolci jest kosztowna operacja. Szacowany koszty to 3-4 tysiące, ale dokładniej będę wiedziała jutro.  Musi się odbyć w ciągu kilku najbliższych dni. Nie może być ona zrobiona w naszym mieście. Musimy szukać kliniki ze specjalnym sprzętem, która się podejmie operacji. Dlaczego tak mało czasu? Kości zaczynają powoli się zrastać.  Jeśli miednica się zrośnie sama, możliwe,że nie będzie mogła oddawać kału. Nie możemy na to pozwolić. Wzięliśmy się w garść. Już zostały wykonane pierwsze telefony. Jutro(02.01) będę miała odpowiedz, ale musimy działać już teraz.Kotka jest pod opieką fundacji Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie.

Jutro wstawię odpis z wizyty.Dzisiaj załączam zdjęcia RTG.Dalsze informacje będę zamieszczać na bieżąco. 


Trzymajcie kciuki. To nasza mała wojowniczka. Ona jeszcze nie wie, w jakiej jest sytuacji. Jest otoczona opieką, ma pełny brzuszek, od razu widać różnicę w jej zachowaniu. Ona chce żyć. Wie, że jest u nas bezpieczna, dlatego zrobimy wszystko, żeby była w pełni sprawna, a wypadek był tylko złym wspomnieniem.
Prosimy o każdą złotówkę. 

[Zbiórka jest założona w porozumieniu z Fundacją AFN)


Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.01.2019
  05.01.2019

  Trzymamy kciuki i przesyłamy dużo miłości dla koteczka ❤

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.01.2019
  02.01.2019

  Trzymam kciuki

 • Sławek Wroński - awatar

  Sławek Wroński

  02.01.2019
  02.01.2019

  Poszło

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.01.2019
  02.01.2019

  Trzymaj się malutka

 • Monika - awatar

  Monika

  02.01.2019
  02.01.2019

  Proszę wpłacajcie😥

3 683 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 156 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Magda Kopczyńska - awatar

Magda Kopczyńska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 156

Lola - awatar
Lola
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Michał - awatar
Michał
100
Aleksandra Fidrysiak - awatar
Aleksandra Fidrysiak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Joanna Małocha - awatar
Joanna Małocha
20
Mateusz - awatar
Mateusz
50
Gabriela Piwowar - awatar
Gabriela Piwowar
10
Joanna - awatar
Joanna
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij