Zbiórka szpital dla jeży - zdjęcie główne

szpital dla jeży

18 000 zł  z 18 000 zł (Cel)
Wpłaciło 499 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Do ośrodka rehabilitacji zwierząt Jeżurkowo w Skierdach pierwszy, wymagający pomocy jeż trafił pod koniec 2009 roku. Od tego czasu w Jeżurkowie znajdują pomoc potrzebujące jeże nie tylko z województwa mazowieckiego, ale również z innych części kraju. Ich liczba z każdym rokiem rośnie.  Pomoc znajdują osierocone jeżowe oseski, które straciły mamę, a także dorosłe ranne i chore jeże. Znakomita większość zwierząt, po odchowaniu lub wyleczeniu trafia na wolność. Wracają do swojego dawnego środowiska lub są wypuszczane w bezpiecznych ogrodach. 


Dotychczas ośrodek miał do dyspozycji małe pomieszczenie, w którym jeże były leczone. Po leczeniu, a przed uwolnieniem jeże trafiają do jednej z dwóch zagród. W zagrodzie treningowej umiejętności ćwiczą młode jeżyki, pod czujnym okiem starszych jeży, które czekają na wypuszczenie, lub ośrodkowych rezydentów – jeży, które z powodu przebytych chorób nie poradzą sobie na wolności. Jesienią jeże które nie zostały wypuszczone na wolność w lecie trafiają do zagrody hibernacyjnej.  


Przez cały czas funkcjonowania ośrodka w planach była adaptacja nowego pomieszczenia na potrzeby szpitala dla jeży. Plany te były z roku na rok odkładane, głównie z powodu braku funduszy. Wszystkie gromadzone środki pochłaniało leczenie i bieżąca opieka nad zwierzętami. Na przełomie roku 2016 i 2017 do ośrodka trafiła tak duża liczba zwierząt, że przebudowa pomieszczenia  stała się koniecznością – nie zmieści się już ani jeden potrzebujący zwierzak, a ośrodek będzie miał bardzo ograniczone możliwości udzielania pomocy. 

Czy szpital jest potrzebny i warto go wspomóc – oceńcie sami. Opowiemy Wam historię dwóch jeży – Muńka i Zwłoczka. 

Jeż Muniek został znaleziony przy ścieżce rowerowej pod koniec września. Leżał bezwładnie i wykazywał niewielkie oznaki życia.  Znalazca zawiózł jeża do lecznicy, gdzie oceniono jego stan i podano mu leki… ale po otrzymaniu pierwszej pomocy nie wiedziano co z nim zrobić. Nie mógł zostać w lecznicy i zapadła decyzja, że wróci do swojego środowiska. Został odwieziony do miejsca znalezienia. Znalazca jednak miał obawy co do stanu rannego jeża i pojechał sprawdzić czy leki pomogły, a jeżyk znalazł sobie schronienie. Niestety – jeż leżał w tym samym miejscu gdzie go wieczorem odłożono. Ponownie został zabrany i rozpoczęły się poszukiwania miejsca, gdzie zwierzak znalazłby pomoc. Po 48 godzinach od momentu znalezienia Muniek trafił do innej lecznicy weterynaryjnej, a potem do Jeżurkowa. Niestety odniesione rany, wstrząs i chłodne, wrześniowe noce to było zbyt wiele dla małego, jeżowego ciałka. Odszedł po kilku godzinach. Mimo, że był w ośrodku tak krótko, na zawsze został w sercach jeżurkowskich opiekunów. 

Historia Zwłoczka była podobna. Leżał jak martwy przy krawężniku ruchliwej drogi. Został odwieziony do lecznicy przez Straż Miejską, a później trafił do Jeżurkowa. Jego stan był ciężki, a rokowania bardzo ostrożne – opiekunowie nie liczyli na wiele. Szybko udzielona pomoc i bezpieczne miejsce, do którego trafił Zwłoczek zrobiły swoje. Jeżyk uchwycił się danej mu szansy i okazało się, że jego stan szybko się poprawiał. Został uratowany i wrócił na wolność.

Zwłoczek

Więcej jeżowych historii znajdziecie na stronach Jeżurkowa 

 http://jezurkowo.primum.org.pl/2016/12/przygarnij-jeza-na-zime-wirtualne-adopcje-odslona-3/ 

Możecie też obejrzeć więcej jeżowych filmów na Jeżurkowskim kanale You Tube 

https://www.youtube.com/channel/UCeq9bJuaRnEQQeQos3ah3Jw

Każda wpłata, to szansa podarowana jeżowi w potrzebie, szansa na uratowanie życia i powrót do środowiska. Każda zmienia nie tylko świat potrzebującego pomocy jeżyka, ale również środowisko, które nas otacza. Dzięki jeżom utrzymywana jest w ryzach populacja owadów i gryzoni. Niestety liczba jeży w Europie gwałtownie się kurczy – praktycznie z każdym rokiem jest ich mniej.


Komentarze


  • Kasia - awatar

    Kasia

    30.04.2017
    30.04.2017

    Kochane jeżyki <3

  • Krokus - awatar

    Krokus

    28.04.2017
    28.04.2017

    Śliczne i pożyteczne zwierzątka

  • Hrabina - awatar

    Hrabina

    25.04.2017
    25.04.2017

    :)

  • Batman - awatar

    Batman

    25.04.2017
    25.04.2017

    Jeż jest OK :D

    • Fundacja Primum - awatar

      Fundacja Primum - Organizator zbiórki

      25.04.2017
      25.04.2017

      Zgadzamy się w 100% :-)

  • Dominik Borusowski - awatar

    Dominik Borusowski

    23.04.2017
    23.04.2017

    Powodzenia i pozdrowienia!

    • Fundacja Primum - awatar

      Fundacja Primum - Organizator zbiórki

      25.04.2017
      25.04.2017

      Dziękujemy i pozdrawiamy!

18 000 zł  z 18 000 zł (Cel)
Wpłaciło 499 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 499

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Katarzyna Kuriata - awatar
Katarzyna Kuriata
30
Łukasz Firek - awatar
Łukasz Firek
20
Iwona Kochman - awatar
Iwona Kochman
20
Iwona Polak - awatar
Iwona Polak
20
Kempesy - awatar
Kempesy
20
Kasia - awatar
Kasia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij