Zbiórka Kropek,który uratował życie - zdjęcie główne

Kropek,który uratował życie

2 193 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Maria Katarzyna Koziak - awatar

Maria Katarzyna Koziak

Organizator zbiórki

Kropek to kot adoptowany ze schroniska przez moich nieżyjących już rodziców. Przez kilka lat radośnie demolował najpierw ich, a potem moje mieszkanie, jego inwencja "twórcza" była niewyczerpana, stąd na forum miau znany jest jako Miszcz Demolki. Póltora roku temu zaczął poważnie chorować, po kolei sypały mu się narządy, a zwłaszcza trzustka i wątroba (miał ropnie, guzy ...ogólnie masakra, radiolog po każdym usg jęczał, że wszystko wygląda tam jak po wybuchu bomby). W maju 2018 r. jego stan był tak zły, że kazano mi się z nim żegnać - nie stawał na łapki, nie kontaktował, nie miał nawet odruchu połykania, silna duszność, temperatura 36 stopni pomimo maty grzewczej i ciepłych wlewów. A jednak stał się cud i Miszczu się  pozbierał. Od tamtej pory kryzysy powtarzają się co kilka miesięcy, ląduje w szpitaliku i nasza wetka jakoś go z tego wyciąga.

Miszczunio jest kotem wyjątkowym, kilka lat temu uratował życie mojej mamie. Około 2 w nocy mama miała zawał, straciła przytomność, a tato, który spał w drugim pokoju nic nie słyszał. Kropek narobił wtedy strasznego rabanu, biegał od pokoju do pokoju krzycząc. Nie miauczał, tylko właśnie przeraźliwie krzyczał, skakał po tacie i próbował go ugryźć, aż w końcu go obudził i zaprowadził do mamy. Lekarz z pogotowia stwierdził, że uratował jej życie, bez pomocy - rano nie byłoby już kogo ratować.

A teraz Miszczunio prosi o pomoc... W wielką sobotę kotuś miał 3 ataki padaczki, Święta spędziłam w lecznicy, a koszt jego ratowania był ogromny - ponad 1200 zł. 

Kropek to koci wojownik, nie poddaje się i walczy o każdy dzień swojego życia, a ja muszę mu w tym pomóc. Niestety, jestem już na skraju bankructwa, oprócz Kropka mam jeszcze inne koty, w tym 2 ciężko chore (chłoniak i triaditis), kotkę z ciałem obcym w nosie (rinoskopia nic nie dała, mała się dusi ropą, musi mieć operację), trójłapka z białaczką ... długo mogę wymieniać - w ostatnich kilku miesiącach wydałam na ratowanie tych kocich bied kilkanaście tysięcy złotych. Karmię około 20 bezdomiaczków, których też nie mogę zostawić bez pomocy.  Jestem zadłużona w lecznicy, u znajomych, były bazarki, zaliczyłam lombard ... i teraz stoję pod ścianą. 

Proszę o pomoc dla niezwykłego Miszczunia, żeby mógł mi jeszcze coś zdemolować w mieszkaniu. Bo przyjaciela nie zostawia się bez pomocy, dla mnie nie ma znaczenia, czy ma on 2, czy 4 nogi. 

edit: Bardzo dziękujemy wszystkim wspierającym Miszczunia :) czy to finansowo, czy poprzez udostępnianie lub trzymanie kciuków.

edit: Nawet nie wiem, jak Wam podziękować, nie przypuszczałam, że tyle osób pochyli się nad losem Miszczunia. Podwyższyłam kwotę zbiórki (: ... to moja pierwsza zbiórka, nie pomyślałam, że przecież portal zabierze prowizję. I najważniejsze - jakoś nie dotarło do mnie, że Kropuś to kot przewlekle chory, pod stałą kontrolą weterynarza, i nawet jak nie będzie kryzysu, to i tak trzeba mu regularnie badać krew (badania rozszerzone o fpl, biochemię, trójglicerydy - ostatnio były podwyższone ponad dwunastokrotnie (:,  jonogram - który cały czas mu się rozjeżdża, pozim stężenia psychotropów które bierze), to są ciągłe i bardzo duże koszty. Nie mam szans w najbliższym czasie na zarobienie i zabezpieczenie potrzebnej kwoty.. a zakładanie mu kolejnej zbiórki będzie mało wiarygodne. To wszystko uświadmiła mi osoba, która Miszczunia poznała osobiście. 

EDIT 07.03.2021 : Miszczunio  żyje, m. in.dzięki Wam, darczyńcom, dziękuję za wszystkie wpłaty, również te dwie ostatnie, nie wiem dlaczego, ale nie mogę dodać indywidualnych podziękowań. Miszczu miał w międzyczasie kilka kryzysów, jeden tak poważny, że w środku nocy budziłam naszą wetkę, żeby pomogła mu odejść (:. Jechalam z kotem sztywnym, bez kontaktu, z lodowatymi łapkami ... I Miszczu na stole ożył :) ... Czekamy na wiosnę, bo Kropuś uwielbia wylegiwanie się na balkonie do góry kołami. 


Nie będzie już więcej informacji o Kropeczku. Moje słoneczko odeszło 25 stycznia ... pokonał go kolejny kryzys. Dziękuję tym, którzy nas wspomogli w walce o jego życie. 

Komentarze


 • Kot Lalka - awatar

  Kot Lalka

  24.05.2019
  24.05.2019

  Trzymamy kciuki i pazurki!! ❤️❤️❤️

  • Maria Katarzyna Koziak - awatar

   Maria Katarzyna Koziak - Organizator zbiórki

   25.05.2019
   25.05.2019

   Dziękujemy bardzo :)

 • Kot Rollo - awatar

  Kot Rollo

  07.05.2019
  07.05.2019

  Trzymamy kciuki i pazurki za zdrowie koteczka!!

  • Maria Katarzyna Koziak - awatar

   Maria Katarzyna Koziak - Organizator zbiórki

   07.05.2019
   07.05.2019

   Dziękujemy Kocie :)

 • Wit Marek Magiera - awatar

  Wit Marek Magiera

  06.05.2019
  06.05.2019

  Pozdrawiam

  • Maria Katarzyna Koziak - awatar

   Maria Katarzyna Koziak - Organizator zbiórki

   06.05.2019
   06.05.2019

   Dziękujemy bardzo

 • Wujek Marcin - awatar

  Wujek Marcin

  06.05.2019
  06.05.2019

  Trzymam kciuki! Buziaki od wujka Marcina!

  • Maria Katarzyna Koziak - awatar

   Maria Katarzyna Koziak - Organizator zbiórki

   06.05.2019
   06.05.2019

   Dziękujemy Wujku Marcinie :)

2 193 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Maria Katarzyna Koziak - awatar

Maria Katarzyna Koziak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 41

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Darek - awatar
Darek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aygon - awatar
Aygon
20
Miszczu❤ - awatar
Miszczu❤
8
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij