Porzucony Plamek

1 600 zł  z 1 600 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby

[EDIT 27.08.2018]

Plamek bardzo Wam dziękuje za wszystkie wpłaty i pomoc w jego leczeniu! <3
Już czuje się coraz lepiej, jednak cały czas przebywa w szpitaliku.
Konieczne było podanie kolejnego preparatu na wszoły, ponieważ po dwóch pierwszych dawkach nie wyginęły. Został zmieniony również antybiotyk na mocniejszy. Serce na całe szczęście bez zmian chorobowych.
Mamy nadzieję, że za 5 dni skończymy antybiotyk! :)
Później kastracja i operacja przepukliny, a także ponowne wykonanie test w celu potwierdzenia lub wykluczenia Fiv (konieczność wykonania profesjonalnego testu Idexx).
Trzymajcie kciuki za Plamka ! <3 I udostępniajcie - ciągle SZUKAMY dla niego DOMU!


Plamek ma ponad 10 lat... Jaka jest jego historia? To wie tylko on sam... 

Od pewnego czasu pod jedną z posesji, gdzie dokarmiane są wolnożyjące koty pojawił się ON. Starszy, chudy, schorowany kocur. Zachowywał się jednak inaczej niż stali bywalcy. Nie uciekał na widok człowieka, przychodził do ręki, pragnął kontaktu z człowiekiem... Jego stan jednak wskazywał na to, że niezbędna jest wizyta u lekarza weterynarii. Państwo, którzy pomagają dzikim kotom w okolicy, bez chwili zastanowienia zabrali staruszka do lecznicy. Na miejscu okazało się, że kocur ma ogromną ilość wszołów, świerzb, koci katar, do tego wyczuwalny jest guz w okolicach podbrzusza oraz powiększone nerki. Kot nie ma też zębów, co znacznie utrudnia mu "bycie kotem wolnożyjącym".... Na początku zostało wdrożone leczenie, które miało na celu pozbycie się wszołów i świerzba... Niestety po kilku dniach kocur nie pojawił się w miejscu, gdzie zwykle przychodził. Dopiero po kilku dniach przyszedł ponownie... wystraszony, w dużo gorszym stanie niż był wcześniej...
Ludzie nie lubią tego typu "gości" w okolicach... bo roznoszą choroby... bo dzieci się zarażą. Bo kot nieładnie wygląda, bo nie pasuje, żeby takie chore zwierze kręciło się po osiedlu.

Możemy tylko domyślać się, co działo się ze staruszkiem przez te kilka dni  jego nieobecności. Niestety wiele osób, może nie wprost, ale sugerowało, że jeśli kot nie zniknie, to oni sami pozbędą się problemu.


W tej sytuacji zostaliśmy poproszeni o pomoc... Inne fundacje z okolicy odmówiły zabrania kota, nawet na okres leczenia. Plamek przyjechał więc do Krakowa (tu dostał takie imię). Przebył wiele kilometrów do miejsca, gdzie została zapewniona mu opieka. Pierwszą noc spędził w szpitalu, gdzie została wdrożona antybiotykoterapia. Dostał również krople do oczu, a także ponownie preparat na wszoły. Podejrzewano także zapalenie płuc, a także 2 guzy podskórne w okolicy lewej pachwiny. Wstępnie wyszedł również dodatni FIV, ale to musi zostać ponownie potwierdzone profesjonalnym testem.

Plamek już dużo przeżył w swoim życiu... podejrzewamy, że mógł zostać wyrzucony. Kompletnie nie radził sobie na wolności, był bity przez inne koty i przeganiany przez ludzi.

Prosimy o pomoc dla Plamka. Czeka go jeszcze długie leczenie, które niestety wiąże się z wysokimi kosztami. Dodatkowo należy wykonać ponownie test na FIV w celu potwierdzenia lub wykluczenia podejrzeń.

Bardzo chętnie przyjmiemy również wysokomięsną karmę dla Plamka, żwirek, a także ręczniki, pościele, koce, które niestety codziennie musimy wymieniać.

Docelowo szukamy mu również domu. Stałego lub tymczasowego. Wiemy, że może być ciężko :( Jednak wierzymy do końca, że również i jego historia skończy się szczęśliwie.

Dziękujemy Państwu, którzy zainteresowali się losem kota i jako jedyni szukali dla niego pomocy!1 600 zł  z 1 600 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby

Wpłaty: 44

Roman - awatar
Roman
80
Katarzyna - awatar
Katarzyna
45
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Joanna Fita - awatar
Joanna Fita
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jagoda - awatar
Jagoda
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij