Porzucony Plamek

1 600 zł  z 1 600 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby

[EDIT 27.08.2018]

Plamek bardzo Wam dziękuje za wszystkie wpłaty i pomoc w jego leczeniu! <3
Już czuje się coraz lepiej, jednak cały czas przebywa w szpitaliku.
Konieczne było podanie kolejnego preparatu na wszoły, ponieważ po dwóch pierwszych dawkach nie wyginęły. Został zmieniony również antybiotyk na mocniejszy. Serce na całe szczęście bez zmian chorobowych.
Mamy nadzieję, że za 5 dni skończymy antybiotyk! :)
Później kastracja i operacja przepukliny, a także ponowne wykonanie test w celu potwierdzenia lub wykluczenia Fiv (konieczność wykonania profesjonalnego testu Idexx).
Trzymajcie kciuki za Plamka ! <3 I udostępniajcie - ciągle SZUKAMY dla niego DOMU!


Plamek ma ponad 10 lat... Jaka jest jego historia? To wie tylko on sam... 

Od pewnego czasu pod jedną z posesji, gdzie dokarmiane są wolnożyjące koty pojawił się ON. Starszy, chudy, schorowany kocur. Zachowywał się jednak inaczej niż stali bywalcy. Nie uciekał na widok człowieka, przychodził do ręki, pragnął kontaktu z człowiekiem... Jego stan jednak wskazywał na to, że niezbędna jest wizyta u lekarza weterynarii. Państwo, którzy pomagają dzikim kotom w okolicy, bez chwili zastanowienia zabrali staruszka do lecznicy. Na miejscu okazało się, że kocur ma ogromną ilość wszołów, świerzb, koci katar, do tego wyczuwalny jest guz w okolicach podbrzusza oraz powiększone nerki. Kot nie ma też zębów, co znacznie utrudnia mu "bycie kotem wolnożyjącym".... Na początku zostało wdrożone leczenie, które miało na celu pozbycie się wszołów i świerzba... Niestety po kilku dniach kocur nie pojawił się w miejscu, gdzie zwykle przychodził. Dopiero po kilku dniach przyszedł ponownie... wystraszony, w dużo gorszym stanie niż był wcześniej...
Ludzie nie lubią tego typu "gości" w okolicach... bo roznoszą choroby... bo dzieci się zarażą. Bo kot nieładnie wygląda, bo nie pasuje, żeby takie chore zwierze kręciło się po osiedlu.

Możemy tylko domyślać się, co działo się ze staruszkiem przez te kilka dni  jego nieobecności. Niestety wiele osób, może nie wprost, ale sugerowało, że jeśli kot nie zniknie, to oni sami pozbędą się problemu.


W tej sytuacji zostaliśmy poproszeni o pomoc... Inne fundacje z okolicy odmówiły zabrania kota, nawet na okres leczenia. Plamek przyjechał więc do Krakowa (tu dostał takie imię). Przebył wiele kilometrów do miejsca, gdzie została zapewniona mu opieka. Pierwszą noc spędził w szpitalu, gdzie została wdrożona antybiotykoterapia. Dostał również krople do oczu, a także ponownie preparat na wszoły. Podejrzewano także zapalenie płuc, a także 2 guzy podskórne w okolicy lewej pachwiny. Wstępnie wyszedł również dodatni FIV, ale to musi zostać ponownie potwierdzone profesjonalnym testem.

Plamek już dużo przeżył w swoim życiu... podejrzewamy, że mógł zostać wyrzucony. Kompletnie nie radził sobie na wolności, był bity przez inne koty i przeganiany przez ludzi.

Prosimy o pomoc dla Plamka. Czeka go jeszcze długie leczenie, które niestety wiąże się z wysokimi kosztami. Dodatkowo należy wykonać ponownie test na FIV w celu potwierdzenia lub wykluczenia podejrzeń.

Bardzo chętnie przyjmiemy również wysokomięsną karmę dla Plamka, żwirek, a także ręczniki, pościele, koce, które niestety codziennie musimy wymieniać.

Docelowo szukamy mu również domu. Stałego lub tymczasowego. Wiemy, że może być ciężko :( Jednak wierzymy do końca, że również i jego historia skończy się szczęśliwie.

Dziękujemy Państwu, którzy zainteresowali się losem kota i jako jedyni szukali dla niego pomocy!1 600 zł  z 1 600 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby

Wpłaty: 44

Roman - awatar
Roman
80
Katarzyna - awatar
Katarzyna
45
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Joanna Fita - awatar
Joanna Fita
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jagoda - awatar
Jagoda
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij