By dalej przywracać nadzieję

33 050 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 818 osób
Zbiórka zakończona
 

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"

     

     Ta myśl z Małego Księcia przyświeca mi od czasu założenia przeze mnie Fundacji Zwierzęca Polana. Już ponad 4 lata, razem z garstką zapalonych idealistów, ratujemy życie i zdrowie naszych przyjaciół mniejszych. Przez ten czas udało się ocalić od samotności i strasznej śmierci setki zwierząt (głownie psiaków, ale nie tylko). Dla blisko 700 znaleźliśmy wspaniałe domy. Przeprowadziliśmy niezliczone interwencje, pomagamy jak możemy. Jak nie możemy - też pomagamy. By móc, gdy właśnie nie można, sprzedałam mieszkanie po babci. A dobry samochód, gdzieś po drodze, zamienił się na dużo tańszy ale pakowny.

     Zwierzęca Polana jest fundacją z serca. Cały swój czas, siły i środki przeznaczamy na pomoc. Nie wierzymy w półśrodki, angażujemy się cali, od czubków palców po głowę i dalej, tam gdzie sięgają marzenia i nadzieja. W nowy rok wchodzimy z długiem. Finansowym, nie wobec zwierząt. Przez cały rok podejmowaliśmy się pomocy tym, dla których wydawało się, że nie ma już szans. Przywracaliśmy nadzieję, a teraz sami jej potrzebujemy. 

    W tym roku znaleźliśmy domy dla aż 150 zwierzaków, ale pod naszą bezpośrednią opieką pozostaje nadal blisko 70 dusz. Pozostały psy, których w większości nikt nie chce... psy tak skrzywdzone przez człowieka, tak zaniedbane, że straciły całą nadzieję i ufność. Często nieodwracalnie - zdrowie. Czekają na kolejny cud a telefon nie przestaje dzwonić. Co chwila dostajemy nowe zgłoszenia, prośby o pomoc. Jak mamy odmawiać? Tak trafili do nas ostatnio Kajko i Max. Pierwszy, walcząc o życie, praktycznie wyrwał sobie nogę próbując wydostać się z wnyków. Błąkał się potem żyjąc z tym niewyobrażalnym bólem. Maxiowi ktoś połamał łapki i podrzucił pod schronisko na pewną śmierć. Był wtedy malutkim szczeniaczkiem. Walczymy zawsze o ukaranie winnych i zmianę świadomości. Doprowadziliśmy do postawienia zarzutów, człowiekowi, który skatował i obciął nos Nesce, naszej kochanej podopiecznej. 

    Ta niekończąca się walka pochłania nie tylko czas i siły. A zwierzęta mogą liczyć tylko na nas, wszystkich miłośników zwierząt. Dlatego wierzymy, że teraz też się uda. Polanowe zwierzęta potrzebują 50 000 zł. Na opłacenie długów w lecznicach, żeby dalej mogły mieć najlepszą przywracającą zdrowie opiekę. Na dach nad głową i lekarzy dusz, by bezpiecznie czekały na kochające domy. Na lekarstwa. Na karmę. Na życie. A co, jeśli się nie uda? Przecież psiaki mają nas wszystkich. Nie może się nie udać. Komentarze


 • Ania - awatar

  Ania

  29.01.17
  29.01.17

  Dobrze,ze jestescie !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.01.17
  27.01.17

  Powodzenia! Dziękuję za pomoc zwierzętom :)

 • Elissa - awatar

  Elissa

  20.01.17
  20.01.17

  Kontynuujcie dobrą robotę

 • Małgorzata Pietraszewska - awatar

  Małgorzata Pietraszewska

  20.01.17
  20.01.17

  Pomagam ❤️

 • Monika - awatar

  Monika

  19.01.17
  19.01.17

  dla wszystkich kochany psiaków - dużych i małych <3

33 050 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 818 osób
Zbiórka zakończona
 

Wpłaty: 818

natala - awatar
natala
10
ziarnko do ziarnka - awatar
ziarnko do ziarnka
5
Marta - awatar
Marta
50
Irena - awatar
Irena
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Lukasz - awatar
Lukasz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
pawlo998 - awatar
pawlo998
30
Fiarot - awatar
Fiarot
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
60

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij