Doris Buhl - awatar

Doris Buhl

Organizator zbiórki

Jesteśmy niepełnosprawnym małżeństwem, mieszkamy w Dębskiej Kuźni. Mój mąż ma 47 lat i od 32 lat jest osobą niedowidzącą w dużym stopniu na rencie socjalnej. Ja mam 50 lat i jestem niepełnosprawna ruchowo od urodzenia. Staramy się żyć normalnie ale nie zawsze się udaje. Ja jestem "oczami" Rudolfa a On moimi "rękami". Mieszkamy w starym domu, który 25 lat temu zyskał centralne ogrzewanie zamiast pieców. Zanim zamieszkaliśmy w miarę możliwości finansowych zrobiliśmy mały remont, tak aby dało się mieszkać. W domu jest jeszcze dużo do zrobienia ale najważniejsza jest wymiana kotła c.o. abyśmy mogli żyć łatwiej i zdrowiej a także bezpieczniej. Rudolf na prawe oko niedowidzi , lewe oko jest niewidome a mimo to pali w piecu, wybiera popiół rękami bo nie widzi i czasem się poparzy, robi to na kolanach. Nosi opał do domu, ponieważ "kotłownia" jest w korytarzu domu otwarta na mieszkanie. Pyły i gazy wydobywające się z pieca  unoszą się w całym domu. Najgorzej jest przy niskim ciśnieniu, kiedy nie chce się palić i dym się cofa do mieszkania. Ja nie jestem w stanie przejąć tych czynności bo moja niepełnosprawność mi nie pozwala, nie mam lewego przedramienia i palców w prawej dłoni. Naszym marzeniem jest kotłownia poza mieszkaniem z nowym piecem na ekogroszek, który nie będzie wymagał całodziennej obsługi każdego dnia. Abym mogła być spokojna, że nie grozi nam pożar albo zatrucie gazami wydobywającymi się z pieca. Kiedy przychodzi zima zaczynamy mieć kłopoty zdrowotne przez wdychanie oparów z pieca, w powietrzu unosi się pył z popiołu. Odkładamy pieniądze w miarę możliwości ale nie jesteśmy w stanie uzbierać. Nasze dochody nie spełniają warunków do otrzymania kredytu ani dotacji, ponieważ jedynym stałym dochodem jest renta socjalna mojego męża, ja mam rentę na czas określony. Bardzo , ale to bardzo prosimy ludzi dobrej woli o pomoc w zebraniu pieniędzy na przerobienie komórki na prawdziwą i bezpieczną kotłownię oraz na piec nowej generacji taki, który nie wymaga ciągłej obsługi. 

Dodam, że mimo własnych niedomagań i niepełnosprawności pomagam innym jako wolontariusz.

Każda kwota jest bardzo mile widziana i przybliża nas do bezpiecznego i łatwiejszego  życia w naszym małym domku. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc i każdy Dar Serca. Z góry bardzo ale naprawdę bardzo i szczerze dziękujemy za każdą,  nawet najskromniejszą wpłatę.


Aktualności

 • Doris Buhl - awatar

  Doris Buhl

  29.05.17
  29.05.17

  Kochani wszyscy jesteście, bardzo serdecznie Wam dziękujemy i jesteśmy wdzięczni za tę pomoc. :-)

Komentarze

 • Rena Tom - awatar

  Rena Tom

  15.03.17
  15.03.17

  Wici poszły, trzymam kciuki. :*

  • Doris Buhl - awatar

   Doris Buhl - Organizator zbiórki

   16.03.17
   16.03.17

   Bardzo dziękujemy :-)

Doris Buhl - awatar

Doris Buhl

Organizator zbiórki

Wpłaty - 34

Kasia - awatar
10
Kasia
Kasia Nowak-Znyk - awatar
10
Kasia Nowak-Znyk
Jola - awatar
20
Jola
Krzysiek Hut - awatar
16
Krzysiek Hut
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
39
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.