Zbiórka Zagłodzony, chory prosi o pomoc. - zdjęcie główne

Zagłodzony, chory prosi o pomoc.

14 408 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 431 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Prawdziwe cierpienie mierzy się tym, co nam odebrano - Gregory David Roberts

Pogromowi odebrano niemal wszystko. Zostawiono mu tylko ciężki łańcuch na chudej szyi i stary chleb namoczony w zardzewiałej misce.
Chyba tylko po to aby nie umarł. Jeszcze nie dzisiaj.

Pogrom ze smutkiem spogląda na ludzi. Nie garnie się do wyciągniętej ręki. Cierpliwie znosi wszystko co się z nim robi. Słaby i pogodzony ze swoim losem. Gdy każdy, łapczywie zjadany kęs moczonego chleba, może być tym ostatnim, na emocje braknie miejsca.  

Pogrom, to 8 letni, rasowy owczarek niemiecki. Kiedyś piękny, dziś cień psa budzący wstręt i odrazę u wielu ludzi. Kilka lat temu podobno przybłąkał się do byłego już właściciela. Ten psa przygarnął ale zapomniał już zapewnić mu należytej opieki. Ponieważ Pogrom, w ostatnim czasie, śmierdział tak, że zaczęło to przeszkadzać sąsiadom, sprawa została zgłoszona do gminy. Ta jednak, mimo obietnic, nie sprawdziła warunków bytowych ani stanu psa. Zdesperowani mieszkańcy zadzwonili do nas.

Odebrany w dniu wczorajszym w asyście policji, trafił do kliniki gdzie pozostanie.

Stan psa jest tragiczny. Zdjęcia mówią więcej niż jakiekolwiek słowa.
Pogrom jest wyczerpany, z silną anemią, niewydolnością tarczycy, z zaawansowanym świerzbem skórnym, ropiejącymi odleżynami i ogólnym wyniszczeniem. Pies jest tak słaby, że ma problem z ustaniem na własnych nogach.

Prosimy o pomoc dla Pogroma. 

Przed nim długi pobyt w klinice i wielomiesięczne, kosztowne leczenie. 

Oczywiście wykonana została obdukcja. Sprawa, mamy nadzieję, znajdzie swój finał w sądzie, a właściciel poniesie konsekwencje swojego okrucieństwa.

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie.
One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty.
Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Za pomoc dla nich, dziękujemy!

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  30.08.2018
  30.08.2018

  Pamiętacie jeszcze Pogroma? Odebrany w sierpniu 2017 w asyście policji, trafił do kliniki, gdzie przebywał aż do momentu wyjazdu do nowego domu. Od listopada ub. roku Pogrom przebywa w nowym domu, ma kilku psiakowych kolegów i wielkie podwórko do dyspozycji. W imieniu Pogroma i rodziny adopcyjnej przesyłamy pozdrowienia!

  Zdjęcie aktualizacji 19 103

Komentarze


 • Janusz Baranowski - awatar

  Janusz Baranowski

  25.10.2017
  25.10.2017

  Dziękuję,że pokazujecie efekty Waszej opieki i naszej zbiórki. Piękny rezultat. Gratulacje.

 • Janusz - awatar

  Janusz

  04.10.2017
  04.10.2017

  Pogrom, chłopie. Nie daj się chorobie i wyzdrowiej. A Wam, co go ratujecie, samych słonecznych dni i szczęścia w życiu. Dziękuję.

 • Beata Antkowiak - awatar

  Beata Antkowiak

  16.09.2017
  16.09.2017

  Zdrowiej, kochany psiaku, i życzę Ci kochającego człowieka, który da Ci dom.

 • Elmirka - awatar

  Elmirka

  15.09.2017
  15.09.2017

  Powodzenia!

 • DARIA - awatar

  DARIA

  14.09.2017
  14.09.2017

  Trzymaj się psinko!!

14 408 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 431 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 431

Janusz Baranowski - awatar
Janusz Baranowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Marzena Śron - awatar
Marzena Śron
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Janusz - awatar
Janusz
50
Alina Ko - awatar
Alina Ko
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Dorota Sz - awatar
Dorota Sz
20
Inga - awatar
Inga
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij