[EDIT 27.08.2018]

Plamek bardzo Wam dziękuje za wszystkie wpłaty i pomoc w jego leczeniu! <3
Już czuje się coraz lepiej, jednak cały czas przebywa w szpitaliku.
Konieczne było podanie kolejnego preparatu na wszoły, ponieważ po dwóch pierwszych dawkach nie wyginęły. Został zmieniony również antybiotyk na mocniejszy. Serce na całe szczęście bez zmian chorobowych.
Mamy nadzieję, że za 5 dni skończymy antybiotyk! :)
Później kastracja i operacja przepukliny, a także ponowne wykonanie test w celu potwierdzenia lub wykluczenia Fiv (konieczność wykonania profesjonalnego testu Idexx).
Trzymajcie kciuki za Plamka ! <3 I udostępniajcie - ciągle SZUKAMY dla niego DOMU!


Plamek ma ponad 10 lat... Jaka jest jego historia? To wie tylko on sam... 

Od pewnego czasu pod jedną z posesji, gdzie dokarmiane są wolnożyjące koty pojawił się ON. Starszy, chudy, schorowany kocur. Zachowywał się jednak inaczej niż stali bywalcy. Nie uciekał na widok człowieka, przychodził do ręki, pragnął kontaktu z człowiekiem... Jego stan jednak wskazywał na to, że niezbędna jest wizyta u lekarza weterynarii. Państwo, którzy pomagają dzikim kotom w okolicy, bez chwili zastanowienia zabrali staruszka do lecznicy. Na miejscu okazało się, że kocur ma ogromną ilość wszołów, świerzb, koci katar, do tego wyczuwalny jest guz w okolicach podbrzusza oraz powiększone nerki. Kot nie ma też zębów, co znacznie utrudnia mu "bycie kotem wolnożyjącym".... Na początku zostało wdrożone leczenie, które miało na celu pozbycie się wszołów i świerzba... Niestety po kilku dniach kocur nie pojawił się w miejscu, gdzie zwykle przychodził. Dopiero po kilku dniach przyszedł ponownie... wystraszony, w dużo gorszym stanie niż był wcześniej...
Ludzie nie lubią tego typu "gości" w okolicach... bo roznoszą choroby... bo dzieci się zarażą. Bo kot nieładnie wygląda, bo nie pasuje, żeby takie chore zwierze kręciło się po osiedlu.

Możemy tylko domyślać się, co działo się ze staruszkiem przez te kilka dni  jego nieobecności. Niestety wiele osób, może nie wprost, ale sugerowało, że jeśli kot nie zniknie, to oni sami pozbędą się problemu.


W tej sytuacji zostaliśmy poproszeni o pomoc... Inne fundacje z okolicy odmówiły zabrania kota, nawet na okres leczenia. Plamek przyjechał więc do Krakowa (tu dostał takie imię). Przebył wiele kilometrów do miejsca, gdzie została zapewniona mu opieka. Pierwszą noc spędził w szpitalu, gdzie została wdrożona antybiotykoterapia. Dostał również krople do oczu, a także ponownie preparat na wszoły. Podejrzewano także zapalenie płuc, a także 2 guzy podskórne w okolicy lewej pachwiny. Wstępnie wyszedł również dodatni FIV, ale to musi zostać ponownie potwierdzone profesjonalnym testem.

Plamek już dużo przeżył w swoim życiu... podejrzewamy, że mógł zostać wyrzucony. Kompletnie nie radził sobie na wolności, był bity przez inne koty i przeganiany przez ludzi.

Prosimy o pomoc dla Plamka. Czeka go jeszcze długie leczenie, które niestety wiąże się z wysokimi kosztami. Dodatkowo należy wykonać ponownie test na FIV w celu potwierdzenia lub wykluczenia podejrzeń.

Bardzo chętnie przyjmiemy również wysokomięsną karmę dla Plamka, żwirek, a także ręczniki, pościele, koce, które niestety codziennie musimy wymieniać.

Docelowo szukamy mu również domu. Stałego lub tymczasowego. Wiemy, że może być ciężko :( Jednak wierzymy do końca, że również i jego historia skończy się szczęśliwie.

Dziękujemy Państwu, którzy zainteresowali się losem kota i jako jedyni szukali dla niego pomocy!Wpłaty - 44

Roman - awatar
80
Roman
Katarzyna - awatar
45
Katarzyna
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Joanna Fita - awatar
50
Joanna Fita
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Jagoda - awatar
5
Jagoda

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij