Zbiórka Na nowy piec c.o. - zdjęcie główne

Na nowy piec c.o.

1 232 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby
Doris Buhl - awatar

Doris Buhl

Organizator zbiórki

Jesteśmy niepełnosprawnym małżeństwem, mieszkamy w Dębskiej Kuźni. Mój mąż ma 47 lat i od 32 lat jest osobą niedowidzącą w dużym stopniu na rencie socjalnej. Ja mam 50 lat i jestem niepełnosprawna ruchowo od urodzenia. Staramy się żyć normalnie ale nie zawsze się udaje. Ja jestem "oczami" Rudolfa a On moimi "rękami". Mieszkamy w starym domu, który 25 lat temu zyskał centralne ogrzewanie zamiast pieców. Zanim zamieszkaliśmy w miarę możliwości finansowych zrobiliśmy mały remont, tak aby dało się mieszkać. W domu jest jeszcze dużo do zrobienia ale najważniejsza jest wymiana kotła c.o. abyśmy mogli żyć łatwiej i zdrowiej a także bezpieczniej. Rudolf na prawe oko niedowidzi , lewe oko jest niewidome a mimo to pali w piecu, wybiera popiół rękami bo nie widzi i czasem się poparzy, robi to na kolanach. Nosi opał do domu, ponieważ "kotłownia" jest w korytarzu domu otwarta na mieszkanie. Pyły i gazy wydobywające się z pieca  unoszą się w całym domu. Najgorzej jest przy niskim ciśnieniu, kiedy nie chce się palić i dym się cofa do mieszkania. Ja nie jestem w stanie przejąć tych czynności bo moja niepełnosprawność mi nie pozwala, nie mam lewego przedramienia i palców w prawej dłoni. Naszym marzeniem jest kotłownia poza mieszkaniem z nowym piecem na ekogroszek, który nie będzie wymagał całodziennej obsługi każdego dnia. Abym mogła być spokojna, że nie grozi nam pożar albo zatrucie gazami wydobywającymi się z pieca. Kiedy przychodzi zima zaczynamy mieć kłopoty zdrowotne przez wdychanie oparów z pieca, w powietrzu unosi się pył z popiołu. Odkładamy pieniądze w miarę możliwości ale nie jesteśmy w stanie uzbierać. Nasze dochody nie spełniają warunków do otrzymania kredytu ani dotacji, ponieważ jedynym stałym dochodem jest renta socjalna mojego męża, ja mam rentę na czas określony. Bardzo , ale to bardzo prosimy ludzi dobrej woli o pomoc w zebraniu pieniędzy na przerobienie komórki na prawdziwą i bezpieczną kotłownię oraz na piec nowej generacji taki, który nie wymaga ciągłej obsługi. 

Dodam, że mimo własnych niedomagań i niepełnosprawności pomagam innym jako wolontariusz.

Każda kwota jest bardzo mile widziana i przybliża nas do bezpiecznego i łatwiejszego  życia w naszym małym domku. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc i każdy Dar Serca. Z góry bardzo ale naprawdę bardzo i szczerze dziękujemy za każdą,  nawet najskromniejszą wpłatę.


Aktualizacje


 • Doris Buhl - awatar

  Doris Buhl

  10.07.2018
  10.07.2018

  Chcieliśmy z całego serca podziękować wszystkim, którzy nas wspierali duchowo i tych, którzy podzielili się z nami ciężko zarobionymi pieniążkami.
  Po ponad roku zbierania postanowiliśmy zamknąć stronę, bo jak widać nie udało się.
  Własnymi siłami spróbujemy powiększyć uzbieraną kwotę, co nie będzie łatwe. Mam nadzieję, że będziecie trzymać za nas kciuki.
  Raz jeszcze bardzo, bardzo dziękujemy.

Komentarze


 • Rena Tom - awatar

  Rena Tom

  15.03.2017
  15.03.2017

  Wici poszły, trzymam kciuki. :*

  • Doris Buhl - awatar

   Doris Buhl - Organizator zbiórki

   16.03.2017
   16.03.2017

   Bardzo dziękujemy :-)

1 232 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby
Doris Buhl - awatar

Doris Buhl

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 34

Kasia - awatar
Kasia
10
Kasia Nowak-Znyk - awatar
Kasia Nowak-Znyk
10
Jola - awatar
Jola
20
Krzysiek Hut - awatar
Krzysiek Hut
16
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
39

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij