Zbiórka Kropek,który uratował życie - miniaturka zdjęcia

Kropek,który uratował życie

Zbiórka Kropek,który uratował życie - zdjęcie główne

Kropek,który uratował życie

2 103 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób
Wpłać teraz
 
Maria Katarzyna Koziak - awatar

Maria Katarzyna Koziak

Organizator zbiórki

Kropek to kot adoptowany ze schroniska przez moich nieżyjących już rodziców. Przez kilka lat radośnie demolował najpierw ich, a potem moje mieszkanie, jego inwencja "twórcza" była niewyczerpana, stąd na forum miau znany jest jako Miszcz Demolki. Póltora roku temu zaczął poważnie chorować, po kolei sypały mu się narządy, a zwłaszcza trzustka i wątroba (miał ropnie, guzy ...ogólnie masakra, radiolog po każdym usg jęczał, że wszystko wygląda tam jak po wybuchu bomby). W maju 2018 r. jego stan był tak zły, że kazano mi się z nim żegnać - nie stawał na łapki, nie kontaktował, nie miał nawet odruchu połykania, silna duszność, temperatura 36 stopni pomimo maty grzewczej i ciepłych wlewów. A jednak stał się cud i Miszczu się  pozbierał. Od tamtej pory kryzysy powtarzają się co kilka miesięcy, ląduje w szpitaliku i nasza wetka jakoś go z tego wyciąga.

Miszczunio jest kotem wyjątkowym, kilka lat temu uratował życie mojej mamie. Około 2 w nocy mama miała zawał, straciła przytomność, a tato, który spał w drugim pokoju nic nie słyszał. Kropek narobił wtedy strasznego rabanu, biegał od pokoju do pokoju krzycząc. Nie miauczał, tylko właśnie przeraźliwie krzyczał, skakał po tacie i próbował go ugryźć, aż w końcu go obudził i zaprowadził do mamy. Lekarz z pogotowia stwierdził, że uratował jej życie, bez pomocy - rano nie byłoby już kogo ratować.

A teraz Miszczunio prosi o pomoc... W wielką sobotę kotuś miał 3 ataki padaczki, Święta spędziłam w lecznicy, a koszt jego ratowania był ogromny - ponad 1200 zł. 

Kropek to koci wojownik, nie poddaje się i walczy o każdy dzień swojego życia, a ja muszę mu w tym pomóc. Niestety, jestem już na skraju bankructwa, oprócz Kropka mam jeszcze inne koty, w tym 2 ciężko chore (chłoniak i triaditis), kotkę z ciałem obcym w nosie (rinoskopia nic nie dała, mała się dusi ropą, musi mieć operację), trójłapka z białaczką ... długo mogę wymieniać - w ostatnich kilku miesiącach wydałam na ratowanie tych kocich bied kilkanaście tysięcy złotych. Karmię około 20 bezdomiaczków, których też nie mogę zostawić bez pomocy.  Jestem zadłużona w lecznicy, u znajomych, były bazarki, zaliczyłam lombard ... i teraz stoję pod ścianą. 

Proszę o pomoc dla niezwykłego Miszczunia, żeby mógł mi jeszcze coś zdemolować w mieszkaniu. Bo przyjaciela nie zostawia się bez pomocy, dla mnie nie ma znaczenia, czy ma on 2, czy 4 nogi. 

edit: Bardzo dziękujemy wszystkim wspierającym Miszczunia :) czy to finansowo, czy poprzez udostępnianie lub trzymanie kciuków.

edit: Nawet nie wiem, jak Wam podziękować, nie przypuszczałam, że tyle osób pochyli się nad losem Miszczunia. Podwyższyłam kwotę zbiórki (: ... to moja pierwsza zbiórka, nie pomyślałam, że przecież portal zabierze prowizję. I najważniejsze - jakoś nie dotarło do mnie, że Kropuś to kot przewlekle chory, pod stałą kontrolą weterynarza, i nawet jak nie będzie kryzysu, to i tak trzeba mu regularnie badać krew (badania rozszerzone o fpl, biochemię, trójglicerydy - ostatnio były podwyższone ponad dwunastokrotnie (:,  jonogram - który cały czas mu się rozjeżdża, pozim stężenia psychotropów które bierze), to są ciągłe i bardzo duże koszty. Nie mam szans w najbliższym czasie na zarobienie i zabezpieczenie potrzebnej kwoty.. a zakładanie mu kolejnej zbiórki będzie mało wiarygodne. To wszystko uświadmiła mi osoba, która Miszczunia poznała osobiście. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Kot Lalka - awatar

  Kot Lalka

  24.05.19
  24.05.19

  Trzymamy kciuki i pazurki!! ❤️❤️❤️

  • Maria Katarzyna Koziak - awatar

   Maria Katarzyna Koziak - Organizator zbiórki

   25.05.19
   25.05.19

   Dziękujemy bardzo :)

 • Kot Rollo - awatar

  Kot Rollo

  07.05.19
  07.05.19

  Trzymamy kciuki i pazurki za zdrowie koteczka!!

  • Maria Katarzyna Koziak - awatar

   Maria Katarzyna Koziak - Organizator zbiórki

   07.05.19
   07.05.19

   Dziękujemy Kocie :)

 • Wit Marek Magiera - awatar

  Wit Marek Magiera

  06.05.19
  06.05.19

  Pozdrawiam

  • Maria Katarzyna Koziak - awatar

   Maria Katarzyna Koziak - Organizator zbiórki

   06.05.19
   06.05.19

   Dziękujemy bardzo

 • Wujek Marcin - awatar

  Wujek Marcin

  06.05.19
  06.05.19

  Trzymam kciuki! Buziaki od wujka Marcina!

  • Maria Katarzyna Koziak - awatar

   Maria Katarzyna Koziak - Organizator zbiórki

   06.05.19
   06.05.19

   Dziękujemy Wujku Marcinie :)

2 103 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób
Wpłać teraz
 
Maria Katarzyna Koziak - awatar

Maria Katarzyna Koziak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 37

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aygon - awatar
Aygon
20
Miszczu❤ - awatar
Miszczu❤
8
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Hanna Brzozowska - awatar
Hanna Brzozowska
5
Marek Kusy - awatar
Marek Kusy
189
Andrea Filipczak - awatar
Andrea Filipczak
50
Paulina Wojteczek - awatar
Paulina Wojteczek
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij